Najlepsze atrakcje w Jantarze

łabędzie

Jantar to niewielka nadbałtycka wieś położona w województwie pomorskim, tuż przy Mierzei Wiślanej i Żuławach Wiślanych, przy drodze nr 501, pomiędzy Mikoszewem a Stegną, blisko Gdańska.

Wieś leży na szlaku Żuławskiej Kolei Dojazdowej. Jest to doskonałe miejsce na letni odpoczynek dla całych rodzin ! Plaże są tu szerokie, pełne złocistego piasku. Latem organizuje się tutaj Turniej Piłki Nożnej Plażowej. Oto najlepsze atrakcje w Jantarze i okolicach.

Mini Zoo – Zwierzaki Nad Potokiem

króliczek

To mini zoo znajduje się blisko Gdańska. Warto przyjechać tutaj z dziećmi lub zorganizować imprezę plenerową tj. urodziny, zabawy, biesiady, ognisko.

Mini zoo otwarte jest od czwartku do niedzieli od 10 do 17.

Interaktywne Zoo „Zwierzaki Nad Potokiem” to miejsce, w którym dzieci mają okazję poznać, dotknąć, nakarmić i pogłaskać wiele gatunków oswojonych zwierzaków.

Dzieci po prostu uwielbiają karmienie zwierząt. Są tutaj bardzo dobre warunki do wypoczynku dla całych rodzin.

Wiele mieszkańców Mini Zoo urodziło się i wychowało wśród ludzi. Lubią kontakt z dziećmi, uwielbiają się przytulać i być głaskane. Zobaczcie jakie zwierzęta się tutaj znajdują: Galeria

W soboty i niedziele rozpalane jest ognisko dla wszystkich gości. Na miejsce można przywieźć własny prowiant lub zakupić kawę i kiełbaski z pieczywem w Food Trucku.

emu

Mini Zoo jest bardzo ciekawą atrakcją dla dzieci gdzie mogą poznać różne zwierzęta. Znajdziemy tutaj: kucyki, emu, alpaki, różne egzotyczne ptaki, daniele, kozy, świnki, owieczki, pawie i wiele innych.

Większość zwierząt jest oswojona. Można podejść i karmić.

Zaletą tego obiektu jest parking pośrodku mini zoo, dzięki czemu mamy stały dostęp do rzeczy z samochodu.

Na wyspie pośrodku stawu znajduje się altana gdzie w razie czego można schować się przed deszczem.

alpaki

Co można zrobić na miejscu?

  • karmić 2 metrowe emu, alpaki, lamy i inne zwierzęta
  • pojeździć na kucyku w sobotę i niedzielę
  • oglądać egzotyczne ptaki i papugi
  • pogłaskać króliczki i świnki morskie, owce, kozy, świnki wietnamskie
  • pobawić się mini koparką i innymi zabawkami
  • pobujać się na huśtawce i pozjeżdżać na zjeżdżalni dla dzieci

2 kucyki

  • dorośli– 20 zł
  • dzieci – 10 zł
  • dzieci poniżej 3 lat – wstęp wolny
  • dodatkowo przejażdżka na kucyku – 10 zł

Jeśli chodzi o alpaki, to są one bardzo spokojne.

Na życzenie można dostać za darmo kubek do karmienia różnych zwierząt. Można alpaki nakarmić przysmakiem z ręki. Fajnie jest alpaki przytulać i robić sobie z nimi zdjęcia.

alpaka przy ognisku

Strona www: zwierzakinadpotokiem.pl

Facebook: facebook.com/ZwierzakiNadPotokiem

Zwierzaki Nad Potokiem
ul. Nad Potokiem 5
Żukczyn

Tel: + 48 735 970 455

Zobacz na mapie Google: Kliknij Tutaj

Co warto zobaczyć w Jantarze

Przyjeżdżając do Jantaru z dziećmi warto odwiedzić Centrum Rodzinnej Rekreacji. Na terenie ponad 2 ha obejrzeć można liczne zwierzęta, a nawet niektóre z nich nakarmić otrzymaną wraz z biletem marchewką ! (z pewnością zachwyci to dzieci!). Jest u ptaszarnia z licznymi ptakami nandu, łabędziami czarnymi, łabędziami czarnoszyimi, gęsiami tybetańskimi, berniklami kanadyjskimi, berniklami rdzawoszyimi oraz wieloma gatunkami kaczek. W Mini Zoo, odbyć możemy przejażdżkę na koniu, pojeździć na gokartach po specjalnie przygotowanym torze. Spotkamy tu lubiane przez najmłodszych zwierzęta, takie jak osły, świnie, strusie, alpaki, guanako, kozy, króliki i kury.

