13 Interesujących Ciekawostek o Miley Cyrus

Miley Cyrus
źródło: Raphael Pour-Hashemi / Wikipedia

Disney poza dostarczaniem widzom kolejnych animacji godnych Oscara stał się także kuźnią młodych talentów – to dzięki niemu można było poznać artystów takich jak Britney Spears, Justin Timberlake czy Selena Gomez. W tej grupie jest także odtwórczyni głównej roli w serialu „Hannah Montana”. To jednak dopiero początek ciekawostki – Miley Cyrus poza tym serialem dała się poznać jako naprawdę wielka artystka.

1. Miley przyszła na świat 23 listopada 1992 roku. Ma pięcioro rodzeństwa: trzech braci oraz dwie siostry. Rodzice nadali jej imiona Destiny Hope, imię Miley pochodzi od przezwiska „smiley”, którym określano ją w dzieciństwie. Artystka prawnie zmieniła imię w 2008 roku.

2. Podczas castingu do serialu „Hannah Montana” Miley ubiegała się o rolę Lilly, najlepszej przyjaciółki głównej bohaterki. Tę otrzymała Emily Osemant, a Cyrus została tytułową postacią.

3. Miley utożsamia się jako osoba panseksualna. O swojej orientacji powiedziała mamie, kiedy miała 14 lat. Założyła organizację non-profit o nazwie Happy Hippie Foundation. Jej misją jest mobilizowanie młodych ludzi do walki z niesprawiedliwością, z jaką boryka się bezdomna młodzież, młodzież LGBTQ i inne wrażliwe populacje.

4. Jej matką chrzestną jest amerykańska gwiazda muzyki country, Dolly Parton. Obie panie wystąpiły wspólnie na scenie w 2019 roku na gali rozdania nagród Grammy.

5. Za swoją największą muzyczną inspirację Miley uznaje Elvisa Presleya.

6. W filmie „Ostatnia piosenka” zagrała u boku Liama Hemswortha, z którym zawarła związek małżeński w 2018 roku. Para rozwiodła się w 2022 roku.

7. Miley postanowiła zostać małą divą, kiedy pojawiła się w programie telewizyjnym swojego taty, Billy’ego Raya, „Doc”, kiedy mieszkali w Toronto. Miała zaledwie 8 lat, kiedy dostała tę rolę.

8. Piosenkarka urodziła się leworęczna, jej tata zmuszał ją do grania na gitarze prawą ręką, ponieważ mówi się, że używanie lewej ręki jest trudne. Z praktyką piosenkarka nauczyła się również pisać prawą ręką. Miley twierdzi, że jej okropny charakter pisma wynika z faktu, że jest oburęczna.

9. Ma ponad 30 tatuaży, z których każdy ma osobiste znaczenie. Za ich pomocą między innymi oddaje hołd legendzie Michaelowi Jacksonowi, swojej babci i ukochanym zwierzakom, które odeszły.

10. Miley jest artystką – i to na tyle dobrą, że udało jej się zaprezentować swoją kolekcję dzieł sztuki zatytułowaną „Dirty Hippie” na pokazie Jeremy’ego Scotta podczas Tygodnia Mody w Nowym Jorku w 2014 roku.

11. W 2008 roku Miley i jej najlepsza kumpela Mandy Jeroux prowadziły swój własny program na YouTube zatytułowany „The Miley and Mandy Show”. W tym amatorskim programie online dziewczyny pokazywały, jak spędzają czas w swoim pokoju, grają muzykę i wygłupiają się – jak każda szalona nastolatka. Dziewczyny wkrótce porzuciły swoją miłość do filmowania i montażu po wyprodukowaniu 30 filmów.

12. Miley Cyrus cierpi na chorobę zwaną tachykardią, co w prostych słowach oznacza, że ​​jej serce bije szybciej niż przeciętnego człowieka.

13. Jej pierwszą pracą było zbieranie biustonoszy. Miley otrzymała od ojca 10 dolarów za chodzenie i zbieranie bielizny, którą jego fani rzucali na scenę po jego występie.

Oceń artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *