Ciekawostki

10 Najpiękniejszych Plaż Wysp Kanaryjskich

Wyspy Kanaryjskie są usytuowane na Morzu Atlantyckim i jednocześnie zaliczane są do regionu Hiszpanii.

W rzeczywistości składają się z kilkunastu wysp. Podobno już w starożytności wiedziano o ich istnieniu i podobno wówczas były nazywane Wyspami Szczęścia. Europejczycy dotarli do nich zatem jako drudzy i to dopiero w XIV wieku. To idealne miejsce na letni wypoczynek.

Niemal na każdej z wysp można znaleźć plażę, która zachwyci nas swoim urokiem.

1. Playa de Las Teresitas

Playa de Las Teresitas jest tak naprawdę sztuczną plażą, aczkolwiek nie oznacza to, że nie zasługuje na słowo uznania. Piękna, kolista linia brzegowa tworzy zakątek, w którym chce się przebywać. Plaża znajduje się na Teneryfie i jest bardzo często odwiedzanym przez turystów miejscem.

2. Maspalomas

Maspalomas to miejsce, które od wielu lat jest turystycznie eksploatowane. Uważa się, że jest najstarszym ośrodkiem turystycznym. Znajduje się na wyspie Gran Canaria i słynie z przepięknym wydm znajdujących się pod ścisłą ochroną.

3. Playa de Beniyo

Playa de Beniyo lub po prostu Benijo to jedna z piękniejszych czarnych plaż na świecie. Swoją aparycją dorównuje plaży islandzkiej. Wulkaniczna lawa tworząca piasek o takiej barwie w połączeniu z lazurem wody robię kolosalne wrażenie.

4. Costa Calmy

Warto udać się do Costa Calmy na wyspie Fuerteventura. To właśnie tutaj znajduje się przepiękna plażą Playas de Jandia.

5. Lanzarote

Będąc w Lanzarote warto udać się na plażę Papagayo. Mimo że na pierwszy rzut oka wygląda na dziką i niecieszącą się zbytnim zainteresowaniem, uważa się, że jest jedną z piękniejszych plaż na całej wyspie. Bardzo jasny piasek i niezwykle przezroczysta woda sprawiają, że miejsce naprawdę można uznać za pewnego rodzaju raj.

6. Famara

Również na Lanzarote, choć w północno-zachodniej części, znajduje się fantastyczna Famara. Piasek przybiera tutaj postać delikatnego żółtego pyłku, a wysokie fale tworzą warunki do uprawiania ekstremalnych sportów wodnych.

7. Gran Canarii

Na Gran Canarii znajduje się słynna Playa Anfi del Mar. To miejsce stricte turystyczne, więc niemal zawsze zatłoczone, choć trzeba przyznać, że jest wyjątkowo piękna. Dzieje się tak również za sprawą pięknych ogrodów otaczających plażę.

8. Playa De Tauro

Również na Gran Canarii znajduje się fantastyczna Playa De Tauro. To unikatowa plaża, która zachwyca zupełnie innym złocistym piaskiem niż ten, do którego przyzwyczaja nas wyspa. Nietuzinkowy kolor nie jest przypadkowy. Piasek z tej części wyspy pochodzi bowiem z Sahary.

9. Nogales

Na wyspie La palma znajduje się Nogales. Plaża ta jest połączeniem wszystkich elementów, z których wyspa słynie. Mamy wobec tego piękny wulkaniczny piasek, ale również roślinność i górzyste krajobrazy.

10. Fuerteventura

Na wyspie Fuerteventura znajduje się jedna z tych plaż, która dla wielu osób jest ucieleśnieniem wszystkich marzeń. Sotavento bardzo często uznawana jest za jedną z piękniejszych. Wystarczy zobaczyć zdjęcia wykonane z lotu ptaka, by przekonać się, że to miejsce jest naturalnym arcydziełem.