Ciekawostki

10 Interesujących Ciekawostek o Zwierzętach Mięsożernych

Tygrys Syberyjski

Na ziemi występuje ogromna liczba gatunków zwierząt, które różnią się od siebie wielkością, miejscem życia, stylem życia oraz wieloma innymi cechami. Bardzo często odżywiają się również różnym pokarmem.

Możemy bowiem wyróżnić zwierzęta, które w swojej diecie uwzględniają tylko rośliny lub też zupełnie odwrotnie tylko mięso. To właśnie mięsożercy są grupą, która bardzo interesuje człowieka, ponieważ zwierzęta te mogą stanowić dla nas zagrożenie, są również konkurencją w walce o pożywienie. Jednak nie jest to jedyny powód naszego zainteresowania mięsożernymi organizmami.

Są one również bardzo ciekawe, dlatego wielu naukowców zajmuje się ich obserwacją oraz opisywaniem. Dziś opowiemy wam kilka informacji oraz ciekawostek o zwierzętach należących do grupy mięsożerców.

1. Puma należąca do jednych z najniebezpieczniejszych zwierząt żyjących na ziemi jest bliską krewną kota domowego. Czy ktoś z nas mógłby stwierdzić, że są oni kuzynami patrząc na ich zachowanie?

2. Ciekawą cechą, którą wyróżnia się jeden z gatunków krewetek jest polowanie przy pomocy ultradźwięków.

3. Humbaki czyli mięsożerne zwierzęta żyjące w wodzie również posiadają specjalny sposób na polowanie – pływają one dookoła ofiary zacieśniając krąg. W ten sposób zamykają jej drogę ucieczki.

4. Nazwa niedźwiedź polarny po łacinie oznacza niedźwiedzia morskiego.

5. Wracając do tematu polowań chętnie opowiemy wam do czego swojego miecza używa miecznik. Rozpędzając się uderza on mieczem w swoją ofiarę i w ten sposób ją ogłusza.

6. Ssaki z rodziny kotowatych są dobrze znane nam wszystkim. Jednak mało kto wie, że tylko jeden ich gatunek poluje w grupach – są to lwy.

7. Największym mięsożernym zwierzęciem jest słoń morski.

8. Informacja, która może zaskoczyć wielu z was jest fakt, iż hieny nie należą do padlinożerców. Zdobywają one jedzenie w trakcie samodzielnego polowania.

9. Jeśli zastanawiasz się co odróżnia krokodyla od aligatora to jest to jedna cecha – ząb wystający ponad szczękę.

10. Najdłuższe krokodyle mogą mierzyć nawet ponad 6 metrów – spotkać je możemy w Azji Południowo-wschodniej.