Ciekawostki

15 intrygujących ciekawostek o Martin Garrix

martin garrix
źródło: Jasper K / Wikipedia

Martin Garrix jest holenderskim DJ’em i producentem muzycznym, który zyskał międzynarodową sławę. Co warto o nim wiedzieć? Poniżej znajdują się wybrance ciekawostki na jego temat.

1. Martin Garrix urodził się w 1996 roku i od dziecka wykazywał talent muzyczny.

2. Był małym chłopcem, kiedy z kieszonkowego kupił sobie pierwszy sprzęt didżejski. Na początku używał go do ćwiczeń, ale wkrótce zaczął grać na urodzinach mamy, rodzinnych imprezach i u znajomych.

3. Kiedy był nastolatkiem, uczęszczał do Herman Brood Academie. Była to renomowana szkoła, w której uczniowie poznawali tajniki produkowania muzyki. Ukończył ją w wieku czternastu lat.

4. Miał piętnaście lat, kiedy wydał swój pierwszy bootleg, który był wariacją opartą na singlu Enrique Iglesiasa pod tytułem „Tonight”. Dzięki niemu został zauważony w branży muzycznej, a rok później podpisał kontrakt z wytwórnią muzyczną Spinnin’ Records, która jest jedną z najpotężniejszych holenderskich wytwórni.

5. Współpraca z Julianem Jordanem ze Spinnin’ Records i coraz większy rozgłos sprawiły, że mając szesnaście lat otrzymał propozycję współpracy od samego Sideneya Samsona. Jest to jeden z najsłynniejszych DJ’ów tworzących muzykę house, który również pochodzi z Holandii.

6. Martin Garrix był najmłodszym wykonawcą w historii, który miał okazję zagrać swój set w klubie Privilege Ibiza na hiszpańskiej wyspie. Był też jedyną osobą poniżej osiemnastego roku życia, która pojawiła się na belgijskim festiwalu Tomorrowland.

7. Dziś Martin Garrix jest producentem muzycznym skupiającym się na gatunkach house oraz big room house. Na swoim koncie ma współpracę z największymi, a wśród nich znaleźli się między innymi Avicii, Tiesto, David Guetta, Afrojack czy frontman zespołu U2, Bono.

8. W 2016 roku Martin Garrix opuścił po latach wytwórnię Spinnin’ Records w wyniku konfliktu, do którego doszło pomiędzy nim a właścicielami wytwórni.

9. Dziś znany jest na całym świecie jako Martin Garrix, choć naprawdę nazywa się Martin Garritsen, jednak na początku, kiedy jeszcze był dzieckiem, marzył, żeby zasłynąć jako DJ Marty.

10. Jako młody chłopak uczył się gry na gitarze, ale muzyka elektroniczna skradła jego serca po historycznym występie DJ’a Tiesto na olimpiadzie w Atenach. To właśnie wtedy postanowił, że będzie zajmował się takim gatunkiem, ale nie miał pojęcia, że to jego idol go kiedyś odkryje i że będzie z nim współpracował.

11. Martin Garrix miał proces dotyczący praw do własnych utworów, ale ostatecznie wygrał ze Spinnin’ Records i odzyskał wszelkie prawa autorskie i majątkowe.

12. W 2020 roku Martin Garrix był odpowiedzialny za stworzenie hymnu Mistrzostw Europy. Ze względu na pandemię i przesunięcie mistrzostw utwór pojawił się w sieci dopiero wiele mięsięcy później.

13. Tove Lo i Martin Garrix nigdy nie spotkali się na żywo. Ich wspólny singiel powstał przez kontakt na komunikatorach i podczas video rozmów.

14. Producent słynie z poszukiwania muzycznego stylu, co skutkuje tym, że jego utwór często zaskakują brzmieniem nawet najwierniejszych fanów. Sam mówi o tym, że chętnie rusza się poza własną strefę komfortu.

15. W jednym z wywiadów przyznał, że podczas pandemii fatalnie znosił brak koncertów. Powrót do tras był dla niego wybawieniem.