Europa

Najpiekniejsze wyspy włoskie

Włochy to jedno z tych państw, w którym niemal każdy zakątek kojarzy się z wakacjami.

Wąskie uliczki, aromat pysznej kawy, prażące słońce i poczucie, że nigdzie nie trzeba się spieszyć to zaledwie namiastka włoskiego klimatu. Choć wiele osób decyduje się na wakacje w znanych kurortach, to jednak warto czasem zboczyć z lądu i udać się wprost na włoską wyspę.

W tej kwestii Włosi również mają czym się pochwalić.

1. Sycylia

Sycylia jest największą wyspą włoską i przy okazji miejscem, w którym panuje niepowtarzalny klimat. To zdecydowanie najbiedniejszy region Włoch, aczkolwiek nie brakuje tutaj widoków iście malowniczych.

2. Alicudi

Alicudi to niewielka wysepka położona na Morzu Tyrreńskim. Liczba mieszkańców wynosi nieco ponad sto osób. To wysepka, na której życie toczy się w swoim tempie. Mieszkańcy zajmują się przede wszystkim połowem ryb.

3. Lipari

Lipari to wyspa pochodzenia wulkanicznego. Na jej terenie można podziwiać wspaniały zamek w Lipari i znaną lokalnej społeczności katedrę. Miejsce przesycone jest historią, ale również jest doskonałym miejscem na zapoznanie się z południową częścią kraju.

4. Stromboli

Stromboli to wyjątkowa wyspa. Jest zamieszkana przez kilkaset osób, ale w rzeczywistości jest wyodrębnionym na Morzu Tyrreńskim wulkanem. Warto dodać, że wulkan jest czynny, a z jego wierzchołka bezustannie wydobywa się dym oraz lapille i popiół.

5. Lampedusa

Lampedusa to spora włoska wyspa znajdująca się na Morzu Śródziemnym. Odznacza się charakterystycznym podłużnym kształtem, ale również pięknymi piaskami i niemal przezroczystą wodą.

6. Isola del Giglio

Isola del Giglio to piękna wyspa na Morzu Tyrreńskim. Na jej terenie znajduje się rezerwat przyrody.

7. Palmarola

Palmarola jest bezludną wyspą należącą do archipelagu Wysp Poncjańskich. Na uwagę zasługuje jednak jej niesamowita rzeźba, na którą składają się skały o unikatowym kształcie.

8. Pianosa

Pianosa to niewielka włoska wyspa na Morzu Śródziemnym. Jej niewielkie gabaryty nie oznaczają, że nie jest warta odwiedzenia. Wyspa posiada przepiękny klifowy brzeg i mnóstwo skalnych formacji, które zapierają dech w piersiach.

9. Elbato

Elbato kolejna słynna włoska wyspa znajdująca się na Morzu Tyrreńskim. Miejsce spełni oczekiwania najbardziej wybrednych turystów. Można tutaj znaleźć mnóstwo zatłoczonych miejsc, w których zabawa nigdy się nie kończy, ale także miejsca, które przypominają dziewicze rajskie plaże bez ludzi.

10. Gorgona

Gorgona to urocza maleńka wysepka znajdująca się na Morzu Liguryjskim. Miejsce jest zamieszkane przez zaledwie 30 osób. Skalista powierzchnia z dużą ilością bujnej roślinności śródziemnomorskiej sprawiają, że miejsce natychmiast oczarowuje.