Ciekawostki

10 zaskakujących atrakcji dla dzieci w Zawoji i okolicy

fot. Dariusz.Biegacz / Wikipedia

Zawoja to niewielka, choć z pewnością najdłuższa wieś w Polsce.

Usytuowana jest w województwie małopolskim i to właśnie na jej terenie znajduje się Babiogórski Park Narodowy.

To fantastyczne miejsce dla entuzjastów polskich gór, a jednocześnie ośrodek letniskowy, w którym każda rodzina z dziećmi znajdzie coś dla siebie.

1. Muzeum Babiogórskiego Parku Narodowego

Zwiedzanie tej niewielkiej miejscowości warto rozpocząć od fantastycznego Muzeum Babiogórskiego Parku Narodowego. To tutaj będzie można poznać roślinność parku, zobaczyć z bliska, jak wygląda wnętrze chaty góralskiej czy sprzęty, którymi kiedyś posługiwano się w gospodarstwie domowym.

2. Koleją Krzesełkową na Mosorny Groń.

Świetną atrakcją będzie również przejażdżka Koleją Krzesełkową na Mosorny Groń.

3. Wodospad

Trasa na Mosorny Groń również obfituje w szereg atrakcji. Z całą pewnością z wielkim entuzjazmem spotka się 8 metrowy wodospad znajdujący się na Mosornym Potoku.

4. Skansen im. Józefa Żaka

W Zawoi Markowej znajduje się skansen im. Józefa Żaka. Warto się tam udać, by przyjrzeć się temu, jak niegdyś wyglądało codzienne życie mieszkańców tego regionu Polski.

5. Babia Góra

Wielu turystów uważa, że wizyta w Zawoi zobowiązuje do wspięcia się na Babią Górę. Spacer na szczyt nie jest wymagający i z pewnością sprawi dzieciom masę radości. Podobnie jak wspaniały widok ze szczytu.

6. Sezon zimowy

W sezonie zimowym Zawoja również ma coś do zaoferowania swoim gościom. Stacja narciarsko-rowerowa to raj dla starszych i młodych miłośników sportów zimowych.

7. Babia Góra Trails

Babia Góra Trails to sieć niezwykłych tras rowerowych. Wybierając się do Zawoi warto zabrać ze sobą rowery. Aktywny wypoczynek to coś, co sprawi sporo satysfakcji całej rodzinie.

8. Happy Alpaca

Happy Alpaca to niezwykłe Alapakarium, w którym można z bliska podziwiać sześć wspaniałych alpak. Każda z nich ma swoje imię. Warto się tutaj udać, bo to niepowtarzalna okazja do spacerowania z tymi cudownymi zwierzętami.

9. Dyzma

W Zawoi znajdziemy również fantastyczną stajnię o nazwie Dyzma. W ośrodku będziemy mogli od podstaw nauczyć się jazdy konnej.

10. Hala Barankowa

Dla najmłodszych podróżników sporą atrakcją będzie słynna Hala Barankowa. To niewielka polana, na której zawsze pasą się owce pod nadzorem bacy. Warto zasięgnąć informacji, kiedy odbywa się tradycyjny redyk, czyli zejście owiec z polany.