Polska

Najlepsze Bary i Puby w Rybniku

Płatność kartą

Rybnik to średniej wielkości miasto znajdujące się w południowej części Polski, w województwie śląskim. Wielu osobom kojarzy się wciąż z wydobyciem węgla i kopalnianym krajobrazem, choć należy on dzisiaj do przeszłości. Jedną z największych atrakcji miasta jest Zabytkowa Kopalnia Ignacy, która obecnie przyciąga pasjonatów z różnych zakątków Polski.

Latem turyści przybywają w te strony ze względu na malownicze Jezioro Rybnickie czy tężnię solankową. To prężnie rozwijające się miasto ma jednak swoim gościom o wiele więcej do zaoferowania. Na jego terenie znajdziemy sporo miejsc, w których można odpocząć po ciężkim tygodniu przy akompaniamencie dobrej muzyki i jeszcze lepszych trunków. Które puby i bary rybnickie cieszą się największym zainteresowaniem? Oto kilka wybranych propozycji.

1. Pub Omen

Pub Omen znajduje się przy ulicy Budowlanych 45. To nowoczesny lokal, w którym postawiono na nieco ciemną kolorystykę. Całość jest jednak świetnie doświetlona, dlatego wewnątrz panuje przyjemny klimat. Lokal jest bardzo przestronny. Goście mają do dyspozycji wygodne siedzenia ze stolikami oraz świetnie wyposażony bar. Miejsce słynie z doskonale schłodzonego i dobrego gatunkowo piwa. Wysokie standardy zarówno pod względem aranżacji przestrzeni, jak i wyszkolonego personelu sprawiają, iż miejsce sprawdzi się idealnie podczas spotkań towarzyskich oraz biznesowych.

2. Celtic Pub

Celtic Pub to jedno z najpopularniejszych miejsc w Rybniku, które dla wielu mieszkańców jest jedynym słusznym wyborem. Lokal znajduje się przy rynku pod numerem 8 i odznacza się fantastycznym klimatem. Wystrój jest zlepkiem różnych aranżacyjnych inspiracji. Niemal zawsze panuje tutaj przyjemny półmrok. Goście mają do dyspozycji rewelacyjnie wyposażony bar oraz ekipę barmańską, która zna się na swoim fachu. Przy barze będzie można wobec tego dowiedzieć się wielu interesujących rzeczy na temat wybranych alkoholi. Zaletą tego miejsca jest również fakt, iż regularnie odbywają się tutaj koncerty z muzyką graną na żywo. Znajdziemy tutaj również popularną grę „Piłkarzyki”, a przede wszystkim będziemy mogli skosztować pysznych drinków i dobrego piwa.

3. Cadillac Pub

Cadillac Pub znajduje się przy placu Wolności 22A. To bez wątpienia miejsce, do którego warto zajrzeć w piątkowy lub sobotni wieczór. Za barem pracuje zaangażowana i świetnie wyszkolona ekipa barmańska, która jest w stanie przygotować najbardziej spektakularne drinki. Już samo obserwowanie poczynań barmanów stanowi nie lada gratkę dla miłośników dobrych trunków. Regularnie odbywają się tutaj również koncerty z mniej lub bardziej alternatywną muzyką. Personel dba o dobrą atmosferę, a goście mogą skorzystać również z dostępnych przy barze gier. Nie ulega żadnym wątpliwościom, że jest to miejsce z duszą, do którego będziemy chcieli regularnie wracać.

4. Pub Żelazna

To bez wątpienia miejsce, które zachwyca swoim bezpretensjonalnym klimatem. Nic zatem dziwnego w tym, że w okolicach weekendu niemal zawsze wypełnione jest po same brzegi. Puż Żelazna znajduje się przy ulicy Kościelnej 1. Lokal urządzony jest w nowoczesnym stylu. Na słowo uznania zasługuje świetnie rozlokowane subtelne oświetlenie. Goście mają do dyspozycji najlepsze alkohole świata, z których ekipa barmańska z łatwością wyczaruje ponadprzeciętne drinki. Można się również skusić na gry barowe. Nic również nie stoi na przeszkodzie, by wejść do lokalu z własnym jedzeniem. Szczególnym uznaniem cieszą się tutejsze piwa craftowe. Miłośnicy tego trunku z pewnością będą mieli kłopot przy tak dużym wyborze.

