Polska

Najlepsze atrakcje w zachodniopomorskim

Świnoujście

Województwo zachodniopomorskie jest pełne urokliwych małych, nadmorskich miasteczek oraz tajemniczych zakątków.

Wybierając się na wyprawę warto wiedzieć, co można zobaczyć.

Be Happy Museum

Sesja

Jeśli jesteś fanem selfie i lubisz dobrą zabawę, to naładuj baterię w swoim telefonie i przygotuj kartę pamięci, bo Be Happy Museum to prawdziwa mekka dla miłośników zdjęć i dobrej zabawy. Niepowtarzalne scenografie z kultowymi donatami, ogromnymi słodyczami czy bajkowymi jednorożcami sprawiają, że u nas można dosłownie oderwać się od rzeczywistości. Kolorowe tła, fantazyjne kształty i kilkadziesiąt autorskich scen zapewne przyprawią Cię o zawrót głowy. Każdy element umożliwia niezliczoną ilość ujęć. Fani Instagrama czy TikToka z pewnością zrobią furorę w sieci swoimi fotkami i filmikami, ale także przeżyją niezapomnianą przygodę i naładują akumulatory szczęścia. Tu wszystko jest słodko-bajkowo-pastelowe.

Podczas wizyty nawet największy ponurak zacznie się uśmiechać! To gwarantowana doskonała zabawa nie tylko dla fanów mediów społecznościowych, ale także całych rodzin, które chcą spędzić radosny czas w niepowtarzalnej scenerii. Nie mniejsze emocje czekają na odwiedzających także w pokojach iluzji, w których świat po prostu wywraca się do góry nogami.

CENNIK BILETÓW:

  • bilet normalny – 40 zł od poniedziałku do piątku/45zł w weekend
  • bilet ulgowy – 35 zł od poniedziałku do piątku/40zł w weekend

Dzieci poniżej 3 roku życia wchodzą za 1zł.

behappymuseum.com/bilety-szczecin

1. Plaża w Świnoujściu

Wybierając się na wycieczkę do województwa zachodniopomorskiego warto odwiedzić to położone na 44 wyspach malownicze miasteczko. Dostanie się do części turystycznej Świnoujścia wymaga przeprawienia się przez rzekę Świnę specjalnym promem. Statki te kursują bezpłatnie w regularnych odstępach czasowych. Warto udać się na najszerszą nad polskim wybrzeżem plażę regularnie nagradzaną Błękitną Flagą. W odróżnieniu od większości polskich nadmorskich miejscowości tutaj co roku przybywa piasku, a plaża się wydłuża. Osoby niebędące miłośnikami opalania powinien zadowolić spacer w kierunku falochronu zwieńczonego romantycznym znakiem nawigacyjnym w kształcie wiatraka.

2. Latarnia morska w Świnoujściu

W Świnoujściu znajduje się najwyższa na polskim wybrzeżu oraz jedna z najwyższych na świecie latarnia morska. Wieża ma wysokość prawie 68 metrów i na jej szczyt prowadzi dokładnie 308 schodów. Z punktu widokowego roztacza się zapierający dech w piersi widok na morze, port oraz okoliczne forty.

3. Podziemne Miasto na Wyspie Wolin

Kompleks militarny, którego istnienie przez lata było ściśle strzeżoną tajemnicą. W czasach drugiej wojny światowej miejsce to było zaopatrzone w wielkie działa i miało bronić bazy Kriegsmarine. Po wojnie schrony zostały połączone długimi kilometrami podziemnych korytarzy tworząc w pełni autonomiczne podziemne miasto. Miejsce to służyło m. in. jako Zapasowe Stanowisko Dowodzenia Dowódcy Frontu Polskiego.

4. Filharmonia w Szczecinie

Budynek filharmonii im. Mieczysława Karłowicza jest swoistymi wizerunkiem miasta. Została ona nagrodzona w wielu konkursach m. in. Bryła roku 2014, Mies van der Rohe Award 2015. Możliwe jest zwiedzenie samego budynku oraz udział w próbach otwartych. W miejscu tym również ma miejsce wiele imprez kulturalnych takich jak koncerty szczególnie muzyki poważnej, ale również rock i pop. W filharmonii również odbywają się liczne wernisaże i wystawy.

