Ciekawostki

Najpiękniejsze tropikalne wyspy na świecie

Tropikalne wyspy stały się ulubioną destynacją wielu turystów, którzy na wakacjach pragną zachłysnąć się zupełnie innym światem. Odizolowanie się od cywilizowanego świata i smakowanie w obyczajach lokalnej społeczności to doskonały sposób na reset, ale także możliwość przebywania na łonie natury w otoczeniu nietuzinkowej fauny i flory. Gdzie warto się udać?

1. Reunion

Reunion to niewielka wyspa znajdująca się na Oceanie Indyjskim. Na jej terenie znajduje się Park Narodowy. To jedyne takie miejsce na świecie, w którym można podziwiać zwierzęta uznane wcześniej za wymarłe. Autochtoniczne gatunki w dużych ilościach sprawiają, że miejsce jest rajską wyspą pod każdym względem.

2. Seszele

Seszele to państwo wyspiarskie usytuowane na Oceanie Indyjskim. W pewnym sensie jest sąsiadem wyspy Reunion. To miejsce, w którym piasek wygląda jak biały pył, a lazurowa woda jest wprost nieziemsko krystaliczna. To również miejsce, w którym można podziwiać wspaniałe okazy wielkich żółwi.

3. Bali

Bali to malownicza indonezyjska wyspa, która wchodzi w skład Małych Wysp Sundajskich. To nie tylko rajska sceneria, ale również miejsca zamieszkania rozkosznych małpek i mundżaków indyjskich.

4. Phuket

Phuket to tajlandzka wyspa znajdująca się na Morzu Andamańskim. To miejsce bajeczne i zachwycające na każdym kroku. Wyspa jest również siedliskiem wielu rzadkich gatunków roślin oraz zwierząt.

5. Wyspy Cooka

Wyspy Cooka leżą na Oceanie Spokojnym i są jednym z tych miejsc, które zasługują na miano raju na ziemi. Będąc otoczonym lazurową wodą z każdej strony i mając piękne palmy w zasięgu ręki, można poczuć się jak w niebie.

6. Musha Cay

Musha Cay składa się w rzeczywistości z czterech wysp. Terytorialnie wchodzą w skład Bahamów. Kiedyś wyspy stanowiły własność prywatną, które z tropikalnych zostały przekształcone w miejsce stricte turystyczne.

7. Green Turtle Cay

Green Turtle Cay to wyjątkowa wyspa również wchodząca w skład Bahamów. Można na nią dopłynąć promem i z pewnością warto się na to zdecydować, będąc w pobliżu. Miejsce zachwyca bliskością natury.

8. Bora-Bora

Bora-Bora to jedna z popularniejszych wysp tropikalnych. Znajduje się na Oceanie Spokojnym, a precyzując, w Polinezji Francuskiej. To wyjątkowo dobra destynacja dla osób, którym do szczęścia wystarczy lazurowa woda, palmy i wspaniała pogoda.

9. Curaçao

Curaçao należy do składu Wysp Karaibskich. Miejsce, w którym biały piasek, dorodne palmy i piękne zachody słońca grają pierwsze skrzypce.

10. Kaua’i

Kaua’i to wyspa, która zachwyca swoją urodą nawet największych sceptyków. To górzysta wyspa znajdująca się na Oceanie Spokojnym.