Kolejną atrakcją dla dzieci (choć nie tylko !) jest Wioska Indiańska, jedyny tego typu park w rejonie Pomorza Gdańskiego. Turystów po wiosce oprowadzają: autor wielu popularno-naukowych książek o Indianach, Leszek Michalik oraz Joanna Mazurek – indianistka ze Stanów Zjednoczonych. Znajdziemy tu unikatowe muzeum z ekspozycją niezwykle ciekawego rękodzieła Indian z różnych regionów Ameryki Północnej, indiańską odzież oraz przedmioty obrzędowe i codziennego użytku. Wysłuchamy wielu interesujących opowieści o życiu plemion indiańskich. Wioska to replika letniego obozowiska, z tipi łowców bizonów. Co roku zmieniana jest ekspozycja w muzeum, jak również aranżacja obozowiska indiańskiego.

Na tych, którym niestraszne są owady, czeka atrakcja w postaci Rodzinnego Parku Rozrywki „ART Inwazja Owadów”. Właściciele tego parku, wykorzystując wyłącznie materiały recyklingowe, stworzyli gigantyczne makiety prawdziwych owadów. To miejsce dla odważnych, kreatywnych i ciekawych świata, idealne połączenie walorów edukacyjnych i rozrywkowych. Poznamy tu fascynujący owadzi świat, przyjrzymy się powiększonym niezwykłym gatunkom. Obejrzeć też można spektakl teatralny o owadzim świecie. Park to nie tylko makiety – w gablotach obejrzymy pouczającą ekspozycję z motylami, chrząszczami oraz cyklem rozwojowym jedwabnika. Niektóre z okazów możemy wziąć do ręki albo obejrzeć pod lupą. Zmęczeni oglądaniem owadów możemy zrelaksować się na torach sprawnościowych lub na strzelnicy, odwiedzić kino z ciekawymi animacjami, wziąć udział w quizach i zagadkach. Na najmłodszych zwiedzających czeka plac zabaw z wielką piaskownicą.

Dla tych, którzy chcą podczas urlopu w Jantarze odpoczywać w sposób aktywny, idealnym miejscem będzie ośrodek jeździecki Buffalo Bill. Ośrodek organizuje wycieczki konne nad morze zarówno dla osób, które umieją już jeździć, jak również dla początkujących. Oferta skierowana jest także do osób z dysfunkcją kończyn dolnych. Do bardziej zaawansowanych jeźdźców adresowane są treningi skoków przez przeszkody oraz kursy zawodowe. Buffalo Bill organizuje także obozy w siodle o profilu jeździeckim a także unikatowe „kowbojsko-indiańskie”. Możemy tu także nauczyć się podstaw gry w polo lub w horseball. Dla dorosłych chcących zażyć dłuższego ruchu na grzbiecie konia organizowane są jedno-lub kilkudniowe rajdy konne Szlakiem Bursztynowym albo po wybrzeżu Mierzei Wiślanej. Treningi i wyjazdy prowadzone są pod okiem profesjonalnych trenerów jeździectwa.

„Jantar” oznacza bursztyn. Tereny tutejsze od niepamiętnych czasów słynęły z wydobywania tych pięknych kamieni. W budynku Szkoły Podstawowej we wsi zwiedzić możemy interesuące Muzeum Bursztynnictwa z atrakcyjną historyczno-dydaktyczną ekspozycją unikatowych wyrobów z bursztynu. Prezentowane są przepiękne okazy „Złota Bałtyku” z zatopionymi we wnętrzu owadami lub fragmentami roślin. Znajdziemy tu dawne ryciny, mapy oraz fotografie upamiętniające historię tych terenów związaną z bursztynnictwem. Zwiedzić warto wystawę fotograficzną pt. „Ludzie morza – wczoraj i dziś” oraz dokumenty i stare zdjęcia o szkole w Jantarze. W jednej z sal obejrzymy ciekawą replikę dawnego warsztatu bursztynniczego z XVII wieku.

Co roku w miejscowości odbywają się Mistrzostwa Świata w poławianiu Bursztynu. Każdy z przybywających do Jantaru turystów może wziąć udział w tej niezwykle ciekawej imprezie i spróbować samodzielnie poszukać „Złota Bałtyku”. Impreza jest bez wątpienia największą tego typu w regionie i jedną z większych w kraju. Najlepsi zawodnicy startujący w tych mistrzostwach są w stanie wyłowić z wód morza ponad 150 gramów cennego bursztynu w zaledwie 10 minut ! Mistrzostwom zawsze towarzyszą liczne atrakcje dla turystów, np. pokazy obróbki bursztynu (w wykonaniu miejscowych bursztynników), Jarmark Żuławski, występy artystyczne gwiazd muzyki popularnej, a zakończenie imprezy zawsze uświetnia przepiękny pokaz sztucznych ogni.

Będąc w Jantarze warto przejechać się kolejką wąskotorową, w kierunku Malborka, Sztumu lub Grudziądza. Jednorazowo może nią jechać ok. 130 osób, co jest ciekawą alternatywą dla stania w korkach. Z pewnością taka forma transportu spodoba się nie tylko najmłodszym turystom. Z okien pociągu podziwiać możne piękne, malownicze krajobrazy mijanych miejscowości.

Czytaj dalej: Atrakcje dla dzieci w Jantarze

4.5/5 - (liczba ocen: 19)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.