Polska

10 Najpiękniejsze Wyspy w Polsce, Które Musisz Zobaczyć!

Choć Polska pod względem turystycznym zachwyca raczej studenckimi miastami w postaci Krakowa, Wrocławia czy Warszawy, to jednak jest również państwem zróżnicowanym pod względem terenu.

Południowa część to region dla miłośników gór, natomiast północ zarezerwowana jest dla entuzjastów morza.

To właśnie tam należy poszukiwać uroczych wysp.

1. Wolin

Wolin to najsłynniejsza wyspa należąca do Polski. Znajduje się w południowej części brzegu Zatoki Pomorskiej. Dla wielu turystów stanowi bazę wypadową do większych kurortów.

2. Bielawki

Dla jednych Bielawki to obszar bagien, dla innych jedna z nielicznych polskich wysp. Z całą pewnością jest to teren intrygujący i zupełnie nietypowy.

3. Chełminek

Chełminek jest w rzeczywistości sztuczną wyspą znajdującą się na Zalewie Szczecińskim. Choć wyspa jest niezamieszkana, to jednak warto się na nią udać, by podziwiać nikłe ślady obecności człowieka w postaci dawnego domu latarnika czy przystani.

4. Karsibór

Karsibór to niewielka wyspa zamieszkana zaledwie przed siedemset osób. Jej powstanie datuje się na drugą połowę XIX wieku. To zielona wyspa, na której znajdują się również plantacje trzciny.

5. Wyspa Mielino

Wyspa Mielino to sztuczna wyspa, która powstała na skutek usypania. Jest bardzo kameralna, aczkolwiek odznacza się fantastycznym spokojnym klimatem na łonie natury.

6. Ostrówek

W cieśninie Świnie znajduje się Ostrówek. Wyspa nie jest zamieszkana. Jej głównymi mieszkańcami są przede wszystkim ptaki objęte ochroną w ramach akcji „Delta Świny”.

7. Wichowska Kępa

Wichowska Kępa to wyspa usytuowana na Roztoce Odrzańskiej. To niewielki i niezamieszkany obszar. Jest jednak bogactwem pod względem fauny i flory, które mają tutaj świetne warunki do rozwoju.

8. Ołowianka

Ołowianka przed laty należała do Krzyżaków. Znajduje się w Gdańsku i jest niezwykle ważną atrakcją miasta. Usytuowana jest na rzece. Jedną z ważniejszych atrakcji na samej wyspie jest Narodowe Muzeum Morskie w Gdańsku oraz Bursztynowa Promenada Gwiazd.

9. Wyspa Sobieszewska

Wyspa Sobieszewska to idealne miejsce na letni wypoczynek. Z jej terenu rozpościera się przepiękny widok na Zatokę Gdańską. To miejsce, które jest w pełni przygotowane na przyjęcie turystów. Sporo tutaj niezwykłych szlaków przyrodniczych.

10. Wyspa Nowakowska

Wyspa Nowakowska jest sztucznie usypaną wyspą. W jej północnej części znajduje się rezerwat Zatoka Elbląska.