10 najlepszych restauracji w Ełku

Ełk to miasto w północno-wschodniej Polsce położone w województwie warmińsko-mazurskim.

Jest największym miastem na Mazurach, dlatego też nie brakuje tutaj znakomitych restauracji.

Oto dziesięć najlepszych lokali w Ełku.

1. Bella Mozzarella

Bella Mozzarella to podręcznikowy przykład włoskiej pizzerii, w której ciasto jest cienkie, dodatków na górze nie ma zbyt wiele, ale każdy z nich jest najwyższej jakości.

2. Little Thai – Thai Restaurant & Sushi Bar

Little Thai – Thai Restaurant & Sushi Bar to doskonałe połączenie smaków japońskiego sushi oraz kuchni tajskiej, w której królują pasty curry, mleko kokosowe i trawa cytrynowa.

3. Warchlak Art Pub

Warchlak Art Pub to idealne miejsce na lunch, obiad albo kolację. W karcie dań znajduje się szeroki wybór burgerów z wołowiną i dań typowych dla światowego street foodu.

4. Restauracja Między Wierszami

Restauracja Między Wierszami to miejsce przyjazne wegetarianom i weganom, w którym serwowana jest kuchnia polska i europejska. Na turystów czekają tutaj smaczne burgery, pieczone ryby, a także szeroki wybór sałatek.

5. Jazz Club Papaja

Jazz Club Papaja to lokal serwujący bogaty wybór potraw międzynarodowych, takich jak dania mięsne, sałatki śródziemnomorskie, zupy polskie i kremy warzywne. Wszystko to w nowocześnie urządzonym wnętrzu o przyjemnej atmosferze.

6. Restauracja Regionalna Stara Piekarnia

Restauracja Regionalna Stara Piekarnia to miejsce, w którym króluje kuchnia domowa w najlepszym wydaniu. Atrakcją restauracji są doskonałe pierogi, barszcz ukraiński czy tradycyjnie robione kartacze.

7. Smażalnia Ryb Rekin

Smażalnia Ryb Rekin to nowoczesna odsłona tradycyjnych smażalni nadmorskich, w której serwowane są różnorodne ryby smażone z dodatkiem ziemniaków albo frytek i surówkami.

8. Smoked House

Smoked House to dobry wybór na lunch, obiad albo wczesną kolację. Na miejscu na gości czekają burgery z wołowiną w stylu amerykańskim z pieczonymi frytkami.

9. Dos Patos

Dos Patos to restauracja specjalizująca się w kuchni europejskiej i polskiej. Poza tradycyjną pizzą włoską można tutaj zamówić zapiekanki z warzywami i mięsem oraz kremy warzywne z kiełkami.

10. Gigant

Gigant to miejsce celujące w gusta fanów street foodu, a więc tureckiego kebabu i naleśników na słodko i na słono. Dania można jeść na miejscu albo brać na wynos, a atrakcyjna lokalizacja przyciąga sporo ludzi w sezonie.

5/5 - (liczba ocen: 1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.