Europa

10 Najlepszych Klubów i Dyskotek w Maladze

Zdjęcie poglądowe – stockowe. Pozowane przez modeli

Malaga to pięknie miasto, będące jednym z najstarszych zamieszkałych miast w Hiszpanii. Jego położenie sprawia, że wiele osób chętnie je odwiedza każdego roku, żeby zażyć wypoczynku. Nie ma jednak co ukrywać, że kwestie rozrywkowe również mają znaczenie, w szczególności dla młodych osób. Dlatego postanowiliśmy zrobić przegląd klubów w tym mieście, by przekonać się, które z nich są najlepsze i warto do nich pójść – zachęcamy do lektury!

1. Angen

Pierwszym miejscem, do którego warto zajrzeć jest Angen. Przede wszystkim jest to lokalizacja, gdzie grana jest popularna muzyka i współczesne, najlepsze hity. Sporym plusem Malagi jest to, że miasto należy do tych uniwersyteckich, a więc jest sporo studentów, również spoza Hiszpanii. To spory atut, dla którego warto wychodzić do takich klubów jak Angen.

2. Warhol

Warhol jest klubem skierowanym do osób kochających muzykę house. Ogromnym plusem jest jego lokalizacja, którą jest centrum. Bardzo dobrze położony lokal, w samym centrum miasta, dzięki czemu można łatwo dotrzeć i równie łatwo z niego wyjechać. Nie jest to jednak stricte ścisła czołówka, jeżeli chodzi o lokale, natomiast to miejsce, które zdecydowanie warto odwiedzić będąc w Maladze.

3. Candado Beach

Kolejną propozycją jest lokal położony na plaży Candado o nazwie Candado Beach. Jest to miejsce urokliwe z racji plaży, a dokładniej jest w porcie Club Nautico. Co ciekawe, nie jest to typowy klub, który znamy w Polsce, ponieważ organizowane są tam dość ciekawe wydarzenia, jak np. konkurs budowania zamków z piasku. Nie jest to więc dyskoteka, a raczej miejsce, gdzie można aktywnie wypocząć. Jest to miejsce dla osób w średnim, a może i starszym wieku, którym już wielkie harce nie są w głowach.

4. Playa Miguel

Czwartą propozycją jest miejsce, które jednocześnie jest klubem, ale też i miejscem innych aktywności. Playa Miguel jest klubem plażowym, posiadającym udogodnienia dla rodzin, ale atmosferą przebija wiele innych lokalizacji w Maladze. Dookoła są kolorowe flagi, barwna muzyka, a przede wszystkim jest to miejsce tętniące życiem. Dla dzieci również przewidziany jest szereg atrakcji, ponieważ są specjalne strefy dla nich przeznaczone. Również można zjeść dania kuchni hiszpańskiej, pójść na lekcję jogi. Gwarantujemy to, że zabawa w Playa Miguel będzie dla was czymś wielkim i wspaniałym.

5. Sala Gold

Sala Gold jest jednym z najlepszych klubów w Maladze. To miejsce, które jest typową dyskoteką i otwarta jest od niedzieli do czwartku od 22:00 do 6:00, w piątki i soboty od 22:00 do 7:00. Koneserzy muzyki docenią różnorodność gatunków w niej prezentowanych. Ci, którzy chcą poznać ludzi spora hiszpańskiego kręgu kulturowego będą zadowoleni, ponieważ jest tam wielu obcokrajowców, którzy chętnie spędzają tam czas. Sala Gold jest lokalem, w którym można szaleć do białego rana, aczkolwiek tutaj bardzo ważne jest to, jak się ubierzecie, bo ochroniarze bardzo pilnują, aby nie przychodzić zbyt sportowo.

6. Bananas Beach Club

Wracamy na chwilę do klimatów plażowych, natomiast za dnia jest to miejsce dla dzieci, a wieczorem staje się rajem dla tych, którzy kochają tańczyć. DJe rezydenci dbają o to, by goście czuli się jak najlepiej. Nie brak tutaj latynoskiego popu, imprez tematycznych, a to przecież jest czymś, co goście kochają. W dodatku zdarza się muzyka na żywo, a przy takich rytmach tańczy się doskonale.

7. Disco Anden

Disco Anden jest klubem, który działa od 35 lat i cały czas pracuje na miano jednego z najlepszych miejsc w Maladze. To miejsce posiadające 2 sale, 4 bary i masę ekranów, które sprawiają, że jest to miejscem zasługującym na uwagę. Młodsi ludzie chętnie tam przychodzą z racji wyjątkowego klimatu i grania wielkich hitów, które rozpalają parkiety. Nie ma jednak co ukrywać, że jest tam wiele miejsca. Przeważnie klub jest zatłoczony, jednak plusem jest to, że zdarzają się bezpłatne wejścia.

8. Disco Liceo

Już fraza „liceo” sugeruje, że mamy do czynienia z miejscem, które ma w sobie historię. Tak też jest, ponieważ to budynek, który jest XIX wiecznym lokalem i został przepięknie odrestaurowany na potrzeby dyskoteki. Muzyka jest różnorodna, co jest sporym plusem, ponieważ można posłuchać aktualnie puszczanych hitów w radiu, ale też muzyki R&B czy house. Na klientów czeka aż 5 barów i aż 4 sale taneczne, więc jest to miejsce przeogromne. Jeżeli uda wam się wejść przed północą, to wejście jest darmowe.

9. ZZ Pub

Będąc w Maladze i chcąc iść na imprezę, nie da się nie zobaczyć ZZ Pubu. Przede wszystkim to miejsce muzyki metalowej, ale… na żywo! To jedno z najlepszych miejsc, gdyż jest to idealne miejsce do tańczenia, poznawania ludzi, jednak muzyka jest tutaj największym atutem.

10. Theatro Club

Theatro Club to miejsce, do którego niełatwo się dostać. Burleskowe klimaty sprawiają, że nie jest to zwyczajny klub, a retro klimaty sprawdzają się tutaj doskonale. Gromadzi się tam śmietanka towarzyska, chociaż nie brak też „świeżaków”. Sam wygląd lokalu robi ogromne wrażenie, dzięki czemu nie da się pójść tam tylko raz – zawsze będzie się wracać.