Ciekawostki

20 Ciekawostek o Filipinach dla Dzieci

łódka w Filipinach

Wyobraź sobie Filipiny i najprawdopodobniej będziesz się zatracać w obrazach sennych plaż, turkusowej wody i wyspiarskich eskapad. Jednak ten archipelagowy kraj Azji Południowo-Wschodniej ma o wiele więcej do zaoferowania!

Filipiny to archipelag składający się z ponad 7 tysięcy wysp, położony w południowo-wschodniej Azji. Ta lista ciekawostek dla dzieci o Filipinach odkryje przed Tobą nieznane dotąd tajemnice tego kraju, potwierdzając, że jest to niesamowite miejsce, które z pewnością powinno się kiedyś odwiedzić!

1. Największą wyspą Filipin jest Luzon, na której znajduje się stolica kraju – Manila. To tutaj mieszka najwięcej ludzi spośród wszystkich wysp.

2. Filipiny to kraj, w którym znajduje się najwięcej wulkanów na świecie. Liczba aktywnych wulkanów wynosi około 20.

3. Nazwa Filipiny pochodzi od króla Hiszpanii – Filipa II. Kraj ten był kolonią hiszpańską przez ponad 300 lat.

4. Wielkanoc to jedno z najważniejszych świąt na Filipinach. W czasie tego święta odbywają się procesje, podczas których ludzie noszą ciężkie krzyże i flagelują się.

5. Filipiny to raj dla miłośników plaż i nurkowania. Krajobraz ten słynie z kolorowych raf koralowych oraz pięknych plaż.

6. Najwyższym szczytem na Filipinach jest góra Apo, która ma wysokość ponad 2,9 tys. metrów.

7. Na Filipinach znajdują się najstarsze szczątki człowieka w Azji. Datowane są na około 50 tysięcy lat temu.

8. Cukier trzcinowy to ważny produkt eksportowy Filipin. Kraj ten jest jednym z największych producentów cukru na świecie.

9. Filipiny to raj dla smakoszy. Kuchnia filipińska to połączenie wpływów chińskich, malajskich i hiszpańskich.

10. Filipiny to także kraj, w którym znajduje się jedna z największych dzielnic z narkotykami na świecie. Targowisko narkotykowe w Manili znane jest jako „Golden Triangle”.

11. Tygrys azjatycki, który kiedyś żył na Filipinach, jest uważany za wymarłego na dzikich obszarach. Wiele zwierząt, takich jak małpy, ryby i ptaki, występują jedynie na Filipinach.

12. Na Filipinach można znaleźć wiele jaskiń, w tym jaskinię Puerto Princesa, która jest uważana za jedną z najpiękniejszych na świecie.

13. Filipiny to raj dla miłośników wodospadów. Krajobraz ten słynie z pięknych wodospadów, takich jak np. Pagsanjan Falls.

14. Na Filipinach istnieje wiele dzikich plemion, które wciąż zachowują swoją tradycyjną kulturę i styl życia.

15. Kraj ten ma bogatą historię kolonialną, podczas której został podbity przez Hiszpanów, a następnie przez Amerykanów. W 1946 roku uzyskał niepodległość.

16. Filipiny to kraj o różnorodnym krajobrazie – od górskich regionów na północy po tropikalne lasy na południu.

17. Wiele filipińskich miast słynie z pięknych zabytków architektonicznych, takich jak kościoły kolonialne czy pałace.

18. Na Filipinach występują liczne gatunki roślin, w tym wiele gatunków orchidei.

19. Kultura filipińska to połączenie wpływów chińskich, hiszpańskich i malajskich. Ważnymi elementami kultury filipińskiej są tańce i muzyka.

20. Wiele filipińskich miast słynie z tętniącego życiem nocnego życia, zwłaszcza w dzielnicach takich jak Makati czy Pasay.

Czytaj dalej: Ciekawostki o Filipinach