Najpiękniejsze tropikalne wyspy na świecie

Tropikalne wyspy stały się ulubioną destynacją wielu turystów, którzy na wakacjach pragną zachłysnąć się zupełnie innym światem. Odizolowanie się od cywilizowanego świata i smakowanie w obyczajach lokalnej społeczności to doskonały sposób na reset, ale także możliwość przebywania na łonie natury w otoczeniu nietuzinkowej fauny i flory. Gdzie warto się udać?

1. Reunion

Reunion to niewielka wyspa znajdująca się na Oceanie Indyjskim. Na jej terenie znajduje się Park Narodowy. To jedyne takie miejsce na świecie, w którym można podziwiać zwierzęta uznane wcześniej za wymarłe. Autochtoniczne gatunki w dużych ilościach sprawiają, że miejsce jest rajską wyspą pod każdym względem.

2. Seszele

Seszele to państwo wyspiarskie usytuowane na Oceanie Indyjskim. W pewnym sensie jest sąsiadem wyspy Reunion. To miejsce, w którym piasek wygląda jak biały pył, a lazurowa woda jest wprost nieziemsko krystaliczna. To również miejsce, w którym można podziwiać wspaniałe okazy wielkich żółwi.

3. Bali

Bali to malownicza indonezyjska wyspa, która wchodzi w skład Małych Wysp Sundajskich. To nie tylko rajska sceneria, ale również miejsca zamieszkania rozkosznych małpek i mundżaków indyjskich.

4. Phuket

Phuket to tajlandzka wyspa znajdująca się na Morzu Andamańskim. To miejsce bajeczne i zachwycające na każdym kroku. Wyspa jest również siedliskiem wielu rzadkich gatunków roślin oraz zwierząt.

5. Wyspy Cooka

Wyspy Cooka leżą na Oceanie Spokojnym i są jednym z tych miejsc, które zasługują na miano raju na ziemi. Będąc otoczonym lazurową wodą z każdej strony i mając piękne palmy w zasięgu ręki, można poczuć się jak w niebie.

6. Musha Cay

Musha Cay składa się w rzeczywistości z czterech wysp. Terytorialnie wchodzą w skład Bahamów. Kiedyś wyspy stanowiły własność prywatną, które z tropikalnych zostały przekształcone w miejsce stricte turystyczne.

7. Green Turtle Cay

Green Turtle Cay to wyjątkowa wyspa również wchodząca w skład Bahamów. Można na nią dopłynąć promem i z pewnością warto się na to zdecydować, będąc w pobliżu. Miejsce zachwyca bliskością natury.

8. Bora-Bora

Bora-Bora to jedna z popularniejszych wysp tropikalnych. Znajduje się na Oceanie Spokojnym, a precyzując, w Polinezji Francuskiej. To wyjątkowo dobra destynacja dla osób, którym do szczęścia wystarczy lazurowa woda, palmy i wspaniała pogoda.

9. Curaçao

Curaçao należy do składu Wysp Karaibskich. Miejsce, w którym biały piasek, dorodne palmy i piękne zachody słońca grają pierwsze skrzypce.

10. Kaua’i

Kaua’i to wyspa, która zachwyca swoją urodą nawet największych sceptyków. To górzysta wyspa znajdująca się na Oceanie Spokojnym.

Oceń artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *