Afryka

Najpiękniejsze Wyspy Afryki

Afryka od stuleci atakuje wyobraźnię podróżników, którzy marzą o zobaczeniu egzotycznych zwierząt i roślin, a także poznaniu bogatej kultury afrykańskiej. Ten wspaniały kontynent otoczony jest dodatkowo równie atrakcyjnymi wyspami, które kuszą urodą i klimatem. Oto dziesięć najpiękniejszych wysp afrykańskich.

1. Zanzibar

Zanzibar to wyspa na Oceanie Indyjskim, należąca do Zjednoczonej Republiki Tanzanii. Znajdują się tutaj liczne plantacje palmy kokosowej i goździkowca, a lazurowa woda mocno kontrastuje z jasnym piaskiem rozległych plaż.

2. Lamu

Lamu to wyspa należąca do Kenii, na której znajduje się zabytkowe miasto. Z pewnością przypadnie do gustu tym turystom, którzy nie lubią wyłącznie wygrzewać się na plażach i kąpać w morzu. Zachowała się tutaj architektura z czasów poprzedzających kolonizację.

3. Seszele

Seszele to państwo wyspiarskie położone 1600 kilometrów od wybrzeża afrykańskiego. Ponad sto wysepek z bujną roślinnością i wysokimi skałami rysuje przed turystami imponujący widok. Na wyspach często odbywają się sesje zdjęciowe dla najsłynniejszych marek odzieżowych i nie tylko.

4. Mauritius

Mauritius to wyspa położona około 900 kilometrów od Madagaskaru. Na turystów czekają tutaj wspaniałe plaże, egzotyczne rośliny i imponujące wodospady. Wycieczka na wyspę to również okazja do zobaczenia rzadkich gatunków ptaków.

5. Madagaskar

Madagaskar jest czwartą pod względem wielkości wyspą na świecie. Jej uroda jest urozmaicona przez wspaniałe baobaby, lokalny folklor i zwierzęta, które występują tylko w tej części świata.

6. Madera

Madera to archipelag pochodzenia wulkanicznego, który położony jest u północnych wybrzeży Afryki. Poza gwarancją relaksu na pięknych plażach i świetną pogodą, wyspa oferuje podróżującym możliwość zobaczenia występujących tylko tutaj zwierząt, takich jak zniczek maderski czy gołąb maderski.

7. Reunion

Reunion jest wyspą położoną na Morzu Indyjskim. Stanowi dom dla tysięcy rzadkich okazów zwierząt, a turyści kochają ją nie tylko ze względu na egzotyczne warunki, ale również ze względu na świetną infrastrukturę, która umożliwia aktywny wypoczynek w pięknym otoczeniu.

8. Republika Zielonego Przylądka

Republika Zielonego Przylądka położona jest na Oceanie Atlantyckim. To stamtąd pochodzą znane artystki śpiewające po portugalsku – Cesaria Evora i Sara Tavares. Wyspy uwodzą niezwykłą kulturą swoich mieszkańców i zróżnicowanym terenem, w którym nie brakuje ani równin, ani solidnych wzgórz.

9. Wyspy Świętego Tomasza

Wyspy Świętego Tomasza i Książęca to państwo wyspiarskie w Zatoce Gwinejskiej. Na pięć wysp trzy są zamieszkane. Znajdują się tutaj laguny z wysokimi skałami, na których rozbijają się spienione fale, a także ogromna ilość różnych gatunków drzew palmowych.

10. Sokotra

Sokotra to malowniczy archipelag należący administracyjnie do Jemenu. Wysepki są skaliste i świetnie nadają się do trekkingu. Z kolei ci, którzy uwielbiają się opalać, znajdą tutaj liczne naturalne plaże, które okalają egzotyczne rośliny.