Ciekawostki

10 Ciekawostek o Morzu Czarnym

Sport - kite

Morze Czarne dopiero od niedawna cieszy się sporym zainteresowaniem turystów ze środkowej i zachodniej części Europy. Są to zatem rejony, które poniekąd odkrywamy i ze zdumieniem patrzymy na państwa, które do tej pory omijaliśmy szerokim łukiem. Z całą pewnością ten region świata ma sporo do zaoferowania rodzinom z dziećmi. Atrakcji nie brakuje. Gdzie warto udać się z naszymi pociechami? Oto ciekawostki o Morzu Czarnym:

1. Batumi

Gruzińskie miasto Batumi to bez wątpienia miejsce, które spełni oczekiwania zarówno rodziców, jak i spragnionych nowych wrażeń dzieci. Piaszczysta zadbana plaża będzie doskonałym miejscem na wypoczynek po intensywnym zwiedzaniu miasta.

2. Koktebel

Koktebel na Ukrainie to kolejne miejsce, do którego warto się wybrać na rodzinną wycieczkę. Tereny wokół zachwycają i zapraszają na długie rodzinne spacery, które można zwieńczyć przystankiem na kamienistej plaży.

3. Złote Piaski

Złote Piaski w Bułgarii to miejsce nastawione na turystykę. Pełno tutaj atrakcji dla najmłodszych, choć największą z pewnością będzie piękna piaszczysta plaża.

4. Parki wodne

W Złotych Piaskach znajduje się również jeden z największych i najwspanialszych parków wodnych w okolicy. Aquapolis to miejsce, którego nie można pominąć, będąc na wakacjach rodzinnych.

5. Burgas

Burgas znajdujące się w Bułgarii to przede wszystkim piaszczyste plaże, ale również mnogość parków rozrywki i miejsc, do których nasze dzieci chętnie się wybiorą. Warto skorzystać z możliwości wypróbowania swoich sił w sportach wodnych.

6. Amasra

Młodzi miłośnicy historii z pewnością docenią Amasrę w Turcji. Piękna plaża to tylko jedna z atrakcji. Wokół znajduje się sporo zabytków, m.in. średniowieczny zamek.

7. Trabzon

Wrażenie robi również miasta Trabzon w Turcji. To właśnie tutaj znajduje się klasztor Samuela, budowla wmontowana w kawał litej skały. Widok z pewnością zrobi wrażenie na każdym, kto będzie miał sposobność zobaczyć klasztor z bliska.

8. Vama Veche

Vama Veche to miejsce w Rumunii, które sprawdzi się w przypadku rodzin poszukujących pięknej scenerii, choć w wersji mniej zatłoczonej. To idealne miejsce na wypoczynek w przystępnej cenie.

9.Warna

Bułgarska Warna to kolejne miejsce, które warto wziąć pod uwagę. Liczne atrakcje sprawiają, że nie sposób zaznać tutaj nudy nawet w najmniejszym stopniu.

10. Kurorty

Niemal każdy zakątek Morza Czarnego obfituje w atrakcje przeznaczone dla najmłodszych. Większe kurorty zapewniają zabawę, animacje dla dzieci, zajęcia i pakiet sportów wodnych. Faworytem w tej materii jest Bułgaria.