Ciekawostki

Zaskakujące atrakcje i ważne fakty o Gdańsku

Gdańsk jest jednym z najchętniej wybieranym przez turystów miastem na terenie naszego kraju. Bardzo często decydujemy się na spędzenie w tym mieście dłuższego urlopu relaksując się nad polskim morzem, ale również chętnie wybieramy Gdańsk w trakcie weekendowych podróży. Jest to miasto z szeroką ofertą turystyczną, dlatego mamy pewność, iż nigdy nie będziemy się to nudzić. Możemy znaleźć liczne atrakcje dla osób w każdym wieku, dzięki którym cały wyjazd będzie niesamowity. Dziś chcielibyśmy przedstawić państwu 10 ciekawych atrakcji, które warto odwiedzić w trakcie weekendowej wycieczki nad morze.

Zobacz też -> ciekawostki o starym mieście w Gdańsku

1. Muzeum II Wojny Światowej

Muzeum II Wojny Światowej – miejsce dla fanów historii, w którym możemy zobaczyć liczne ekspozycję opowiadające o historii Polski oraz sąsiedniego narodów w trakcie drugiej wojny światowej. Czas zwiedzania muzeum to około 3 h.

2. Europejskie Centrum Solidarności w Gdańsku

Europejskie Centrum Solidarności i Wydział Zabaw

Europejskie Centrum Solidarności w Gdańsku – kolejny miejsce związane z historią, tym razem z upadkiem komunizmu w Polsce.

3. Molo w Brzeźnie i plaża w Jelitkowie

Molo w Brzeźnie i plaża w Jelitkowie – sen to miejsce, które obowiązkowo trzeba odwiedzić w trakcie wyjazdów do Gdańska, bowiem wycieczkę nad morze bez zobaczenia plaży uznawana jest za nieudaną.

4. Góra Gradowa

Góra Gradowa – wspaniałe miejsce, z którego mamy szansę zobaczyć panoramę miasta. Jest to jedno z najczęściej wybieranych miejsc przez turystów.

5. Westerplatte

Westerplatte – kolejne miejsce przesiąknięty historię. Obecnie znajduje się to ogromny moment, ale znaleźć można również ruiny kilku wojskowych budowli.

6. Archikatedra Oliwska

Archikatedra Oliwska – jeden z najczęściej i najchętniej odwiedzanych kościołów. Znaleźć tam możemy największe organy w Polsce.

7. Gdańskie Zoo

Gdańskie Zoo – jedną z największych ogrodów zoologicznych na terenie naszego kraju. Zobaczyć tam można wiele wyjątkowy gatunków zwierząt, a także podziwiać piękne pejzaże przyrody.

8. Papugarnia

Papugarnia – kolejny miejsce dla fanów zwierząt, tym razem papu garnia, w której możemy nawiązać bezpośredni kontakt z tymi ptakami.

9. Stadion Lechii Gdańsk

Stadion Lechii Gdańsk – atrakcje, które przypadnie do gustu zarówno dzieciom, jak i rodzicom. Szczególnie Fani Piłki Nożnej będą zachwyceni.

10. Taras Widokowy Olivia Star

Taras Widokowy Olivia Star – kolejne miejsce, które naprawdę warto odwiedzić. Można to zobaczyć miasto z wysokości 130 m.