Ciekawostki

15 intrygujących ciekawostek o Millie Bobby Brown

Millie Bobby Brown
źródło: Wikipedia

Millie Bobby Brown obecnie znana jest z głównej roli w popularnym serialu „Stranger Things”. Co warto wiedzieć o aktorce? Zobacz kilka interesujących ciekawostek na jej temat:

1. Urodziła się 19 lutego 2004 r. w hiszpańskim mieście Marbella, jako trzecie dziecko Kelly i Roberta Brownów, z pochodzenia Anglików. Ma dwie siostry, Paige i Avę oraz brata Charliego.

2. Millie urodziła się z częściowym ubytkiem słuchu w lewym uchu. Z biegiem lat utraciła słuch w tym uchu całkowicie. Nie przeszkadza jej to jednak śpiewać, a nawet rapować, co pokazała w serialu „Stranger Things”.

3. Gdy Millie miała 4 lata jej rodzina przeprowadziła się do Bournemouth w Wielkiej Brytanii. Gdy przyszła aktorka miała 8 lat zamieszkali w Orlando na Florydzie, w USA.

4. Podczas pobytu w Orlando chodziła w soboty na zajęcia aktorskie. Tam została zauważona przez łowców talentów z Hollywood.

5. Jej debiutem była rola młodej Alicji w serialu fantasy „Once Upon a Time in Wonderland” w 2013 r. Pierwszą główną rolę dostała w 2014 r. jako Madison O’Donnell w serialu „Intruders”. Na dużym ekranie po raz pierwszy wystąpiła w 2019 r. w produkcji „Godzilla II: Król potworów”.

6. Ma swoją markę kosmetyczną Florence by Mills. Na rynek weszła ona w 2019 r. Kosmetyki dostępne są w sieci perfumerii Douglas. Ich produkcja oparta jest na składnikach pochodzenia naturalnego.

7. W 2017 r. została uhonorowana nagrodą Saturn dla najlepszego młodego aktora/młodej aktorki za rolę w serialu „Stranger Things”. Za tę samą kreację została wyróżniona Nagrodą Gildii Aktorów Ekranowych oraz MTV Movie& TV Awards.

8. Aktorka spotyka się z synem Jona Bon Joviego, Jake’iem Bongiovi. Pierwszy raz publicznie pojawili się podczas gali BAFTA 2022.

9. W 2018 r. aktorka została wybrana najmłodszym w historii ambasadorem dobrej woli UNICEF. W tym samym roku znalazła się również na liście Time 100, prezentującej najbardziej wpływowych ludzi na świecie.

10. Millie udziela się również jako modelka. Jej debiutem był udział w kampanii Calvina Kleina By Appointment w 2017 r. W 2018 r. brała udział w kampanii Moncler, włoskiej marki założonej w 1952 r. przez René Ramillon.

11. Pojawiała się na okładkach takich pism jak „Teen Vogue”, „Elle”, „Glamour” czy „Harper’s Bazaar”.

12. Aktorkę można zobaczyć w kilku teledyskach muzycznych, mianowicie w „Find me” Sigmy i Birdy z 2016 r., „I Dare You” The xx z 2017 r., „Girls Like You” Maroon 5 z 2018 r., „In My Feelings” Drake’a z 2018 r. i „Happy Anniversary, All I Want for Christmas Is You!” Mariah Carey z 2019 r.

13. Wśród ulubionych potraw Millie wymienia lody waniliowe, marchewki i hummus, sałatki, m.in. sałatkę Cezar, dobrą szynkę i waniliową latte.

14. Jest fanką Jodie Foster. Wśród inspirujących ją aktorek wymienia również Kristen Stewart. W wywiadach przyznaje, że chętnie zagrałaby z paniami we trójkę.

15. W finale pierwszego sezonu „Stranger Things” pojawia się scena pocałunku między bohaterką graną przez Millie Bobby Brown a postacią kreowaną przez Finna Wolfharda. Jak się później okazało, był to pierwszy pocałunek aktorki w życiu.