Ciekawostki

Najpiękniejsze wyspy na Morzu Śródziemnym

Kraje śródziemnomorskie to jedne z najczęściej odwiedzanych miejsc przez turystów z innych części Europy.

Obejmują w rzeczywistości aż trzy kontynenty i charakteryzują się nieco odmiennym klimatem, który sprawia, że wakacyjna aura jest tutaj wyczuwalna niemal przez okrągły rok.

To również Morze Śródziemne oraz szereg wysp, które po prostu warto odwiedzić.

1. Sycylia

Największą wyspą Morza Śródziemnego jest Sycylia. Entuzjastów włoskich klimatów nie trzeba przekonywać do tego miejsca. To niezwykle malownicza wyspa, w którym słońce świeci przez ponad trzysta dni w roku.

2. Majorkę

Poszukiwacze raju z pewnością powinni udać się na Majorkę. To największa wyspa hiszpańska znajdująca się w obrębie archipelagu Balearów. Jej stolicą jest Palma de Mallorca, będąca jedną z największych atrakcji turystycznych na całym świecie.

3. Kreta

Kreta to największa grecka wyspa i przy okazji miejsce, które każdego roku przyciąga turystów z całego świata. Warto udać się zwłaszcza do Laguna Balos.

4. Korfu

Do Grecji należy również Korfu. Ta bardzo górzysta i piękna wyspa znajduje się tuż u wybrzeży Albanii. Można tutaj do woli zajadać się najpyszniejszymi oliwkami na świecie.

5. Elba

Na Morzu Tyrreńskim znajduje się również Elba. Mówi się, że to najpiękniejsza wyspa Toskanii. Zrobiło się o niej głośno również ze względu na akcję promocyjną „Elba no rain”, która zakładała zwrot kosztów za pobyt przed sezonem wakacyjnym, gdyby turystów zaskoczył deszcz.

6. Vulcano

Dosyć nietypową wyspą jest Vulcano na Morzu Tyrreńskim. To wyspa, która składa się z trzech centrów wulkanicznych. Obecnie wyspa jest w pełni bezpiecznym miejscem, zamieszkanym przez kilkaset osób.

7. Itaka

Itaka to piękna grecka wyspa usytuowana na Morzu Jońskim. Pobyt na wyspie to iście rajskie przeżycie. Na wyspie znajdują się cudowne wzgórze Kelafonii.

8. Lampedusa

Lampedusa to włoska wyspa na Morzu Śródziemnym. Gwarantuje wspaniałe widoki, ale jest również doskonałym miejscem do nurkowania.

9. Tasos

W północnej części Morza Egejskiego znajduje się niewielka wyspa o nazwie Tasos. Będąc na wyspie warto udać się do Limenarii. W mieście znajdują się dwa godne polecenia muzea.

10. Cabrera

Cabrera jest niewielką hiszpańską wyspą znajdującą się na Morzu Śródziemnym. Dziś jest ulubionym miejscem wypoczynkowym, ale kiedyś to właśnie na Cabrerę zsyłano wojennych jeńców francuskich.