Polska

Najlepsze atrakcje 50km od Gdańska

Gdańsk jest jednym z miast, które bardzo często wybierają turyści jako swój punkt docelowy. Jednak osoby które zamieszkują tą okolicę często szukają innych rozrywek na czas weekendu, gdy chcą oderwać się od codzienności i zrelaksować się. W takich momentach zazwyczaj wybierają oni atrakcje zlokalizowane w innych miastach, w okolicy kilkudziesięciu kilometrów od Gdańska. Dziś chcielibyśmy zaprezentować wam listę 10 miejsc, które warto odwiedzić. Będą to miasta w regionie nadmorskim.

1. Wyspa Sobieszewska

Wyspa Sobieszewska. Znaleźć to możemy głównie rezerwaty przyrody, znajduje się tutaj przeprawa przez Wisłę w najszerszym miejscu. Nasze zainteresowanie może wybudzić również most pontonowy.

2. Sopot

Sopot – kolejny popularne miasto po gdańsku. To właśnie to znajduje się najpopularniejsze Molo w Polsce, ale znaleźć możemy to również latarnie morską oraz średniowieczne Grodzisko.

3. Gdynia

Gdynia. Wybierając się do Gdyni warto odwiedzić akwarium, a także liczne muzea stacjonarny i pływające. Szczególnie ciekawą atrakcję jest centrum nauki Experyment.

4. Puck

Puck. Miasto to przyciąga turystów licznymi tablicami pamiątkowymi, a także lokalnymi Muzami. Znajduje się tu również zabytkowy kościół Farny.

5. Hel

Hel. Na Helu warto odwiedzić fokarium, co dla wielu turystów jest niezapomnianym wydarzeniem. Znajduje się to również muzeum obrony Wybrzeża, a także wiele innych atrakcji o charakterze militarna-historycznym.

6. Władysławowo

Władysławowo. Miasto przeciągające turystów licznymi muzeami, a także parkiem rozrywki z wielkimi figurami morskich stworzeń.

7. Elbląg

Elbląg. Jestem miasto pełne zabytków oraz regionalnych muzeów. Warto zobaczyć również zrekonstruowane centrum miasta.

8. Frombork

Frombork. To właśnie to znajduje się muzeum słonego Mikołaja Kopernika, a także zespół zabytków na wzgórzu Katedralnym.

9. Słupsk

Słupsk. Główną atrakcją tego miejsca jest muzeum pomorza Środkowego z wielką kolekcję pracy Witkacego.

10. Wejherowo

Wejherowo. Zazwyczaj turyści odwiedzają Kalwaria Wejherowska, a także podziwiają Zabytkowa zabudowy miasta oraz zabytkowy pałac i park.
Jestem tylko kilka propozycji miejsc, które warto odwiedzić przebywając na dłuższy czas w gdańsku. Są to atrakcje które na pewno zachwyca całe rodziny i pozwolą wam miło spędzić popołudnie.