5. Pub Spółdzielczy Rybnik

Pub Spółdzielczy Rybnik znajduje się przy pasażu Sobieskiego 15. Lokal odznacza się nieco surowym, aczkolwiek nowoczesnym wystrojem. Dla wielu mieszkańców Rybnika stanowi miejsce, które z czystym sumieniem można polecać osobom poszukującym przestrzeni na weekendowy wieczór. Regularnie odbywają się tutaj imprezy z muzyką na żywo. Repertuar bezustannie się zmienia, ale odnajdą się tutaj zarówno miłośnicy mocniejszych, jak i nieco lżejszych brzmień. Goście mają do dyspozycji fantastycznie zaopatrzony bar oraz barmanów, którzy z dostępnych produktów wyczarują przepyszne drinki. To miejsce łączące pokolenia. Przekrój wiekowy klienteli jest bardzo zróżnicowany. Wspólnym mianownikiem jest jednak fakt, że każdy świetnie się tutaj bawi.

6. Bar Pod Dębem

Bar Pod Dębem znajduje się przy ulicy Raciborskiej 56. To klimatyczne miejsce prowadzone przez pasjonatów i miłośników dobrej pubowej atmosfery. Goście mają do dyspozycji wspaniale wyposażony bar oraz letni ogródek z parasolkami. Można śmiało powiedzieć, że w sezonie letnim to właśnie ogród staje się najważniejszą częścią tego miejsca. Jest otoczony drzewami i zielenią, a subtelne oświetlenie sprawia, iż panuje tutaj bardzo przyjemny klimat. Miejsce zdecydowanie wyróżnia się na tle innych rybnickich pubów i właśnie z tego względu warto tutaj zajrzeć.

7. Mala Leche

Mala Leche znajduje się przy ulicy Jana III Sobieskiego 18. To niesamowicie klimatyczne miejsce. Wewnątrz dominuje czysta cegła w połączeniu z drewnem. Nie brakuje również elementów nawiązujących do postindustrialnego stylu. To wyjątkowy bar koktajlowy, w którym największy nacisk kładzie się na doskonale przygotowane drinki. Trzeba przyznać, że ta misja jest z powodzeniem realizowana, a miejsce cieszy się ogromną sławą wśród mieszkańców Rybnika. Warto podkreślić, że na dosyć małej powierzchni udało się również zorganizować miejsce dla muzyków. Regularnie odbywają się tutaj koncerty z muzyką graną na żywo, a dobre brzmienia to niemal taka sama wizytówka Mala Leche, jak świetnie podane drinki. Właścicielem i jednocześnie barmanem jest Wojtek – osoba o ogromnej wiedzy barmańskiej. Na życzenie klientów jest w stanie przygotowywać klasyczne warianty drinków, jak i zupełnie nietypowe autorskie propozycje. Sporym uznaniem cieszą się drinki ze spiruliną czy pokrzywą.

8. Kulturalny Club

Kulturalny Club to znany i ceniony lokal w Rybniku. Znajduje się tuż przy rynku pod numerem 3. Urządzony jest w nowoczesnym i estetycznym stylu. Na najwyższe słowo uznania zasługuje tutejsza ekipa barmańska. Składa się z młodych pasjonatów, którzy dokładają wszelkich starań, by zadowolić nawet najbardziej wymagających klientów. W ofercie znajdziemy zarówno klasyczne drinki, jak i autorskie pomysły poszczególnych barmanów. Kulturalny Club słynie ze spektakularnych drinków i trzeba przyznać, że każdy z nich jest ucztą dla zmysłów. Świetnie wyposażony bar sprawia, że każdy znajdzie w tym miejscu coś dla siebie, a świetnie zaaranżowana przestrzeń sprawi, że spotkania towarzyskie nabiorą nowej jakości.

9. Pub Szabla

Pub Szabla znajduje się przy ulicy Jana Kilińskiego 15A. To niewielki, ale jak najbardziej godny polecenia pub. Lokal urządzono w nowoczesnym i jednocześnie minimalistycznym stylu. Goście mają do dyspozycji aż 20 kranów z piwem rzemieśliniczym i wiele innych propozycji, obok których po prostu nie sposób przejść obojętnie. To klimatyczny pub, który w weekendy przyciąga spore rzesze osób poszukujących dobrej przestrzeni na relaks.