Polska

8 Najlepszych Barów w Koszalinie w 2024

Koszalin to wyjątkowe miasto znajdujące się w północno-zachodniej części Polski, w województwie zachodniopomorskim. Słynie z ogromnej ilości ciekawych zabytków i atrakcji turystycznych, które przyciągają turystów zarówno z innych części Polski, jak i z innych zakątków świata. To prężnie rozwijające się miasto jest bardzo ważnym ośrodkiem kulturalnym regionu. Jednocześnie jest miastem, w którym znajdziemy sporo interesujących miejsc sprzyjających spotkaniom towarzyskim. Koszalin może poszczycić się wieloma barami, które zasługują na najwyższe słowo uznania. Które z nich warto odwiedzić w pierwszej kolejności? Oto kilka wybranych propozycji.

1. Bar Bistro Maredo

Bar Bistro Maredo to idealna propozycja dla miłośników przyjemnych miejsc, w których można skosztować pysznych rarytasów i jednocześnie delektować się wyjątkową atmosferą oraz dobrym piwem. Lokal odznacza się wyjątkowym wystrojem, w którym dominują zachwycające staroświecie akcenty.

Jest przestronny, a goście mają do dyspozycji sporo miejsc siedzących rozmieszczonych niemal na całej powierzchni. To wyjątkowe miejsce jest bardzo cenione przez mieszkańców Koszalina. Na najwyższe słowo uznania zasługuje tutejszy personel, który zawsze staje na wysokości zadania oraz fantastyczna karta dań.

Szczególnym uznaniem cieszą się tutejsze obiady, aczkolwiek można zajrzeć z samego rana i załapać się na wyjątkowo zdrowe i pożywne śniadanie.

2. Bar Irenka

Bar Irenka znajduje się przy ulicy Karola Szymanowskiego 16B. To lokal z długą tradycją. Słynie przede wszystkim z wyjątkowo miłej obsługi oraz doskonałej kuchni domowej, której po prostu nie sposób się oprzeć. Króluje oczywiście kuchnia polska, choć nie brkuje akcentow kulinarnych cenionych w innych zakątkach świata. Ogromną zaletą tego miejsca są także wielkie porcje oraz stosunkowo niskie ceny.

Dla wielu osób, a przede wszystkim mieszkańców Koszalina jest to bar będący poniekąd powrotem do czasów dzieciństwa. Tutejsza kuchnia skupia się na oferowaniu najlepszych posiłków tworzonych na bazie produktów pochodzących ze sprawdzonych źródeł.

3. Bar Familijny

Bar Familijny znajduje się przy ulicy Wańkowicza 80A. Już na pierwszy rzut oka widać, że jest to miejsce, w którym liczy się przede wszystkim pyszna kuchnia w gronie najbliższych. Wystrój lokalu w dużej mierze nawiązuje do mody obowiązującej w tego typu miejscach w latach dziewięćdziesiątych.

Jest jednak jego nowocześniejszą wersją. Goście mają do dyspozycji wyjątkowo dużo miejsca. Lokal jest przestronny, a na jego powierzchni ulokowano stoliki zarówno dla dwóch osób, jak i nieco większych grup. Można się tutaj załapać na wyjątkowe potrawy kuchni polskiej w bardzo przystępnych cenach. Zdecydowanie wato zajrzeć i przekonać się o wyjątkowości tego miejsca na własnej skórze.

4. Kukuryku Lunch Bar & Shop

Kukuryku Lunch Bar & Shop znajduje się przy placu Gwiaździstym 5/1. To fantastycznie urządzony lokal. W wystroju królują jasne i często po prostu białe tonacje. Goście mają do dyspozycji sporo przestrzeni oraz fantastyczną kartę dań. Można tutaj zajrzeć w godzinach porannych i skusić się na zdrowe śniadanie lub w porze obiadowej. Szczególnym uznaniem cieszą się tutejsze tortille ze świeżymi warzywami oraz pyszne kanapki. Lokal serwuje również pyszne lemoniady oraz kawę podawaną na kilka różnych sposobów.

5. PRZERWA

Przerwa znajduje się przy ulicy Powstańców Wielkopolskich 8. To absolutnie wyjątkowe miejce na mapie Koszalina. Goście mają do dyspozycji zarówno siedzące miejsca wewnątrz, jak i pieknie zaaranżowaną werandę od strony ulicy. Serwuje się tutaj doskonałej jakości śniadania oraz dania obiadowe. Króluje kuchnia polska, a tutejszy schabowy cieszy się wprost fantastyczną opinią. W karcie dań znajdziemy również pyszne pierogi, placki po węgiersku czy posiłki na słodko dla najmłodszych.

6. Bar Kot

Bar Kot znajduje się przy ulicy Zwycięstwa 66. To bezpretensjonalny lokal, który odznacza się doskonałej jakości kuchnią. Miejsce spełni oczekiwania najbardziej wybrednych klientów. Jest znane i cenione w Koszalinie przede wszystkim ze względu na wspaniałą jakość serwowanych potraw oraz stosunkowo niskie ceny.

7. Bar PicoBELLO

Bar PicoBELLO znajduje się przy ulicy Szarych Szeregów 20. Lokal znajduje się w wolnostojącym budynku. Latem dostępny jest również ogródek z pięknym widokiem na okolice. Warto się tutaj wybrać, ponieważ właściciel serwuje dania jakościowo bardzo dobre. Szczególnym uznaniem cieszą się tutejsze burgery w stylu amerykańskim.

8. BAR BOSMAŃSKI

BAR BOSMAŃSKI znajduje się przy ulicy Franciszkańskiej 104. To wyjątkowy lokal urządzony w nowoczesnym stylu. Wyjątkowa atmosfera sprawia, że cieszy się świetną renomą. Słynie przede wszystkim z doskonałej jakości pieczywa, aczkolwiek można się tutaj załapać również na potrawy rodem ze słonecznej Italii.

Szczególnym uznaniem cieszy się tutejsza pizza oraz doskonale przygotowane makarony. Pewnym jest, że żaden klient nie wychodzi stąd nieusatysfakcjonowany. Warto również podkreślić, że możemy spodziewać się tutaj stosunkowo niskich cen.