Polska

10 Najlepszych Restauracji w Pszczynie w 2024

fot. Swift.Bromba / Wikipedia

Pszczyna to malownicze miasto znajdujące się w województwie śląskim.

Nie bez powodu nazywane jest często Perłą Górnego Śląska. To doskonała destynacja turystyczna dla osób, które uwielbiają historyczne wycieczki, ale również dla osób, którym zawsze po drodze z naturą.

Pszczyna może także pochwalić się wybitnymi lokalami gastronomicznymi, do których warto zajrzeć, by zaserwować sobie prawdziwą ucztę dla zmysłów.

1. Pałac Bażantaria

Pałac Bażantaria to przepięknie ulokowana luksusowa restauracja z wybitnym jedzeniem. Warto skosztować sznycla po wiedeńsku, dorsza w sosie kremowym lub kaczego uda podawanego z jabłkami.

2. Warownia Pszczyńskich Rycerzy

Warownia Pszczyńskich Rycerzy to wyjątkowe miejsce, w którym można skosztować dań, którymi posilali się średniowieczni rycerze. W ofercie znajdują się słynne podpłomyki, gęsie udo z czosnkiem, chrzanica czy wyborny Sernik Księżnej Heleny.

3. Restauracja u Mikołajca

Restauracja u Mikołajca to nowocześnie urządzony lokal. Każda danie zasługuje na miano arcydzieła. Na słowo uznania zasługują pyszne żeberka i domowej roboty pasztety.

4. Jadłodajnia „u Kmiecia”

Jadłodajnia „u Kmiecia” to jedno z tych miejsc, do których chce się wracać. Lokal serwuje pyszną zupę pomidorową, ale również wybitne pieczenie z karczku oraz swojskie rolady.

5. Restauracja Sułtan

Restauracja Sułtan serwuje przede wszystkim dania obiadowe charakterystyczne dla kuchni polskiej. Trzeba jednak przyznać, że robi to doskonale, a każda z potraw zachwyca smakiem.

6. Restauracja La Grande

Restauracja La Grande to raj dla miłośników wyjątkowych połączeń i kuchni nowoczesnej. Wybitne steki i burgery sprawiają, że miejsce na długo zapada w pamięć.

7. Bazar u Koziołka

Bazar u Koziołka to miejsce, do którego przychodzi się po to, by skosztować wybitnych burgerów. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, by delektować się równie wybitną pizzą.

8. Pierogarnia Cichy Kącik

Pierogarnia Cichy Kącik będzie doskonałym wyborem dla osób, które nie wyobrażają sobie obiadu bez ulubionych pierogów. W tym miejscu serwowane są na różne sposoby.

9. Pivnica w Pszczynie

Pivnica w Pszczynie to przede wszystkim klimatyczne miejsce. To pub i klub, ale także lokal, w którym serwują bardzo dobrą pizzę.

10. Baro orientalny Thang-Long

Baro orientalny Thang-Long to z kolei lokal, w którym można rozsmakować się w zdrowej i wybitnej kuchni wietnamskiej, chińskiej oraz tajskiej.