Polska

Najlepsze Pizzerie w Sopocie

pizza

Sympatyków włoskiej kuchni na świecie jest bardzo wielu. Trudno znaleźć osobę, która jeszcze nigdy nie skosztowałaby prawdziwej pizzy, makaronu, czy chociaż deseru rodem z Italii.

Jednak, czy smaki śródziemnomorskiej trattorri można przenieść na rodzinny grunt?

Czy lokalne produkty są na tyle dobrej jakości, by móc odwzorować tradycyjne receptury?

O tym można się przekonać tylko w jeden sposób-kosztując te przysmaki osobiście. Praktycznie w każdym mieście można natknąć się na lokal, który próbuje swoich sił, by zadowolić spore grono klientów.

Na terenie Sopotu znajduje się wiele punktów gastronomicznych, które zasługują na uwagę nie tylko przechodniów, ale i prawdziwych wielbicieli pizzy.

Nadmorski klimat sprzyja bowiem celebrowaniu wspólnej uczty z rodziną, czy znajomymi. Warto zatem skorzystać z krótkiego rankingu, w którym polecamy 10 popularnych pizzerii na terenie miasta.

1. Prosto Pizza i Piwo

fot. fb.com/prostopizzasopot

Prosto Sopot (Pizza i Piwo) to lokal usytuowany przy ulicy Kościuszki 14. Zawiera, oprócz tradycyjnych, włoskich przysmaków, również opcje dla wegan wegetarian. Znaleźć tu można pizze o krótki, ale niebanalnym składzie. Do tego warto dokładnie prześledzić ofertę serwowanych napoi, zwłaszcza tych z procentami. Co ciekawe, gdy zdecydujemy się na opcję na wynos, otrzymujemy rabat 10%! W razie wszelkich wątpliwości, w każdej chwili swoją pomoc oferuje miła obsługa. Zamówienia są realizowane bardzo szybko, zdarza się, że w ciągu 10 minut na stole pojawia się już wypieczone, cienkie i chrupiące ciasto.

2. Tesoro Express

fot. fb.com/p/Tesoro-Express-100063567461339

to kolejna propozycja dla smakoszy włoskich przysmaków. Znajduje się przy ulicy Bohaterów Monte Cassino 11. Pizzeria wyróżnia się na tle innych prawdziwym, włoskim klimatem. Ponadto ciasto jest przygotowywane przez prawdziwych wirtuozów w swoim fachu, którzy nie stronią od tanecznych popisów przed gośćmi. Pizza jest chrupiąca i w rozsądnym przedziale cenowym. Istnieje możliwość sprzedaży w kawałkach oraz płatności kartą.

3. Sempre Pizza & Vino

fot. fb.com/trojmiastosempre

Sempre Pizza & Vino to kolejny, urokliwy lokal, który znajduje się przy ulicy Bohaterów Monte Cassino, tym razem nieco dalej, bo pod numerem 49. Już na pierwszy rzut oka miejsce przyciąga wyglądem. Znajdują się tu kraciaste obrusy, które są dość popularne w słonecznej Italii oraz nietypowa biało-czarna podłoga. Menu jest proste, przejrzyste i…. bardzo smaczne! Oprócz ulubionego ciasta, warto również spróbować także kremu z pomidorów.

4. Stefano

fot. fb.com/stefanopizza

Przy ulicy 3 Maja 56 w Sopocie natknąć się można na Pizzerię Stefano. Serwowane tam dania wyróżnia bogactwo dodatków, które można również samodzielnie komponować. Lokal prowadzi także sprzedaż z możliwością dowozu do klienta. Chociaż sama pizzeria nie znajduje się na utartym szlaku sopockich punktów gastronomicznych, to przyciąga smakiem, miłą obsługą oraz przystępnymi cenami.

5. Małe Piwko

fot. fb.com/sopotmalepiwko

Małe Piwko Sopot Beer & Pizza House to miejsce, które jest niedaleko centrum, ale jednocześnie zapewnia poczucie komfortu i odprężenie. Znaleźć je można pod adresem: ulica 1 Maja 5. Szczególnie polecana jest dla osób, które chcą spędzić czas z rodziną i znajomymi, ponieważ lokal zapewnia dużo miejsca do wspólnego celebrowania. Ceny za pizze nie przekraczają 20 złotych, do tego natomiast warto zapytać przemiłą obsługę o dostępną kartę piw.

6. Tuż Za Rogiem

Pizzerię Tuż Za Rogiem odnajdziemy przy ulicy Grunwaldzkiej 4 w Sopocie. Serwowana tam pizza występuje w przeróżnych wariantach, z dbałością o włoskie detale. Oprócz niej skosztować można również przeróżne sałatki, makarony, czy desery, w których czuć słoneczną Italię. Warto też rozsmakować się w prawdziwej, unikalnej oliwie.

7. Ristorante A Modo Mio

Ristorante A Modo Mio to kolejny lokal, który znajduje się na bardzo modnej i popularnej ulicy Bohaterów Monte Cassino 14/16. Tu naprawdę poczuć można smaki rodem z śródziemnomorskiego kraju, bowiem pizza jest przygotowywana przez rodowitego Włocha, dla którego pizza jest jak religia. Oprócz wypieków na cienkim spodzie, warto dokładniej przyjrzeć się menu. Odnaleźć tam można prawdziwe, smakowite kąski. Między innymi owoce morza, zupy, a nawet….desery!

8. Amici

Restaurację Amici odnajdziemy łatwo pod adresem Króla Jana Kazimierza 2 w Sopocie. Serwowane tu dania przepełnione są prawdziwie włoską gościnnością i niebanalnym smakiem. Tuż po przekroczeniu progu lokalu, natkniemy się na cytaty dotyczące prawdziwych więzi ludzkich. Nic w tym dziwnego, samo miejsce bowiem powstało z przyjaźni dwóch pań-założycielek restauracji i taką filozofię funkcjonowania pragną propagować wśród swoich gości. Jest to zatem doskonałe miejsce, by spotkać się w nieco większym gronie i delektować się prawdziwymi smakołykami. A jest w czym wybierać! Oprócz pizzy, są tu makarony, przystawki, owoce morza oraz bogata karta włoskich win.

9. Ristorante Sempre

Kolejne miejsce w proponowanym zestawieniu zajmuje lokal, który mieści się przy ulicy Grunwaldzkiej 11 pod szyldem Ristorante Sempre w Sopocie. Szczególnie wiosną i latem zachwyca klimatem, ponieważ usytuowany jest w parku. Oprócz przepysznej pizzy odnaleźć tu można jeszcze inne, włoskie dania oraz…trunki. Do tego miła obsługa, która lubi uraczyć gości miłym upominkiem na pożegnanie.

10. No To TU

Miłośnicy prawdziwej, włoskiej pizzy na cienkim cieście, nie mogą pominąć Pizzerii No To TU usytuowanej przy ulicy Króla Jana Kazimierza 1 w Sopocie. I chociaż z zewnątrz czeka na klientów mały, niepozorny budynek, to w środku ciepła, rodzinna atmosfera i to, co najważniejsze, czyli…przepyszna pizza. I chociaż serwowana jest z sosami, czy oliwą, warto pierwszy kęs zasmakować całkowicie bez niczego.