Podróże

20 Największych Aquaparków na Świecie

duża zjeżdżalnia

Aquaparki to prawdziwe królestwa wodnych przygód, łączące w sobie adrenaliny i relaks. Od gigantycznych zjeżdżalni po sztuczne fale, każdy z nich oferuje coś niepowtarzalnego. Zastanawialiście się kiedykolwiek, które z nich są największe na świecie? Przedstawiamy listę 20 rekordzistów, którzy zaskoczą swoją rozmachem i atrakcjami.

1. Chimelong Water Park

Chimelong Water Park w Guangzhou jest uważany za jeden z największych i najbardziej zaawansowanych parków wodnych w Azji. Był pierwszym, który wprowadził niektóre atrakcje, takie jak pierwszy Tornado, Boomerango i rodzinna zjeżdżalnia Python w Azji, a także pierwszy SlideWheel na świecie. Jest również domem dla najdłuższej leniwej rzeki i największego basenu z falami na kontynencie. Zgodnie z informacjami na stronie internetowej parku, od 2013 roku Chimelong Water Park jest wielokrotnie certyfikowany przez globalne stowarzyszenie tematycznej rozrywki TEA jako “park wodny z największą liczbą odwiedzających na świecie” (w kategorii parków wodnych). Adres: Yingbin Rd, Guangzhou, Chiny

2. Tropical Islands Resort

Aquaventure Waterpark przy hotelu Atlantis The Palm w Dubaju jest jednym z największych parków wodnych w regionie. Park oferuje wiele atrakcji, takich jak rekordowe zjeżdżalnie wodne rozciągające się na obszarze 17 hektarów, a także możliwość obserwacji ponad 65 000 morskich stworzeń w największym akwarium w Dubaju. Dodatkowo goście mogą cieszyć się niesamowitymi interakcjami z delfinami i lewami morskimi. Aquaventure Waterpark obejmuje również największy na świecie park wodny tylko dla dzieci, ponad 2 kilometry River Rapids i 1 km prywatnej plaży. Adres: Tropical-Islands-Allee 1, Krausnick, Niemcy

3. Caribbean Bay

Caribbean Bay to część kompleksu Everland Resort i jest jednym z największych parków wodnych w Azji. Oferuje unikalne atrakcje, takie jak fale w stylu tsunami, gorące źródła i różnorodne zjeżdżalnie, które naśladują karaibskie klimaty w sercu Korei Południowej.

Adres: 199 Everland-ro, Yongin-si, Korea

4. Aquaventure Waterpark

Aquaventure to spektakularny park wodny przy hotelu Atlantis The Palm, oferujący porywające zjeżdżalnie, rekinie tunele i przepiękne laguny. Jedno z największych wodnych atrakcji Dubaju.

Adres: Crescent Road, The Palm Jumeirah, Dubai

5. Yas Waterworld

Yas Waterworld to wodna oaza na Yas Island w Abu Dhabi, charakteryzująca się unikalnymi atrakcjami inspirowanymi kulturowym dziedzictwem regionu oraz mnogością zjeżdżalni i basenów. Wodne serce wyspy Yas.

Adres: Yas Island, Abu Dhabi

6. Siam Park

Siam Park to tajski tematyczny park wodny na Teneryfie, uważany za jeden z najlepszych na świecie, oferujący falujące rzeki, imponujące zjeżdżalnie i rajskie plaże. Wodna perła Kanaryjskich Wysp.

Adres: Av. Siam, Costa Adeje, Teneryfa

7. Beach Park

Beach Park to największy park wodny w Ameryce Łacińskiej, położony wzdłuż malowniczych plaż stanu Ceará, oferujący ekstremalne zjeżdżalnie i tropikalne baseny. Brazyliańska oaza rozrywki nad oceanem.

Adres: R. Porto das Dunas, Aquiraz, Brazylia

8. Etnaland

Etnaland to wszechstronny park rozrywki na Sycylii, który łączy w sobie ekscytujący park wodny z tematycznym parkiem rozrywki, oferując atrakcje dla całej rodziny w cieniu majestatycznego wulkanu Etna. Wodne i tematyczne czary Sycylii.