5. Wały Chrobrego w Szczecinie

To wspaniały taras widokowy o długości ok. 500 metrów położony 19 metrów nad poziomem brzegu odrzańskiego. Z Wałów Chrobrego rozpościera się wspaniała panorama na brzeg Odry, port oraz wyspy: Bielawę, Grodzką, Łasztownię. Najstarsze wieści o istnieniu tego terenu sięgają aż XVI wieku. Duży wkład w powstaniu tego miejsca mieli Szwedzi specjalizujący się w budowaniu obwarowań i umocnień. W czasach współczesnych to wspaniałe miejsce na spokojny spacer. Mieści się tutaj dużo restauracji i kawiarni umożliwiających odpoczynek z widokiem na panoramę Szczecina.

6. Aleja Gwiazd w Międzyzdrojach

Będąc w województwie zachodniopomorskim warto skierować swoje kroki na promenadę w Międzyzdrojach, gdzie obecna jest Aleja Gwiazd. Na corocznym Festiwalu Gwiazd osoby zasłużone dla polskiej kultury odciskają swoje ręce na płytach, które są wmurowywane w chodnik promenady. Obecni tutaj byli już m. in. Danuta Stenka, Agnieszka Holland, Małgorzata Foremniak.

7. Woliński Park Narodowy

Park został utworzony w 1960 roku i swoim obszarem obejmuje wyspę Wolin. Na jego terenie obecne są lasy bukowe, najpiękniejszy odcinek polskich klifów oraz delta Świny. Na obszarze parku rośnie ponad 600 gatunków roślin naczyniowych. Występuje tu również wiele roślin rzadkich, takich jak: długosz królewski, woskownica europejska, mlecznik nadmorski.
Na tym terenie występuje również bardzo zróżnicowana fauna. Wyspa Wolin jest na głównym szlaku przelotu ptaków. Spotkać tutaj możemy ponad 230 ich gatunków m. in. Bielika, wodniczkę, biegusa zmiennego. Występują tu liczne siedliska borsuków, jeleni, saren i jeleni. Przy odrobinie szczęścia możliwe jest również spotkanie szopa pracza.

8. Muzeum Oręża Polskiego w Kołobrzegu

Ekspozycja prezentuje militaria od średniowiecza do współczesności. Obecne są tutaj broń strzelecka, obuchowa, uzbrojenie oraz ubiory wojskowe. Ponadto podziwiać można zabytki techniki, w tym słynną maszynę szyfrującą „Enigma” i motocykl „Sokół 600”. W muzeum jest obecna najbogatsza kolekcja mundurów m. in. Legionów Polskich, Armii Wielkopolskiej oraz z okresu I i II wojny światowej. Dodatkowo obecna jest bogata kolekcja pojazdów wojskowych, samolotów, broni pancernej. Kamienica Kupiecka, w której odbywają się wystawy czasowe jest jedynym pozostałym zabytkiem architektury późnogotyckiej umiejscowionym na trasie szlaku hanzeatyckiego wyznaczonego przez Europejski Szlak Gotyku Ceglanego.

9. Krzywy Las koło Gryfina

W Nowym Czarnowie nieopodal Gryfina obecny jest niesamowity pomnik przyrody. Ponad 100 drzew jest tutaj wygiętych pod kątem 90 stopni. Krzywizna rozpoczyna się około 20 cm nad ziemią i u niektórych roślin dochodzi aż do 3 metrów. Atrakcja ta przyciąga wielu miłośników sił nadprzyrodzonych. Przyczyna powstania Krzywego Lasu jest prawdopodobnie dużo bardziej prozaiczna. Wszystko jest efektem działalności ludzi, którzy w 1934 roku zasadzili las, a następne mocno wygięli drzewa na północ. Takie działanie miało ułatwić późniejsze pozyskanie krzywulców do celów stolarskich.