Podróże

Marzy ci się windsurfing? Szkoła w Jastarni to najlepsze miejsce na naukę!

Jeśli chodzi o wiatr i wykorzystanie jego możliwości w miesiącach letnich, to windsurfing jako rodzaj sportu czy po prostu przyjemności z pływania w wodzie jest świetną opcją dla każdego, kto lubi przygodę. W windsurfingu można wykorzystać ślizg i freestyle do tego, aby poczuć życie inaczej i pełniej. Przy użyciu siły wiatru można się zmierzyć z kilkoma żywiołami naraz. Czym dokładnie jest windsurfing? Dlaczego warto kupić kurs windsurfingu? Gdzie jest najlepsza nauka windsurfingu nad polskim Morzem? Gdzie znajdziesz dobre zajęcia dla początkujących?

Bądź w formie i znajdź równowagę i frajdę, czyli windsurfing i kitesurfing

Aby uprawiać sport nad morzem, na pewno warto posiadać odpowiedni sprzęt. Istnieje jednak kilka opcji, jak czerpać zadowolenie i frajdę z wypoczynkiem. Coraz więcej osób, szuka dodatkowych umiejętności i decyduje się na sporty ekstremalne takie jak romans z wiatrem i lataniem, a także wodą. To daje nam między innymi windsurfing i kitesurfing. Czym charakteryzują się te dziedziny?

Zarówno z windsurfingu jak i kitesurfingu mogą korzystać dorośli i dzieci. Ogólnie surfing opiera się na desce, unoszone przez fale. W windsurfingu do deski przyczepiony jest żagiel, a w kitesurfingu deskę napędza latawiec.

Niezależnie od naszego wyboru, oba sporty wykorzystują wodę i wiatr, ale w windsurfinku prowadzenie deski odbywa się płasko, w w kitesurfngu staje się na jej krawędzi. Dodatkowo, windsurfing jest niejako nieco spokojniejszy, zaś kitesurfing daje możliwość wykonywania akrobacji w powietrzu.

Nauczę się szybko  w łatwy sposób? Jak bez obaw uczestniczyć w kursie?

Gdy zbliża się czas wakacji, zwykle zaczyna nas interesować opcja nauki, dostępna w ofercie wielu szkół nad morzem. Dosłownie pragniemy nabyć wiatru w żagle i spróbować czegoś nowego.

Warto wiedzieć, że do nauki windsurfing potrzebujemy wiatru i płytkiej wody o piaszczystym dnie. Jak się można domyślać, nie każde miejsce, nad polskim Morzem, spełnia owe rygorystyczne warunki, dlatego też trzeba wybierać szkołę z rozwagą. Najlepsza opcja to Półwysep Helski oraz Jastarnia. Zatoka Pucka ma sporą płyciznę, do 3 km od brzegu, dzięki czemu nauka jest bezpieczna i szybka, a sama mielizna daje możliwość nauki, niezależnie od kierunku wiatru.

Jeśli chcesz zacząć naukę, pamiętaj, że windusrfing wymaga kondycji. Na samym kursie nauczysz się między innymi technika utrzymania na desce, nauka sterowania żaglem  latawcem, nauka pływania, nauka radzenia sobie z zagrożeniem, nauka zasad bezpieczeństwa, nauka manewrów.

Nauka składa się zarówno z umiejętności teoretycznych jak i praktycznych. Kursanci uczą się kompleksowo.

Szkoła dająca wiele możliwości, czyli zapraszamy do Jastarni

Nasza Surf Szkoła to miejsce idealne na naukę windsurfingu i kitesurfingu nad polskim Morzem. Wykorzystując możliwości najlepszego akwenu i miejsca, na polskiej linii brzegowej, uczymy efektywnie i komfortowo.

Naszym atutem jest między innymi reprezentacyjna, komfortowa baza, a także najlepszy sprzęt. U nas znajdzie się nowoczesna deska i wygodna pianka, w której możesz ćwiczyć swoje umiejętności.

Sporą zaletą są także profesjonalni instruktorzy, mający niezbędne uprawnienia do nauki. Sama nauka i kurs jest bezpieczny, a także prowadzony profesjonalnie i w miłej atmosferze.

Do nauki wykorzystujemy także nowoczesny sprzęt np. walkie takie, dzięki któremu mimo sporych odległości między kursantem a instruktorem, możliwe jest skuteczne przekazywanie potrzebnych do nauki instrukcji.

Zbierz wiatr w żagle i odwiedź już dziś naszą szkołę! Dowiedz się, jak przyjemna może być nauka windsurfingu w polskich warunkach!