Polska

10 Najlepszych Restauracji w Olkuszu 2023 🍝

barbecue

Restauracje są obecnie bardzo ważne w życiu wielu ludzi, nie każdy ma czas na zrobienie jedzenia w domu, a dużo z nas pozwolić może sobie na wyjście do lokalu. Przedstawiamy listę najlepszych 10 restauracji na terenie Olkusza, która przysłużyć może się nie tylko odwiedzającym, ale również mieszkańcom miasta.

1. Fabryka Zapiekanek

fot. fb.com/p/Fabryka-Zapiekanek-100061515506108

Jak sama nazwa wskazuje, w tej knajpie zjeść można różnego rodzaju pyszne zapiekanki, ze świetnymi dodatkami. W ofercie jednak nie widnieją tylko te ciepłe bułki, a także burgery i inne, wyśmienite potrawy. „Fabryka Zapiekanek” na swoich gości czeka przy ulicy Augystianińskiej 7.

2. Bistro Pierogarnia Bajeczna

fot. fb.com/p/Bistro-Pierogarnia-Bajeczna-100069838337647

W tym miejscu można zjeść wszelkiego rodzaju pierogi, które smakować będą jak u mamusi. Dodatkowo w karcie znajdują się również naleśniki, placki ziemniaczane, a nawet krokiety, dzięki czemu każdy z klientów wybierze coś specjalnego dla siebie. Ceny nie są wygórowane, a wręcz przeciwnie. Sam będziesz w szoku, jakiej wysokiej jakości są dania za tak niską kwotę! Lokal znajduje się przy ulicy K. K. Wielkiego 36.

3. Resto_gar

fot. fb.com/p/Restauracja-RestoGar-100057376371469

Restauracja Łukasza Szlęzaka cieszy się wspaniałą reputacją wśród mieszkańców Olkusza, każdy chętnie tutaj wraca ze swoją rodziną oraz znajomymi. Ogromną robotę robi świetny wystrój, ale także najwyższej klasy dania kuchni polskiej. Lokal znajduje się na Rynku pod numerem 1.

4. Cynamon Dania Domowe

fot. fb.com/p/Cynamon-dania-domowe-100063733823063

Pyszne kotleciki, gulasz, kluski śląskie, wraz z surówkami oraz kompocikiem to idealne dania kuchni polskiej, które każdy kocha i nigdy nie przestanie. To wszystko można zjeść właśnie w „Cynamon Dania Domowe” i wrócić do czasów, kiedy jeździło się na wakacje, na wieś, do babci. Restauracja swoje położenie znalazła przy ulicy K. K. Wielkiego 27.

5. Mąka w Mieście

fot. fb.com/maka.w.miescie

Restauracja, którą mieszkańcy Olkusza uwielbiają i cieszą się z tego, że powstała w ich mieście. Wystrój jest nowoczesny, a dania włoskie. Można zjeść tutaj prawdziwie wybitną pizzę włoską! Miejsce to znajduje się przy ulicy Rynek 23.

6. Batorówka

Dania kuchni polskiej, ale nie tylko, czekają na wszystkich klientów restauracji „Batorówka”. Miejsce to ma swój niepowtarzalny klimat i świetną atmosferę, która na długo zapada w pamięć odwiedzających. Lokal swoje miejsce znalazł przy ulicy Rynek 20.

7. VIET-TIE

Coś dla miłośników kuchni chińskiej, azjatyckiej oraz wietnamskiej. Jest to jedna z najlepszych (jeśli nie najlepsza) restauracja z kuchnią wietnamską na terenie całego Olkusza. Bar orientalny, gdzie porcje są naprawdę duże, ale niedrogie. Znajduje się on przy ulicy Sławkowskiej 9.

8. Bar Barbara

Swojska, drewniana chatka, swojskie jedzenie, swojski klimat. Czasem każdy z nas potrzebuje takiej właśnie atmosfery. Nigdzie nie zjesz lepszej pomidorowej z makaronem! „Bar Barbara” serdecznie zaprasza do Olkusza na pyszne i ciepłe dania kuchni polskiej, przy ulicy Spółdzielczej 1.

9. Western Chicken

Fast-food, dzięki któremu zjesz tanio, szybko, ale także naprawdę dobrze. Nie oszukujmy się, czasem każdy z nas miewa ochotę na frytki i kurczaka w panierce. Miejsce to znajduje się przy ulicy Sławkowskiej 9A.

10. FENIAN Kebab & Restauracja

Coś dla osób, które uwielbiają kurczaka z frytkami w cieście. Miejsce to jest bardzo sławne w całym Olkuszu, a nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ kebab tutaj jest naprawdę wyśmienity i najwyższej jakości. Lokal znajduje się przy ulicy K. K. Wielkiego 44.