Ciekawostki

Najlepsze atrakcje w Sopocie dla dzieci zimą

Zima to czas, gdy musimy przełożyć więcej pracy do organizowania czasu nasze dzieci. Niestety nie mogą one spędzać większość dnia na dworze, jak w okresie wiosenno-letnim. Musimy zatem wykazać się większą wyobraźnię i znaleźć atrakcje, które przypadną nie tylko najmłodszym, ale również tym bardziej dojrzałym członka naszej rodziny. Dziś chcielibyśmy przedstawić państwu kilka propozycji atrakcji dla dzieci, które możemy wykorzystać w okresie zimowym w mieście w Sopocie.

1. Monciak

Znany wszystkim sopockim Monciak to miejsce, które kojarzy nam się głównie z latem. Wielu z nas nie wie, iż w okresie zimowym można to wybrać się na łyżwy, dodatkowym atutem oczywiście jest piękny widok na morze.

2. Aquapark Sopot

Aquapark Sopot. Wspaniały park wodny, w którym świetnie bawić będę się zarówno dzieci jak i dorośli. Znaleźć to możemy między innymi strefy Malucha, brodziki dla dzieci wanny z hydro masażem, a także liczne zjeżdżalnie. Warto wspomnieć o całorocznym basenie zewnętrznym.

3. Krzywy Domek

Krzywy Domek – dla wielu mieszkańców i turystów miejsce to jest wizytówką Sopotu. Budowla, która zajęła pierwsze miejsce na liście 50 najdziwniejszych budynków świata.

4. Fabryka cukierków CIUCIU

Fabryka cukierków CIUCIU – świetna propozycja dla fanów gotowania i nie tylko. Świetnie bawić się będę to również łakomczuchy.

5. Park Północny

Park Północny – podziwianie przyrody i pejzaży parku w okresie zimowym może naprawdę wzbudzić zachwyt.

6. Muzeum Figur Woskowych

Muzeum Figur Woskowych – muzeum, które pozwoli nam zetknąć się twarzą w twarz z największymi słowami. Przeciąga ono naprawdę wielu turystów.

7. Kręgelnia przy Aquaparku

Kręgelnia przy Aquaparku – zabawa, która zaangażuje wszystkich członków rodziny. Pozwoli ona do Relaksu dołączyć odrobinę ruchu.

8. Kids Club Sheraton

Kids Club Sheraton – miejsce idealne dla rodzin z dziećmi w wieku od czterech do 11 lat. Sala zabaw pełne ciekawych urządzeń takich jak zjeżdżalnie i baseny z kulkami.

9. Wyciąg narciarski w Sopocie

Wyciąg narciarski w Sopocie – niemożliwe staje się możliwe, możemy jeździć na nartach nad morzem.

10. Muzeum Sopotu

Muzeum Sopotu – jako ostatnie miejsce, w którym oprócz rozrywki można zapewnić sobie odrobinę wiedzy.