Polska

10 Najlepszych Atrakcji dla Dzieci w Mielnie

Mielno o zachodzi słońca

Urlop spędzony z dzieckiem to wspaniały czas. Postarajmy się jednak sprawić, by nie wkradła się w niego nuda. Oto ściągawka, dzięki której zaserwujesz swojemu dziecku najwspanialsze 10 atrakcji w Mielnie.

1. Ścieżki edukacyjne

Zabawa na świeżym powietrzu może być również rodzajem nauki. Leśna Pętla Przygód i Tajemnic to rodzaj ścieżki przyrodniczej, która prowadzi przez charakterystyczne dla nadmorskiego lasu stare wydmy oraz inne obiekty: grodziska i bunkry. Spacerując mijamy wielkie figury szyszek, kładkę łączącą dwa grodziska, taras widokowy oraz dwa nowe „opakowania” bunkrów. Taki typowo rodzinny wypad i wielka frajda dla dzieci, za którą nie zapłacisz ani złotówki. Trasa ścieżki łączy 3 miejscowości: Mielno, Mielenko i Chłopy. Inną ścieżką edukacyjną oferowaną w Mielnie jest ścieżka nad Jamnem. To nowoczesny Park nad Jeziorem Jamno z punktem widokowym, utwardzonymi ścieżkami i tablicami informacyjno-edukacyjnymi.

2. Piernikowy Dom Do Góry Nogami

Każde dziecko zna bajkę o Jasiu i Małgosi i na pewno słuchając jej marzyło o zobaczeniu chatki z piernika. W Mielnie marzenia się spełniają! Piernikowy Dom Do Góry Nogami. Jest to ciekawe miejsce do odwiedzenia nie tylko dla dzieci, ale także dla dorosłych. Przed domkiem czeka na nas Baba Jaga, która pilnuje swojego domostwa.

3. Monster House Escape Room

Pogoda nad morzem potrafi być bardzo zmienna. W deszczowy dzień nie siedźcie w domu. Polecamy wizytę w Escape Roomie Mielno Monster House. Oferuje coraz bardziej popularną atrakcję. Pokoje zagadek, w których całą rodziną możecie zostać zamknięci i wykazując się logiką i pomysłowością, macie za zadanie wydostać w maksymalnie 60 minut.

4. Park Linowy Tukan

Czy Twoje dziecko rozpiera energia i nie masz już pomysłu, jak ją rozładować? Park linowy w Mielnie Ci w tym pomoże! 7 tras o różnym stopniu trudności gwarantuje, że najmłodsze dzieci nie będą miały problemów z łatwiejszymi ścieżkami, a starsze będą mogły się wykazać w tych troszkę trudniejszych. Park znajduje się 250m od morza, wśród drzew i gwarantuje bezpieczeństwo dzięki profesjonalnemu wykonaniu oraz sprzętom asekuracyjnym. Przed wejściem na trasę każdy uczestnik przechodzi krótkie szkolenie. Trening ten obejmuje 3 podstawowe atrakcje – skok indiański, zjazd tyrolski oraz spacer po linie. Trasa dla najmłodszych to koszt 10zł, dla starszych od 15 do 40zł.

5. Rejs statkiem

Będąc w Mielnie warto się wybrać w rejs statkiem po jeziorze Jamno. Takie rejsy umożliwia statek „Mila”, tramwaj wodny „Koszałek” oraz jacht „Pionier”. To świetna atrakcja dla rodzin z dziećmi, które mogą poczuć żeglarski klimat. Polecamy taką formę wypoczynku jako alternatywę, aby poznać Mielno z nieco innej perspektywy. Rejs statkiem „Mila” trwa ok. 45minut, tramwajem wodnym nieco krócej, bo 20min.

6. Ścieżki rowerowe

Uwielbiacie rodzinne wycieczki rowerowe, ale na wakacje nie zabraliście swoich rowerów? Nic nie szkodzi. W Mielnie funkcjonuje kilka wypożyczalni, w których profesjonalna obsługa pomoże Wam dobrać rower do wieku i wzrostu dziecka, dobierze kask a nawet zaproponuje rower z fotelikiem dla najmłodszych. Przez Mielno przebiega Nadmorski Szlak Rowerowy, można wybrać jedną z kilku tras, dobierając je do umiejętności i poziomu zaawansowania. Przykładowo – w ok. 40min dojedziemy nadmorską ścieżką do latarni morskiej w Gąskach, na którą wejście będzie stanowiło piękne zwieńczenie wycieczki.

7. Family Park

Karuzele, diabelski młyn, wata cukrowa i ta muzyka… Każdy pamięta to ze swojego dzieciństwa. Pozwólmy, by nasze dzieci również miały takie wspomnienia! Wesołe Miasteczko w Mielnie oferuje dzieciom niezapomnianą zabawę. Ponad 12 atrakcji dla najmłodszych oraz dla całych rodzin to wspaniała rozrywka i pomysł na spędzenie czasu razem. Karuzela zwierzątkowa, helikoptery, samoloty, pociąg safari, pontony… Wybór jest duży!

8. Hyde Park

Na pytanie „Gdzie jest Hyde Park?” większość ludzi odpowie: Londyn! A prawda jest taka, że od 6 lipca do 31 sierpnia, ma miejsce Hyde Park Mielno. To radosne chwile na deptaku, obok wejścia na plażę. Pojawia się tu wielu artystów, którzy bawią, wprawiają w zdumienie i stan dobrego humoru.

9. Grodzisko Słowiańskie

Zabawa w rycerzy, smoki i księżniczki będzie dużo ciekawsza w Grodzisku Słowiańskim w Mielnie, a konkretnie… w lesie. Towarzystwo Żywej Archeologii uczy tutaj żywej historii. Jest okazja by skosztować dawnego jadła i napitków, zobaczyć pokazy rzemiosł i walk, posłuchać opowieści o życiu Słowian… Dzieci mają szanse odkryć nowe pasje i… zostać bohaterem. W okresie wakacyjnym odbywają się tam spotkania z rycerzami, łucznikiem, warsztaty kaligrafii, gier średniowiecznych, a nawet tańców dawnych.

10. Ogród botaniczny

Dzieci powinny jak najwięcej obcować z naturą, szczególnie, jeśli na co dzień mieszkając w mieście nie mają ku temu zbyt wielu okazji. Ogród botaniczny znajdujący się na ponad 2-hektarowej działce w Niegoszczy koło Mielna to idealne na popołudniowy spacer z dziećmi. Posadzono tu wiele różnych gatunków drzew, kwiatów i krzewów. Całości dopełnia szklarnia, oczko wodne, chodniki, ścieżki spacerowe i tarasy widokowe. Przestrzeń jest dedykowana m. in. dla dzieci i młodzieży, bo ogród może służyć także na plenerowe lekcje biologii.