Australia i Oceania

Najpiękniejsze wyspy Oceanii, które warto odwiedzić

Oceania, Nowa Zelandia

Oceania to w rzeczywistości wielki obszar na Oceanie Spokojnym, w skład którego wchodzi ponad siedem tysięcy większych i nieco mniejszych wysp.

Jest jednocześnie obszarem, który politycznie rzecz ujmując należy do Australii.

1. Tasmania

Tasmania znajduje się niespełna trzysta kilometrów od wybrzeży Australii w południowo-wschodniej części tego kraju. To piękna górzysta wyspa zamieszkana przez prawie pół miliona osób.

2. Wyspa Melville’a

Wyspa Melville’a jest własnością plemion Tiwi. To przepiękna wyspa i w dużej mierze zalesiona. Słynie z fantastycznych raf koralowych.

3. Wyspa Flindersa

Wyspa Flindersa znajduje się niespełna dwadzieścia kilometrów od Tasmanii. To górzysta wyspa z polskim pierwiastkiem. Właśnie na tej wyspie znajduje się słynny szczyt Strzeleckiego oraz Park Narodowy Strzeleckiego, polskiego geologa i podróżnika.

4. Rottnest

Rottnest znajduje się kilkanaście kilometrów od wybrzeży Australii Zachodniej. Jest wyspą, która w pełni została zakwalifikowana jako rezerwat przyrody. Jest jednocześnie bardzo dobrze znanym ośrodkiem turystycznym.

5. Bathurst

Bathurst to niewielka wyspa znajdująca się na Morzu Timor. To zielona wyspa pełna niespodzianek w postaci malowniczych wodospadów i pięknych plaży.

6. Croker

Na Morzu Arafura znajduje się z kolei wyspa Croker. To prawdziwy raj dla osób, które poszukują urozmaicenia. Z jednej strony mamy do czynienia z piaszczystymi plażami i piękną roślinnością, z drugiej strony – można tutaj obserwować wyrzucane na brzeg fragmenty lodowca.

7. Moreton

Moreton to przepiękna wyspa w Brisbane, której prawie cały obszar zalicza się do Parku Narodowego Moreton Island.

8. Saipan

Saipan usytuowana jest na Oceanie Spokojnym, w jego zachodniej części. Zasługuje na zainteresowanie ze względu na zróżnicowanie przyrodnicze. Z jednej strony mamy do czynienia z górzystym klimatem i pięknymi klifami, ale możemy również podziwiać piękną plażę i rafę koralową.

9. Tobi

Tobi to maleńka wysepka znajdująca się w zachodniej części Oceanu Spokojnego. Jest obecnie zamieszkana przez dziesięć osób. Charakterystycznym elementem jest plaża, która dosłownie otacza z każdej strony obszar zielony.

10. Rennell

Rennell to unikatowa wyspa koralowa, która wchodzi w skład państwa Wyspy Salomona. Warto podkreślić, że jej południowa część od lat dziewięćdziesiątych znajduje się na liście światowego dziedzictwa UNESCO.