Ciekawostki

Najpiękniejsze Wyspy Oceanu Spokojnego

Bora-Bora / Polinezja Francuska

Ocean Spokojny zwany również Pacyfikiem lub Oceanem Wielkim to największym zbiornikiem na całej naszej planecie. Ta woda okala przeszło 25 tysięcy wysp, które znajdują się w obrębie zbiornika. Część z nich jest zamieszkana, inne z kolei trwają sobie bez obecności człowieka. Niektóre należą do dosyć tendencyjnego grona, które nie wzbudzają zbyt wielkiego zachwytu, ale są również takie, które po prostu zapierają dech w piersiach.

1. Polinezja Francuska

Uważa się, że jednym z najpiękniejszych archipelagów na Oceanie Spokojnym jest Polinezja Francuska. To obszar składający się z pięciu archipelagów, które z kolei sumarycznie liczą ponad 250 wysp.

2. Wyspy Marshalla

Sporą popularnością cieszą się przepiękne wyspy Marshalla. To zbiorowisko ponad tysiąca pięknych i urokliwych wysepek, które gospodarczo są niemal w pełni uzależnione od Stanów Zjednoczonych.

3. Hawaje

Najsłynniejszym archipelagiem są natomiast Hawaje. To raj dla miłośników gór, a jednocześnie dla osób, którym do szczęścia wystarczy kawałek piaszczystej plaży i lazurowa woda.

4. Republika Kiribati

Republika Kiribati to w rzeczywistości niewielkie państwo wyspiarskie składające się z mniejszych wysepek i ponad trzydziestu atoli. Godną uwagi jest Banaba, piękna zielona wyspa wchodząca w skład republiki.

5. Wyspa Cooka

W obrębie Polinezji znajduje się wspaniałe wyspy Cooka podlegające Nowej Zelandii. To miejsce upraw palm kokosowych, a także słynące z połowu pereł.

6. Nowa Kaledonia

Nowa Kaledonia składa się z kilku mniejszych wysepek. Terytorialnie należy do Francji. To piękne miejsce. Liczba mieszkańców nie przekracza trzystu. Natomiast każdego roku wyspy są odwiedzane przez ponad sto tysięcy ludzi.

7. Fidżi

Fidżi to jedna z tych wysp, która pod względem turystycznym cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem. Nic w tym jednak dziwnego. To świetnie zorganizowane miejsce dla turystów spragnionych wypoczynku w rajskich warunkach.

8. Mariany

Mariany to intrygujący archipelag wulkanicznych wysp znajdujący się w obrębie Mikronezji. Charakterystycznym elementem wysp jest dosyć gęsta roślinność.

9. Samoa

Samoa to niewielkie państwo wyspiarskie ze stolicą w Apii. Pomimo tego, że jest to miejsce słabo rozwinięte pod względem gospodarczym, warto się tutaj wybrać ze względu na przepiękne krajobrazy, w których natura odgrywa pierwszorzędną rolę.

10. Borneo

Borneo to jedna z większych wysp. Znajduje się w Azji Południowo-wschodniej. To przepiękne miejsce, które ma sporo do zaoferowania turystom. Można tutaj spotkać orangutany i wiele innych egzotycznych zwierząt.