Najlepsze atrakcje Zakopanego – Top 10

Zakopane od wielu lat, przyciąga tysiące turystów, chcących aktywnie spędzić czas. Dzięki dużemu zainteresowaniu, miasto stale dba o zapewnienie turystom jak najlepszej zabawy, udostępniając nowe atrakcje.

Wiele osób przed przyjazdem do Zakopanego, szuka najlepszych atrakcji, które warto tam zobaczyć. Aby ułatwić wybór, zapraszamy do zapoznania się z listą najlepszych atrakcji turystycznych Zakopanego.

Lista top 10 atrakcji turystycznych, które warto zobaczyć będąc w Zakopanym.

1. Be Happy Museum Zakopane

Be Happy Museum Zakopane jest miejscem idealnym dla fanów świetnej zabawy oraz miłośników zdjęć. To właśnie tu, znajdują się liczne rekwizytu, które sprawią, że zdjęcia będą oryginalne, a podczas ich wykonania, spędzisz wspaniale czas. Dostępne są przeróżne ozdoby, w tym słodycze, jednorożce a nawet tematyczne sale, na przykład wypełnione po brzegi różami zmiany, czy ogromną wanna. Ta nowoczesna i oryginalna atrakcją sprawi, że nie będziesz chciał opuścić tego miejsca.

2. Kino 7d

kino 7d
źródło: facebook.com/kino7dzakopane

Kino od lat jest miejscem chętnie odwiedzanym, jednak takiego kina, być może jeszcze nie poznałeś. Kino 7D Zakopane, to miejsce niezwykłe, które pobudzi wyobraźnię każdego. Dzięki nowoczesnej technologii oraz specjalnym okularom, przeniesiesz się w nieznany świat. Co wyróżnia kino 7D ma tle innych? Prócz oglądania ekranu przez specjalne okulary, znajdują się tu ruchome fotele, a emocji dodaje doskonale nagłośnienie. Kino jest świetnym rozwiązaniem dla rodzin oraz osób, które pragną przeżyć coś niezwykłego.

3. Figury Woskowe Zakopane

wystawia figur woskowych
źródło: facebook.com/FiguryWoskoweEXPOKrupowki

Nic nie zapewni tak wspaniałej zabawy, jak Muzeum Figur Woskowych w Zakopanem. To tu, znajdują się liczne figury, znanych i lubianych postaci z bajek, kreskówek a nawet sławni aktorzy. Dzięki precyzji oraz idealnemu wykonaniu, figury przypominają prawdziwych ludzi, co umożliwia zrobienie świetnych zdjęć oraz przeżyciu wspaniałej zabawy.

4. Góralski Browar

góralski browar
źródło: facebook.com/goralskibrowar

Znajdujący się na głównej ulicy Browar Zakopane, to miejsce idealne dla smakoszy piwa jak i miłośników pysznej kuchni. W browarze, podawane są głównie dania kuchni regionalnej oraz piwo prosto z gór. Miła atmosfera i piękne wnętrze sprawi, że spędzicie tu miło czas jedząc, lub pijąc piwo.

5. Morskie Oko

Morskie Oko

Morskie Oko jest atrakcją znaną każdemu. Przepiękne jezioro, znajduje się 1395 m n.p.m. Głębokość to aż 50,8 m, zaś całkowita powierzchnia wynosi 34,93 ha. Że względu na otaczające go góry, jezioro niezależnie od pory roku jest przepięknym miejscem, chętnie odwiedzanym przez turystów.

6. Krupówki

Krupówki

Popularna ulica Krupówki w Zakopanem, to jedna z dłuższych i najciekawszych ulic, na której stałe organizowane są różnego rodzaju wydarzenia. Wzdłóż ulicy znajdują się najciekawsze miejsca Zakopanego jak Dworzec Tatrzański, Kościół pod wezwaniem Świętej Rodziny, poczta czy słynny hotel Litwor. Na deptaku zlokalizowane są liczne restauracje, bary oraz sklepy, dziś można zakupić wyjątkowe pamiątki z gór.

7. Kasprowy Wierch

Kasprowy Wierch

Kasprowy Wierch to atrakcją dla osób, które uwielbiają spędzać aktywnie wolny czas. Ten wyjątkowy szczyt ma aż 1987 m wysokości, a na jego wzniesieniu znajduje się obserwatorium meteorologiczne oraz stacja narciarska. Przed pokonaniem tak dużego dystansu, należy się jednak odpowiednik przygotować, by zapobiec powstaniu kontuzji. Dla osób, które pragną stanąć na szczycie, jednak nie chcą, lub nie mogą wybrać się pieszo, można skorzystać z kolejki, która prowadzi na sam szczyt. Dzięki tej możliwości, każdy może podziwiać niebanalne widoki z Kasprowego Wierchu.

8. Gubałówka

Na Góbałówce

Gubałówka jest popularnym szczytem, które każdego roku przyciąga mnóstwo turystów. Rozciąga się stąd niebanalny widok na Tatry oraz Zakopane. Prócz widoków, na turystów czeka tu ośrodek narciarski, zjeżdżalnia grawitacyjna oraz żelazny krzyż, symbol tejże góry. Na szczyt prowadzą łagodne szlaki oraz kolejka linowo-terenowa.

9. Giewont

giewont

Giewont uznawany jest za najwyższy szczyt Tatr. Podejście na sam szczyt, wymaga dużego wysiłku, dlatego należy się do tej wyprawy odpowiednio przygotować. Ze względu na wysokość (1984m n.p.m), ze szczytu można podziwiać panoramę pobliskich miast oraz dostrzec inne, równie piękne szczyty Tatr. Miejsce idealne dla osób lubiących aktywnie spędzić czas.

10. Rysy

Rysy

Góra o trzech wierzchołkach, która znajduje się na granicy Polsko-Słowackiej, od lat jest miejscem chętnie odwiedzanym przez turystów. Rysy, nie da są jednak wskazane dla wszystkich. Ze względu na wysokość, oraz trudne podejścia, nie poleca się ich osobą z niską kondycją oraz posiadającym jakiejkolwiek kondycję. Choć widok zapiera dech w piersiach, należy wspomnieć, że Rysy są bardzo niebezpieczne, zwłaszcza w okresie jesiennym, gdyż szlak jest oblodzony i zasypany, często do takiego stopnia, że nie można bezpiecznie przejść. Jeśli jednak odpowiednio przygotujemy się do wyprawy, będzie to wspaniała wycieczka, która na lata zapadnie w pamięć.

Zakopane to miejsce bogate w atrakcje, historię oraz pyszne, regionalne jedzenie. Czas spędzony w mieście, będzie niezapomnianym przeżyciem, które będziecie wspominać przez długi czas. Dzięki zróżnicowanym atrakcją, nikt nie będzie się tu nudził co tylko podkreśla wyjątkowość Zakopanego.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *