Podróże

Camping Chorwacja – które miejsca wybrać?

camping

Chorwacja od wielu lat cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem turystów, którzy z roku na rok przybywają do tego wyjątkowego kraju w coraz większej liczbie. Również przemysł turystyczny ulega prężnemu rozwojowi. Coraz lepsze warunki zakwaterowania, kolejne urozmaicone atrakcje, nowe obiekty noclegowe pełne udogodnień w najwyższych standardach to tylko część ze zmian, jakie dokonują się w Chorwacji. Ogromny progres dotyczy też infrastruktury campingowej. Sprawdź, dokąd udać się na camping i gdzie cieszyć pięknem chorwackiego słońca nad Adriatykiem!

Kempingi w Chorwacji – dlaczego właśnie tam?

Chorwacja od wielu lat cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem turystów, którzy z roku na rok przybywają do tego wyjątkowego kraju w coraz większej liczbie. Również przemysł turystyczny ulega prężnemu rozwojowi. Coraz lepsze warunki zakwaterowania, kolejne urozmaicone atrakcje, nowe obiekty noclegowe pełne udogodnień w najwyższych standardach to tylko część ze zmian, jakie dokonują się w Chorwacji. Ogromny progres dotyczy też infrastruktury campingowej. Wpisując w wyszukiwarkę frazę Camping Chorwacja z pewnością znajdziemy wiele urokliwych miejsc na wakacje. Jakie jednak są najlepsze? Sprawdziliśmy!

Zalety campingu w Chorwacji

Chorwacja w ciągu ostatnich lat przywiązuje coraz większą uwagę do rozwoju infrastruktury campingowej, korzystając z zasobów prywatnych inwestorów, jak i państwa oraz środków płynących z Unii Europejskiej. Obecnie na terenie kraju znajduje się ponad 500 obiektów tego typu, które spełniają najwyższe normy.

Wśród chorwackich campingów znaleźć można miejsca kameralne, idealne na pobyty rodzinne z małymi dziećmi, jak i ogromne obiekty 5-gwiazdkowe wyposażone w pełną infrastrukturę wraz z własnymi restauracjami, basenami, domkami i pełnym dostępem do wszelkich rozrywek.

kubek

Camping w Chorwacji to doskonały wybór na wakacje w dobrej cenie z pełnymi wygodami i dostępem do wszystkiego, co niezbędne zarówno dla dorosłych, jak i dzieci. Chorwacja to niepowtarzalny klimat i niezapomniane widoki. Sprawdź, które obiekty cieszą się najwyższą oceną oraz międzynarodową renomą i ciesz się urlopem!

Camping Park Umag – najczęściej wybierany i doceniany

Camping Park Umag słynie z doskonałego zagospodarowania terenu. Położony jest przy mającej dwa kilometry promenadzie biegnącej wzdłuż pięknej kamienisto-żwirowej plaży. Wrażenie na turystach robi również łąka, która wprost z campingu łagodnie opada w kierunku morza. Obiekt położony jest na północy kraju, w Istrii – najpopularniejszym regionie turystycznym.

Chorwacki Camping Park Umag to idealne miejsce dla dzieci i osób lubiących aktywność. Skorzystać tu można z licznych atrakcji sportowych, animacji, minigolfa i parku wodnego. Na terenie campingu dostępne są 2022 parcele.

Istra Premium Camping – chorwacki raj na ziemi

Wśród obiektów campingowych Istra Premium Camping to miejsce, którego nie można pominąć. Camping znajduje się w pobliżu miasta Funtana w Istrii i zajmuje 47 hektarów. To kompleksowo wyposażony obiekt dostępny dla par, rodzin oraz całych grup turystycznych. Poza parcelami (969 miejsc) do wynajęcia jest również 36 mobilnych domków.

Istra Premium Camping to także liczne baseny, sklepy, park wodny, restauracje, tenis, minigolf, dyskoteka czy strefa wellness. Na miejscu skorzystać można też z bezpłatnego Wi-Fi, automatu do kaset WC czy ładowania samochodów elektrycznych.

Kamp Cˇikat – idealne miejsce dla turystów z psem

Psi pupile to również członkowie rodziny. Dlatego właściciele psów udając się na wakacje, wcale nie muszą się ograniczyć, ani szukać opieki dla swojego zwierzęcia. Kamp Cˇikat to prawdziwy campingowy raj na ziemi zarówno dla turystów, jak i ich psów. Obiekt położony jest na wyspie Mali Lošinj w pobliżu lasu sosnowego, dzięki czemu klimat i leśny aromat na terenie campingu jest niepowtarzalny.

kobieta z psem na kocu

Obiekt wyposażony jest w park wodny, kąpielisko dla psów, ścieżki do wyprowadzania pupili i park sprawnościowy. Obiekt oferuje również profesjonalne usługi trenerów psów. Kamp Cˇikat oddaje do dyspozycji 987 miejsc.

Camping Omišalj – idylliczny pobyt na wyspie Krk

Wyspa Krk to popularne i często wybierane miejsce na wakacyjny odpoczynek w Chorwacji. Tuż przy moście prowadzącym na stały ląd znajduje się nowoczesny Camping Omišalj z dostępem do wygodnej, piaszczystej plaży. Miejsce to wyróżnia nowoczesna infrastruktura sanitarna i usługowa. Dostępne jest tu pole golfowe, stacje ładowania pojazdów elektrycznych i automat do kaset toaletowych. Do dyspozycji gości dostępne są też liczne supermarkety oraz restauracje.

Poza wymienionymi propozycjami w Chorwacji skorzystać można z wielu innych obiektów campingowych spełniających najwyższe kryteria i oczekiwania wymagających turystów. To doskonała alternatywa dla tradycyjnej formy wyjazdu, która z pewnością korzystniejsza będzie pod względem finansowym.