Najlepsze atrakcje w Sopocie dla dzieci latem

Wakacje z dziećmi wymagają od nas odpowiedniego przygotowania. Ważne jest to aby znaleźć w okolicy, do której się wybieramy miejsce, w którym będziemy mogli spędzić wspaniale czas całą rodziną. Warto pamiętać o tym, że dzieci kochają aktywną rozrywkę i bardzo często i szybko się nudzą. Właśnie z tego powodu należy szukać ciekawych miejsc, które posiadają liczne atrakcje wzbudzające zainteresowanie u dzieci. Dziś chcielibyśmy przedstawić wam 10 miejsc, które warto odwiedzić z dziećmi w trakcie pobytu w Sopocie, jednym z najpopularniejszych nadmorskich miast.

1. Minizoo Zwierzaki Nad Potokiem

2 kucyki

Na pewno każdy rodzic wie, iż dzieci są fanami zwierząt. W tym miejscu znaleźć możemy między innymi kucyki, emu, egzotyczne ptaki, świnki oraz owieczki.

Mini zoo otwarte jest od czwartku do niedzieli od 10 do 17. Na hasło „Fajne Podróże” otrzymają Państwo rabat 10% na bilet wstępu dla całej rodziny. Akcja promocyjna trwa do końca 31 października 2022.

To mini zoo znajduje się blisko Gdańska. Warto przyjechać tutaj z dziećmi lub zorganizować imprezę plenerową tj. urodziny, zabawy, biesiady, ognisko.

Dzieci uwielbiają karmienie, głaskanie i przytulanie się do zwierząt.

W soboty i niedziele rozpalane jest ognisko dla wszystkich gości. Na miejsce można przywieźć własny prowiant lub zakupić kawę i kiełbaski z pieczywem w Food Trucku.

emu

Mini Zoo jest bardzo ciekawą atrakcją dla dzieci gdzie mogą poznać różne zwierzęta. Znajdziemy tutaj: kucyki, emu, alpaki, różne egzotyczne ptaki, daniele, kozy, świnki, owieczki, pawie i wiele innych. Większość zwierząt jest oswojona. Można podejść i karmić.

Zaletą tego obiektu jest parking pośrodku mini zoo, dzięki czemu mamy stały dostęp do rzeczy z samochodu.

Na wyspie pośrodku stawu znajduje się altana gdzie w razie czego można schować się przed deszczem.

alpaki

Co można zrobić na miejscu?

  • karmić 2 metrowe emu, alpaki, lamy i inne zwierzęta
  • pojeździć na kucyku w sobotę i niedzielę
  • oglądać egzotyczne ptaki i papugi
  • pogłaskać króliczki i świnki morskie, owce, kozy, świnki wietnamskie
  • pobawić się mini koparką i innymi zabawkami
  • pobujać się na huśtawce i pozjeżdżać na zjeżdżalni dla dzieci

alpaka przy ognisku

Jeśli chodzi o alpaki, to są one bardzo spokojne. Na życzenie można dostać za darmo kubek do karmienia różnych zwierząt. Można alpaki nakarmić przysmakiem z ręki. Fajnie jest alpaki przytulać i robić sobie z nimi zdjęcia.

króliczek

Strona www: zwierzakinadpotokiem.pl

Facebook: facebook.com/ZwierzakiNadPotokiem

Zobacz na mapie Google: Kliknij Tutaj

2. Monte Cassino

Monte Cassino czyli tzw. Monciak jest to reprezentacyjny Deptak na którym znaleźć możemy liczne restaurację sklepy kawiarnie. Droga ta prowadzi do najdłuższego w europie Molo.

3. Krzywy Domek

Krzywy Domek. Miejsce które na pewno zachwyci dzieci ze względu na swoją Wyjątkowość i oryginalność. Jest to jeden z najdziwniejszych domku w europie.

4. Molo

Molo. Oczywiście wypad do Sopotu nie może odbyć się bez odwiedzenia naszego słynnego Molo. Będziecie mieli szansę wykonać tej prze piękne zdjęcia.

5. Plaża

Warto wspólnie z dziećmi wybrać się również na plaży. Będziecie mogli spędzić świetnie czas wykonując taki aktywność jak pływanie lub zabawa w piasku.

6. Parku Sopot Dolny

Plac zabaw w parku Sopot Dolny. Jest to ogromny plac zabaw dla dzieci w każdym wieku. Można spędzić tu aktywnie czas, na pewno zachwyci to najmłodszych.

7. Wypożyczalnia rowerów

Wycieczka rowerowa wzdłuż morza. Jest to kolejna propozycja dla fanów aktywnego spędzania wolnego czasu. Istnieje możliwość wypożyczenia rowerów z nadmorskich wypożyczalniach.

8. Aqua park sopot

Aqua park sopot. Jest to genialne miejsce dla osób w każdym wieku znajdują się tam liczne zjeżdżalnie, jack uzi zjeżdżalnia Pontonowa a także Dzika rzeka.

9. Skansen archeologiczny

Skansen archeologiczny. Idealne miejsce dla osób, które kochają trakcie podróży poszerzać swoją wiedzę.

10. Muzeum Figur Woskowych

Muzeum Figur Woskowych. To właśnie tam możecie spotkać się twarzą w twarz z waszymi ulubionymi gwiazdami.

4.3/5 - (liczba ocen: 14)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.