Azja

Najpiękniejsze Wyspy Filipin

Filipiny to państwo wyspiarskie w południowo-wschodniej Azji. W ostatnich dekad zyskuje coraz większą popularność pośród turystów, kusząc ich niesamowitymi widokami, egzotyczną scenografią, pysznym jedzeniem i życzliwymi wobec przyjezdnych mieszkańcami. Oto kilka najpiękniejszych wysp Filipin.

1. Palawan

Palawan aż cztery razy był ogłaszany najpiękniejszą wyspą na świecie. Znajduje się tutaj wszystko to, co kojarzy nam się z rajską aurą: bujne dżungle, piaszczyste plaże, lazurowa woda i lasy kokosowe.

2. Cebu

Cebu to malowniczo położona wyspa, która przypadnie do gustu poszukiwaczom przygód i fanom aktywnego wypoczynku na świeżym powietrzu. Można tutaj spędzić pełne adrenaliny chwile w kanionie albo popływać tuż obok rekinów wielorybich, które są największymi znanymi rybami.

3. Siargao

Siargao to wyspa nazywana Surfingową Stolicą Filipin. Zdecydowanie poleca się ją wielbicielom wodnych sportów oraz tym, którzy chcą skosztować tak zwanego island hoppingu, czyli „skakania po wyspach”. Siargao otacza kilkadziesiąt małych wysepek, które warto odwiedzić.

4. Carabao

Carabao to wyspa, która dopiero od niedawna cieszy się zainteresowaniem turystów, w związku z czym można tutaj znaleźć dziewicze plaże, spokój i ciszę.

5. Siquijor

Siquijor to malownicza wyspa filipińska, na której dziś można spotkać rdzennych mieszkańców żyjących w górach, którzy przygotowują naturalne leki według tradycyjnych receptur. To doskonała okazja, aby skonfrontować się z bogatą kulturą Filipin.

6. Camiguin

Camiguin to jedna z najbardziej zróżnicowanych wysp filipińskich. Znajdują się tutaj gorące źródła, imponujące wodospady i szerokie plaże. Największą atrakcją wyspy jest wulkan Hibok-Hibok, wznoszący się na 1332 metrów nad poziomem morza, który można odwiedzić z przewodnikiem.

7. Boracay

Boracay to wyspa, na której znajduje sie White Beach, jedna z najlepszych plaż na świecie. Władze wyspy dbają o to, aby wyspa zachowała naturalne piękno, dlatego czyste i szerokie plaże sąsiadują tutaj z bujną roślinnością i lazurową wodą.

8. Luzon

Luzon to egzotyczna wyspa, która przyciąga turystów chcących zobaczyć słynne tarasy ryżowe, Banaue. W latach dziewięćdziesiątych ich obszar został wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO, a sami mieszkańcy wyspy nazywają je ósmym cudem świata. To tutaj znajduje się również Manila, czyli stolica Filipin.

9. Bohol

Bohol to wyspa, na której znajdują się słynne Czekoladowe Wzgórza. To ponad tysiąc kopców wapiennych o regularnych kształtach, która porasta trawa. W porze suchej nabiera ona brązowego koloru i stąd też wzięła się nazwa wzgórz.

10. Wyspa Pinangbuyatan

Wyspa Pinangbuyatan może kojarzyć się z bezludnymi wyspami z filmów o rozbitkach. Rzeczywiście, nakręcono tutaj sporo takich scen. Dziewicze plaże, wysokie palmy, lazurowa woda i klify urzekają tych, którzy zdecydują się na mniej turystyczną opcję na Filipinach.

Czytaj dalej: Ciekawostki o Filipinach dla dzieci