Azja

10 Najpiękniejszych Wysp Indonezji, Które Musisz Zobaczyć

tropikalna wyspa

Indonezja słusznie nazywana jest jednym z najbardziej zróżnicowanych krajów azjatyckich. Można tutaj znaleźć wszystkie zjawiska występujące w naturze, a także miasta o nietypowej architekturze, bogatą kulturę i pyszne jedzenie. To również kraj posiadający wspaniałe wyspy. Oto najpiękniejsze z nich.

1. Jawa

Jawa to wyspa, na której królują wodospady, wulkany i jaskinie. Posiada wszystkie atrybuty iście egzotycznej wyspy, a poza tym można tutaj poznać wyjątkowo multikulturową społeczność.

2. Sulwesi

Sulwesi to trzecia pod względem wielkości wyspa w Indonezji, stwarzająca doskonałe warunki do nurkowania i uprawiania wielu sportów wodnych. Dzika przyroda i piękne plaże pozwalają na maksymalny relaks, a nietuzinkowa kultura mieszkańców wyspy stanowi dodatkową atrakcję.

3. Raja Ampat

Raja Ampat to archipelag, który może się poszczycić najbardziej zróżnicowanym i bogatym życiem podwodnym na świecie. W związku z tym miejsce to przyciąga wielbicieli nurkowania i eksplorowania świata znajdującego się pod taflą lazurowej wody.

4. Bali

Bali to jedna z najpopularniejszych wysp indonezyjskich, która jest symbolem rajskich wakacji, wspaniałej przyrody i egzotycznej kultury. Tarasy ryżowe i unikalny folklor robią wrażenie na wszystkich przyjezdnych. Nie brakuje tutaj również wspaniałych plaż.

5. Sumatra

Sumatra to wyspa, na której znajduje się aż jedenaście parków narodowych. Bogata fauna i flora pozwalają na kontakt z egzotyczną przyrodą, a nawet na zobaczenie prawdziwych orangutanów na wolności.

6. Lombok

Lombok znajduje się tuż obok Bali, a mieszkańcy wyspy często powtarzają, że o ile Bali trzeba zwiedzić, to na Lombok należy odpocząć. Rzeczywiście, wyspa nie oferuje tylu atrakcji, ile jej popularniejsza siostra. Stwarza za to idealne warunki, aby zrelaksować się i odpocząć po zgiełku panującym na Bali.

7. Archipelag Komodo

Archipelag Komodo składa się z kilkudziesięciu wysp i jest nazywany skarbem Indonezji. Znajdują się tutaj zachwycające klify, różowa plaża i zatoki ze szmaragdową wodą.

8. Moluki

Moluki to zróżnicowany archipelag, na którego wyspach można odnaleźć dzikie dżungle, wulkany, jaskinie i wspaniałe wodospady. Wyspy okalają perłowe plaże i szafirowa woda.

9. Sumba

Sumba to mało znana wyspa, gdzie do dziś można odkryć tradycyjne wioski i bogatą kulturę mieszkańców. Piękne wzgórza i wodospady to scenografia, która zachwyca, a rozległe plaże, które często można mieć tutaj na wyłączność przez cały dzień, pozwalają odpocząć przy akompaniamencie fal.

10. Flores

Flores to jedna z najukochańszych wysp lokalnych turystów. Szereg rajskich plaż, wspaniała roślinność i lazurowe laguny to tylko część atrakcji. Turyści z zagranicy mogą tutaj poznać kulturę niewielkich grup etnicznych, takich jak Bajawa.