Polska

20 Najlepszych Atrakcji w Lęborku i Okolicy

fot. Krzysztof Stadnik / Wikipedia

Lębork to malownicze miasteczko, leżące zaledwie 30 km od morza. W samym centrum miasta jak i okolicznych miejscowościach dostępne są różnego rodzaju atrakcje dla najmłodszych, rodzin z dziećmi oraz młodzieży. Wiele z nich dostępnych jest przez cały rok.

 1. Zamek krzyżacki w Lęborku

To miejsce z historią, które z pewnością warto odwiedzić będąc w mieście. Jest to idealne miejsce na spacer, gdyż jego wyjątkowe położenie nad rzeką Łebą dodaje mu uroku. Budynek utrzymany w gotyckim stylu, obecnie jest siedzibą sądu. Adres: ul. Przyzamcze 2.

 2. Plac Pokoju

Ciekawe miejsce w centrum Lęborka, doskonale znane mieszkańcom i turystom. Zrewitalizowany teren, wyposażony w fontanny i ławki umili czas wolny na świeżym powietrzu. Miejsce znajduje się nieopodal pasaży handlowych i restauracji. Adres: ul. Plac Pokoju 3.

 3. Jumping Park Trampolin Lębork

Doskonałe miejsce na aktywne spędzenie czasu wolnego zarówno dla młodszych jak i starszych dzieci. Obiekt czynny jest przez cały rok, od poniedziałku do piątku. Trampoliny o różnych wielkościach i baseny z piłkami to świetna atrakcja. Adres: ul. Słupska 16g.

 4. Lęborskie Centrum Kultury Fregata

Kino jest idealną opcją na jesienne popołudnia. Zróżnicowany repertuar, skierowany dla młodszych jak i starszych widzów dostarczy wyjątkowych wrażeń. Adres: ul. Gdańska 12.

 5. Pływalnia Miejska Rafa w Lęborku

Pływalnia składa się z basenów o różnej głębokości oraz profesjonalnych torów pływackich. Zorganizowane grupy mogą z wyprzedzeniem dokonać rezerwacji poprzez stronę obiektu bądź kontakt telefoniczny. Adres: ul. Olimpijczyków 31.

 6. Rodzinny Park Rozrywki – Łeba Park

Zaledwie 30 km od Lęborka znajduje się Park Dinozaurów z prawdziwego zdarzenia. W cenie biletu oprócz różnych gatunków dinozaurów przedstawionych w skali 1:1 odwiedzić można również zamek strachu, bajlandię, minigolf, ścieżkę edukacyjną, kino 7D oraz pojazdy Flinstonów. Park Dinozaurów dostarczy niesamowitych wrażeń całej rodzinie i wiele godzin wspaniałej zabawy. Adres: ul. Kolonijna 24, Nowęcin.

 7. Sea Park

W Łebie znajduje się wyjątkowe fokarium. Cyklicznie odbywają się tam pokazy na żywo z udziałem różnych gatunków fok. Na terenie parku znajduje się również Małpi Gaj, Galeon Wodnik, wrak statku Galeon Solen, oceanarium oraz park miniatur latarni morskich. Dla najmłodszych dzieci doskonałą atrakcją będzie park zręcznościowo-linowy, plac zabaw podwodna przygoda oraz Kolejka Pirata. Adres: ul. Foki 1 Sarbsk.

 8. Funlandia Łeba

Dmuchany Park Rozrywki dla całej rodziny wyposażony w atrakcje o różnym stopniu trudności. Z dostępnych torów przeszkód, tuneli i zjeżdżalni skorzystać mogą dzieci i dorośli. Adres: ul. Tysiąclecia 10, Łeba.

 9. Farma Alexa Park Rozrywki

Wyjątkowy, rolniczy park rozrywki dostarczy emocji całej rodzinie. Wśród dostępnych atrakcji znaleźć można między innymi labirynt w polu kukurydzy, wyścigi taczek, przejażdżkę malowniczym traktorem z wagonikami, wioskę z siania oraz alpaki i wiele innych zwierząt. Adres: ul. Łebska 27, Charbrowo.

 10. Zoo-Egzotyczne Kaszuby

Zoo pełne egzotycznych zwierząt gwarantuje wyjątkowe doznania. Pracownicy wyjmują okazy i przeprowadzają pokazy z udziałem widzów. W Zoo mieszkają kolorowe papugi, pająki, skorpiony, egzotyczne gatunki ryb oraz największe na świecie węże. Wśród dodatkowych atrakcji znaleźć można seans w kinie 3D, opiekę przewodnika oraz plac zabaw. Adres: Tuchlino 50B.

 11. Kaszubski Park Miniatur w Stryszej Budzie

Park Miniatur cieszy się ogromną popularnością. Chętnie odwiedzają go zorganizowane grupy szkolne oraz rodziny z dziećmi. Na terenie parku podziwiać można miniaturowe wersje najpopularniejszych światowych zabytków jak wieża Eiffla, Bazylika Grobu Pańskiego, twarze amerykańskich prezydentów wykute w skale, Krzywa Wieża w Pizie oraz Chrystus z Rio. Adres: ul. Kartuska 30 Strysza Buda.

 12. Reda Aquapark

Wyjątkowy aqua park, w którym można podziwiać prawdziwe rekiny zjeżdżając na pontonach jedną ze zjeżdżalni. Obiekt mieści w sobie wyjątkowy brodzik dla małych dzieci, jacuzzi w kształcie wulkanu oraz rwące rzeki. Na terenie parku wodnego znajduje się także restauracja, wioska tipi, papugarnia i sklepik z pamiątkami. Adres: ul. Morska 5, Reda.

 13. Hotel Kiston

Czterogwiazdkowy hotel, na terenie którego znajduje się wiele atrakcji, między innymi kręgielnia, basen oraz strefa SPA. Położony w malowniczej miejscowości. Adres: Kistowo 26.

 14. Park Linowy Kaszuby ”Forest Park”

Park Linowy o różnych stopniach trudności to nie jedyna atrakcja obiektu. Warta uwagi jest również strzelnica, zjeżdżalnia pontonowa, bumpercars oraz basen z łódkami wodnymi. Adres: Załakowo 18a.

 15. Muzeum w Lęborku

W muzeum znajdują się zbiory historyczne miasta, dawnej sztuki oraz archeologii. Adres: ul. Młynarska 14-15.

 16. Muzeum Motyli w Łebie

Wyjątkowe muzeum, czynne przez cały rok. Podziwiać można w nim różne gatunki motyli oraz innych owadów. Adres: ul. Wojska Polskiego 5a.

 17. Baszta Bluszczowa

Doskonale zachowany obiekt historyczny w samym centrum Lęborka. Pozostałość po murach obronnych, chętnie podziwiana przez turystów. Adres: ul. Basztowa 6.

 18. Park im. Bolesława Chrobrego

Urokliwy Park, zlokalizowany nad Łabędzim Stawem. Na terenie parku podziwiać można dawne czołgi i armaty. Adres: Ul. Gdańska 36a.

 19. Dom Do Góry Nogami

Nieopodal Lęborka znajduje się popularny Dom Do Góry Nogami. Wizyta w budynku dostarcza nietypowych wrażeń dzieciom i dorosłym. Adres: ul. Szymbarskich Zakładników 12, Szymbark.

 20. Kamienne Kręgi – Węsiory

Kamienne Kręgi, czyli Cmentarzysko Gotów to wyjątkowy obiekt z historią. Archeolodzy odkryli tam groby i szkielety a także doskonale zachowaną biżuterię. Miejsce to owiane jest legendą. Adres: Węsiory.