Ciekawostki

Najpiękniejsze wyspy turystyczne na świecie

Wyspy to pomysł na odpoczynek bez względu na porę roku.

Wiele z nich cieszy się fantastyczną pogodą również w okresie, który w Polsce wiąże się z siarczystymi mrozami. Właśnie dlatego są ucieleśnieniem marzeń wszystkich, którzy zimę znoszą, delikatnie mówiąc, źle.

Wakacje na wyspach to fantastyczny sposób na podładowanie baterii i zapewnienie sobie cudownych wrażeń.

1. Teneryfa

Teneryfa to hiszpańska wyspa należącą do archipelagu Wysp Kanaryjskich. Dla Europejczyków jest jednym z tych miejsc, które bezwarunkowo kojarzy się z rajem na ziemi. Różnorodność wyspy przyprawia o zawrót głowy. Z jednej strony mamy do czynienia z górzystym terenem, z drugiej z pięknymi plażami.

2. Gran Canaria

Gran Canaria znajduje się na Oceanie Atlantyckim. Jednym z głównym miast jest Las Palmas, które zwłaszcza w sezonie letnim zamienia się w jedno wielkie źródło rozrywki.

3. Majorka

Majorka to hiszpańska wyspa należąca do Balearów i będąca jednocześnie jedną z tych wysp, które każdego roku przyciągają całe mnóstwo turystów. Warto wybrać się w pobliże katedry La Seu, gotyckiej budowli, która stała się wizytówką miejsca.

4. Lanzarote

Na Oceanie Atlantyckim lezy Lanzarote. To kolejna hiszpańska wyspa z ogromnym potencjałem turystycznym. Przepiękne piaszczyste plaże w połączeniu z malowniczymi klifami sprawiają, że wyspa uznawana jest za jedną z piękniejszych w tym regionie.

5. Ibiza

Ibiza to hiszpańska wyspa, która może poszczycić się największym lotniskiem w całym kraju. To wyspa stricte turystyczna, w której nie brak klubów, restauracji i całego mnóstwa różnych atrakcji dla przyjezdnych.

6. La Gomera

La Gomera to hiszpańska wyspa należąca do Wysp Kanaryjskich. Jest destynacją idealną dla osób, które poszukują czegoś więcej niż piękne plaże i palmy. Ta niewielka wyspa odznacza się piękną rzeźbą terenu i nietuzinkowymi krajobrazami.

7. Santiago

Santiago jest wyspą wchodzącą w skład Wysp Zielonego Przylądka. Nie jest być może najczęściej wybieraną wyspą, aczkolwiek jest godna zainteresowania. To z pewnością dobra alternatywa dla osób, które pragną odpoczynku na pięknej wyspie, ale niekoniecznie w towarzystwie tysięcy turystów.

8. Minorka

Minorka to niezwykle malownicza wyspa hiszpańska znajdująca się na Morzu Śródziemnym. Bujna roślinność i lazurowa woda to tutaj chleb powszedni.

9. Zanzibar

Zanzibar znajduje się na Oceanie Indyjskim. Wyspa jest miejscem, w którym spotyka się turystów przez okrągły rok. Przepiękne białe plaże i nachylające się nad ziemią palmy sprawiają wrażenie miejsc dziewiczych. To z pewnością dobre miejsce dla osób poszukujących oderwania.

10. La Palma

La Palma to wspaniała wyspa pochodzenia wulkanicznego. Znajduje się na Oceanie Atlantyckim, a dokładniej rzecz ujmując, w archipelagu Wysp Kanaryjskich.