Azja

Najpiękniejsze wyspy w Wietnamie – top 10

Wietnam to państwo usytuowane na Półwyspie Indochińskim, a zatem w Azji Południowo-Wschodniej.

Dla turystów z Europy jest wystarczająco egzotycznym miejscem, w którym można spędzić wspaniałe wakacje. Niemniej, równie interesującą opcją są wyspy należące do tego kraju.

Które z nich są godne zainteresowania?

1. Phy Quoc

Phy Quoc jest z całą pewnością jedną z najpopularniejszych wysp wietnamskich. Znajduje się tuż przy granicy z Kambodżą i jest bardzo znaną destynacją turystyczną w tym regionie. To właśnie tutaj można delektować się pysznym sosem rybnym. Poza pięknymi piaszczystymi plażami, miejsce słynie z bujnej roślinności i wysokich palm.

2. Cat Ba

Cat Ba to największa wyspa należąca do archipelagu o tej samej nazwie. Znajduje się w południowo-wschodniej części zatoki Ha-Long. To wyspa malowniczych pagórków, które pokrywają niemal całą jej powierzchnię. U jej wybrzeży można obserwować delfiny.

3. Con Dao

Con Dao to kolejna wyspa, której warto się przyjrzeć z bliska. Znajduje się na Morzu Południowochińskim i jest doskonałą destynacją dla turystów uwielbiających sporty wodne.

4. Hòn Tằm

Hòn Tằm to z kolei wyspa, która pełni rolę ośrodka turystycznego. Miejsce spełni oczekiwania osób, które pragną odpocząć na cudownej plaży i jednocześnie mieć w zasięgu ręki naturę w najpiękniejszym wydaniu.

5. Dao Yen

Dao Yen jest ulubioną wyspą Wietnamczyków. To kameralna wyspa i wspaniałe miejsce dla turystów doceniających bliskość natury, a także destynacje, które nie wiążą się z tłumem innych zwiedzających.

6. Hon Mun

Hon Mun jest wyspą zapewniającą malownicze krajobrazy i przy okazji możliwość nurkowania w przepięknych okolicznościach.

7. Nam Du

Zdecydowanie warto udać się na wyspy Nam Du. Ten cudowny archipelag jest usytuowany w Zatoce Tajlandzkiej. To miejsce, które spełni oczekiwania turystów pragnących wypoczynku w malowniczej, pokrytej bujną roślinnością scenerii.

8. Hon Chong

Hon Chong to wietnamska wyspa, która znacząco różni się od pozostałych. Przede wszystkim ze względu na kamieniste plaże, które jednak tworzą w tym wypadku niepowtarzalny klimat i krajobraz.

9. Binh Lap

Binh Lap to wysepka, która nie bez powodu nazywana jest wietnamskimi Malediwami. To miejsce, w którym królują jasne piaszczyste plaże i woda o wspaniałym lazurowym odcieniu.

10. Hon Lao

Hon Lao to niewielka wyspa pokryta bujną roślinnością. Z lotu ptaka wygląda jak zielona plama na błękitnej tkaninie. To raj dla osób, które poszukują na wakacjach spokoju, acz w nietuzinkowych okolicznościach natury.