Adres: Contrada Agnelleria, Belpasso, Włochy

9. Blizzard Beach

Blizzard Beach to park wodny w Walt Disney World inspirowany scenerią zimową, gdzie goście mogą korzystać z zjeżdżalni i atrakcji na tle śnieżnych krajobrazów w sercu słonecznej Florydy. Śnieżna magia w tropikalnym słońcu.

Adres: 1534 Blizzard Beach Drive, Orlando

10. Typhoon Lagoon

Typhoon Lagoon to kolejny z parków wodnych Walt Disney World, charakteryzujący się tropikalnym krajobrazem z efektem po huraganie, oferujący fale w stylu tsunami, rzeki i podwodne przygody. Tropikalny raj po burzy w sercu Florydy.

Adres: 1145 East Buena Vista Drive, Orlando

11. Thermas dos Laranjais

Thermas dos Laranjais to jeden z największych parków wodnych w Ameryce Łacińskiej, znany z gorących źródeł, różnorodnych basenów i innowacyjnych atrakcji wodnych. Gorąca oaza rozrywki w sercu Brazylii.

Adres: Av. do Folclore, Olímpia, Brazylia

12. Aquashow Park

Aquashow Park to największy park wodny i tematyczny w Portugalii, oferujący ekscytujące zjeżdżalnie, fale, baseny i atrakcje dla całej rodziny, w połączeniu z egzotyczną fauną i florą. Portugalska perła zabawy i przygód.

Adres: Semino, Quarteira, Portugalia

13. World Waterpark

World Waterpark to ogromny kryty park wodny w West Edmonton Mall, oferujący szeroką gamę zjeżdżalni, basenów i fali surfingu. Największa kryta oaza wodnej zabawy w Ameryce Północnej.

Adres: 8882 170 St NW, Edmonton, Kanda

14. Schlitterbahn

Schlitterbahn to rodzinny park wodny w Teksasie, znany z innowacyjnych rzek, zjeżdżalni i basenów. Kultowy teksański raj dla miłośników wodnej zabawy.

Adres: 400 N Liberty Ave, New Braunfels, USA

15. Waterbom Bali

Waterbom Bali to wiodący park wodny w Azji Południowo-Wschodniej, oferujący tropikalny krajobraz, ekstremalne zjeżdżalnie i relaksujące rzeki w sercu popularnego kurortu Kuta na Bali. Indyjska perła wodnej rozrywki w raju.

Adres: Jl. Kartika, Tuban, Kuta, Bal

16. Wet 'n’ Wild Gold Coast

Wet 'n’ Wild Gold Coast to jeden z największych parków wodnych w Australii, oferujący mnóstwo zjeżdżalni, basenów i atrakcji dla całej rodziny, położony w słonecznym stanie Queensland. Australijska oaza wodnych przygód na Złotym Wybrzeżu.

Adres: Pacific Mwy, Oxenford, Queensland

17. Hot Park

Hot Park to unikalny park wodny w Brazylii, słynący z naturalnych gorących źródeł i tropikalnych atrakcji. Położony w Rio Quente, oferuje relaksujące kąpiele i ekscytujące zjeżdżalnie w sercu natury. Gorąca oaza w samym sercu Brazylii.

Adres: Rua Particular, Rio Quente

18. Aquapark Istralandia

Aquapark Istralandia to pierwszy park wodny w Chorwacji, położony w regionie Istria, oferujący mnóstwo wodnych atrakcji, zjeżdżalni i basenów dla rodzin i poszukiwaczy adrenaliny. Chorwacki klejnot wodnej zabawy na półwyspie Istria.

Adres: Ronki, Novigrad, Chorwacja

19. Fasouri Watermania

Fasouri Watermania to największy park wodny na Cyprze, położony w pobliżu Limassol. Oferuje różnorodne zjeżdżalnie, tematyczne baseny i atrakcje dla dzieci, będąc idealnym miejscem do schłodzenia się pod śródziemnomorskim słońcem. Cypryjski raj wodnej radości.

Adres: Limassol, Cypr

20. Wild Wadi Waterpark

Wild Wadi Waterpark to ekskluzywny park wodny położony obok słynnego hotelu Burj Al Arab w Dubaju. Oferuje innowacyjne atrakcje i zjeżdżalnie inspirowane legendami Arabii, zapewniając niesamowite doświadczenia wodne z widokiem na panoramę miasta. Dubajska perła wodnej rozrywki.

Adres: Jumeirah Road, Next to Jumeirah Beach Hotel, Dubai