Ciekawostki

Nauka online. Przyszłość edukacji

język niemiecki - nauka

W obliczu kryzysu związanego z koronawirusem wiele codziennych aktywności przeniosło się do sieci. Obecnie za pośrednictwem Internetu robimy zakupy, uczymy się i poznajemy nowych znajomych. Zamknięci w domach staramy się, by nie stracić kontaktu z rodziną i znajomymi. Próbujemy także nie tracić zapału do nauki. Na szczęście Internet oferuje sporo możliwości w tym zakresie. Różnorodne kursy i metody online sprawiają, że każdy jest w stanie znaleźć coś dla siebie.

Języki dla każdego

Nie trzeba nikogo przekonywać do roli, jaką edukacja pełni w naszym życiu. Dzięki niej jesteśmy w stanie się rozwijać, zyskiwać nowe umiejętności, bez problemów porozumiewać się z innymi. Obecnie coraz częściej wybieramy naukę online, ceniąc ją za wygodę, dostępność i różne poziomy zaawansowania. Przy okazji nauki nowych języków, edukacja online jest równie efektywna co stacjonarna. Świetnie zaprojektowane aplikacje pozwalają bez problemów szkolić się w wybranym języku. Nauka niemieckiego online jeszcze nigdy nie była tak prosta!

Szukając najlepszej aplikacji, warto przetestować Babbel. Kursy zostały przygotowane przez lingwistów i native speakerów, co daje nam gwarancję nauki języka używanego na co dzień. Możemy wybrać konkretny poziom zaawansowania lub podzielić naszą edukację na bloki tematyczne, m.in. podróże czy biznes (w zależności od tego, na jakim słownictwie i umiejętnościach najbardziej nam zależy). Nauka z Babbel oferuje możliwość szlifowania naszego akcentu. Moduł rozpoznawania wymowy informuje nas, czy dane słowo lub zdanie zostało poprawnie wyartykułowane. W polskiej wersji językowej aplikacji możemy wybrać naukę niemieckiego online oraz kursy z angielskiego.

Nauka programowania

Online możemy się uczyć również innych rzeczy – nie tylko języków. Ogromną popularnością cieszą się kursy programowania, dzięki którym wiele osób jest w stanie znaleźć nową, lepiej płatną pracę. Programowania dzisiaj uczą się nawet dzieci! Wystarczy odrobina samozaparcia, by całkowicie odmienić swoje życie. Jak wiadomo, praca programisty jest świetnie płatna,  nie dziwi zatem fakt, że coraz więcej osób decyduje się na intensywną naukę programowania. Ale, uwaga, to nie jest zajęcie dla każdego. Zanim zaplanujemy szybką zmianę zawodu, upewnijmy się, że na pewno odnajdziemy się w tej branży. Porozmawiajmy ze znajomymi, by poznać jej specyfikę.  Zróbmy to, jeszcze przed wyborem kursu.

Szkolne przygody

Czy nauka online jest przyszłością edukacji? Najpewniej tak. Widać to dzisiaj wyraźnie po uczniach i studentach, którzy w obliczu epidemii zostali zmuszeni, by przenieść naukę do swoich domów. Gdy minął początkowy szok, okazało się, że nauka w domu może być efektywna, oczywiście o ile jest prowadzona w odpowiedni sposób. Problemem polskich szkół okazały się braki w kursach i sprzęcie. Jeśli wszyscy będą mieć dostęp do wysokiej jakości sprzętu i stosownych aplikacji, edukacja online z powodzeniem stanie się alternatywą dla tradycyjnego nauczania.