Europa

10 Najlepszych Restauracji w Neapolu 2023 🍕

pizza

Neapol jest to niesamowite miasto nadmorskie, położone w centrum Zatoki Neapolitańskiej. Jest ono położone u podnóży Wezuwiusza, czyli jedynego czynnego wulkanu na terenie całej Europy. Teren fenomenalny, niesamowicie majestatyczny i przepiękny. Również kultura we Włoszech jest nie do podrobienia. Na terenie tego miasta znajduje się wiele restauracji. Przedstawiamy listę 10 najlepszych lokali gastronomicznych na terenie Neapolu.

1. Trattoria Don Vincenzo

Idealne miejsce, które oddaje klimat włoski. Goście zjedzą tutaj przepyszne klasyki, jak różnego rodzaju makarony, które będą mogli popić wykwintnymi winami. Lokal ten posiada stoliki wewnątrz, jak i na zewnątrz. Restauracja znajduje się przy ulicy Via San Biagio Dei Librai 60 (ciekawostka: samo „via” po włosku oznacza właśnie „ulica”).

2. Trattoria da Nennella

Cudowne miejsce, typowe dla Włoch. Tutejsi kelnerzy potrafią sprawić, że dzień gości od razu stanie się lepszy. Obsługa podczas podawania dań śpiewa i tańczy! W menu klasyczne włoskie potrawy. Lokal znajduje się przy ulicy Vico Lungo Teatro Nuovo 103/104/105.

3. Antica Pizzeria Di Matteo

Tętniąca życiem restauracja, z klimatem oraz atmosferą typową dla Neapolu. Goście zjedzą tutaj prawdziwą włoską pizzę, z przeróżnymi dodatkami. Restauracja ta znajduje się przy Via dei Tribunali 94.

4. Trattoria del Golfo

Wspaniałe miejsce na mapie Neapolu, gdzie nie tylko atmosfera jest swojska i rodzinna, ale sam wystrój myślami przeniesie Cię na prawdziwy obiad u włoskiej mamy! W karcie dań przepyszne potrawy regionalne, ale także międzynarodowe, owoce morza i tym podobne. Lokal znajduje się przy Via Santa Brigida 56.

5. Starita

Kolejny, fantastyczny lokal na terenie Neapolu, gdzie klimat jest nieziemski. Obsługa doświadczona, wykwalifikowana, znająca kartę dań oraz składniki wszystkich potraw od A do Z, dlatego od razu jest w stanie odpowiedzieć na wszystkie pytania klientów. W menu pizze, możliwe są opcje bezglutenowe oraz wegetariańskie. Lokal znajduje się przy Via Materdei 27/28.

6. Anonymous Trattoria Gourmet

Klimat typowo włoski, w karcie typowo włoskie dania – czego chcieć więcej będąc właśnie w Neapolu? Goście mogą zjeść tutaj różnego rodzaju makarony, od spaghetti, po ravioli. Do wyboru, do koloru! Lokal znajduje się przy ulicy Rua Catalana 117.

7. Januarius

Lokal, w którym można jeść klasyczne włoskie, regionalne dania, a także napić się naprawdę dobrego wina lub innych napojów alkoholowych, jak autorskie koktajle. Restauracja znajduje się przy Via Duomo 146/148.

8. La Locanda Gesu Vecchio

Świetnie udekorowany lokal, pozostawiony w lekkim półmroku, z wieloma, przepięknymi roślinami. Klimat jest nieziemski, idealny na kolację z drugą połówką. Dania wyśmienite, duże porcje klasycznych potraw włoskich w niedużych cenach. Restauracja zaprasza wszystkich gości przy Via Giovanni Paladino 26.

9. II Cuoppo

Różnego rodzaju jedzenie, niekoniecznie włoskie, bo również międzynarodowe, jak owoce morza, czy nawet kurczak w panierce, podawane w rożku. Jest to świetny sposób podawania potraw, kreatywny, a przy okazji klienci od razu z posiłkiem mogą ruszyć na dalsze zwiedzanie okolicy. Lokal znajduje się przy Via San Biagio Dei Librai 23.

10. Osteria II Gobbetto

Typowa restauracja neapolitańska, gdzie w karcie znajduje się wszelkiego rodzaju makaron, owoce morza, różnego rodzaju pizze. Klimat jest typowo włosko, nic dodać, nic ująć! Lokal znajduje się przy Via Sergente Maggiore 8.