10 najlepszych atrakcji dla dzieci w Lubuskim 2021

Zielona Góra

Każdy rodzic wie, że wybierając się na wycieczkę z dziećmi trzeba zapewnić im atrakcje. W innym przypadku zaczną się nudzić i zwyczajnie marudzić.

Położone w środkowej części zachodniej granicy Polski. Obszar województwa wydzielony został z połączenia terenów dawnego gorzowskiego, części zielonogórskiego i leszczyńskiego.

Historycznie jest to kraina, która powróciła do Polski po regulacji granic w efekcie zakończenia II Wojny Światowej i przyłączenia części zachodnich terenów dawnej Polski.

Długi okres przebywania tych ziem pod obcym panowaniem wywarł duży wpływ na odmienność w porównaniu do pozostałej części Polski. Poznanie tych terenów może być bardzo atrakcyjną lekcją dla dzieci w kategoriach kulturowych i historycznych.

1. Gorzów Wielkopolski

Stolica województwa i drugie co do wielkości miasto regionu, położone jest na siedmiu wzgórzach rozdzielone przepływającą przez jego obszar rzeką Wartą. Samo miasto nie posiada zbyt dużo zabytków, co nie zmienia faktu istnienia kilku ciekawych miejsc, które warto odwiedzić z dziećmi.

– Spichlerz – okazały budynek o bardzo ciekawej architekturze, zaliczany jest do wybitnych przykładów sztuki ciesielskiej. Znajduje się w nim muzeum informujące o dziejach Gorzowa, ponadto organizowane są tam różne wystawy czasowe.

– Bulwar Nadwarciański – dobre miejsce na spacer z dziećmi, podczas którego można podziwiać widok miasta od strony rzeki

– Park Kopernika – dla szukających spokoju i obcowania z naturą ponad 18 hektarów zapewni zaspokojenie tych potrzeb. Park to dobre miejsce dla milusińskich ze względu na bezpieczeństwo i bezpośredni kontakt z bogatą roślinnością.

– Askalandia – dla osób szukających miejsca, w którym ich dzieci będą mogły wyładować nadmiar energii jest to dobra propozycja. Tory przeszkód, zjeżdżalnie, suche baseny wypełnione piłkami i tym podobne atrakcje to wszystko znajduje się w ofercie Askalandii

2. Zielona Góra

Miasto uznane za polską stolice wina, corocznie w miesiącu wrześniu panowanie nad miastem przejmuje Bachus bóg wina, wraz ze swoją świtą oprowadza turystów po mieście. Wino nie jest najlepszym napojem dla dzieci, ale imprezy towarzyszące temu wydarzeniu mogą również dla nich stanowić atrakcję.
Oprócz imprez festynowych milusińscy mogą korzystać z różnych atrakcji dla nich przygotowanych

– Palmiarnia – pawilon wybudowano na szczycie Winnego Wzgórza, powierzchnia ponad 3 tysięcy metrów kwadratowych zajęta jest przez stanowiska prezentujące ponad 150 gatunków roślin z egzotycznych krajów.

– Planetarium – największe w zachodniej Polsce, dzięki ruchomej kopule można w trakcie organizowanych edukacyjnych pokazów zmieniać kąt nachylenia względem widowni. Jest to jedno z trzech miejsc na świecie gdzie zastosowano takie rozwiązanie.

– Centrum Przyrodnicze – ciekawe miejsce dla dzieci, na 35 interaktywnych stanowiskach odwiedzający mogą przeprowadzać ciekawe eksperymenty z zakresu biologi, fizyki, geografii. Znajduje się tu również wiele ciekawych wystaw o charakterze stałym i czasowym.

3. Międzyrzecki Rejon Umocnień

Dobre miejsce dla miłośników militariów, pochodzący z okresu ostatniej wojny system umocnień zbudowany przez Niemców w latach 1934-1944. Atrakcję dla dzieci stanowi ekspozycja pojazdów i sprzętów wojskowych. Do zwiedzania udostępniona jest też część podziemnych fortyfikacji.

4. Majland – Park Rozrywki

Mała wieś Kownaty położona obok miejscowości Torzym zyskuje sławę dzięki największemu w Polsce Parkowi Rozrywki. Jedyna w swoim rodzaju baśniowa kraina, królestwo Pszczółki Mai, Heidi i Wikinga Vicka. Ten rodzinny obszar rozrywki dla dzieci i dorosłych zajmuje już powierzchnie 30 hektarów, na której zlokalizowano bardzo dużo atrakcji w plenerze i w pomieszczeniach.

5. Zoo Safari w Świerkocinie

Położone w pobliżu Parku Narodowego Ujście Warty jest pierwszym w Polsce ogrodem zoologicznym po którym poruszać się można samochodem, tak jak na prawdziwym afrykańskim safari, podziwiając dzikie zwierzęta z bliska. Safari połączone jest także z pieszym typowym ogrodem zoologicznym, w obu obiektach znajduje się ponad 600 sztuk zwierząt.

6. Kolejka ogrodowa Nietoperek

Były pracownik kolei zbudował własną prywatną linię kolejową. Nie jest to kolej wąskotorowa, nie jest to również makieta do oglądania, jest to miniaturowa kolej przewożąca ludzi. Jerzy Jóźwiak w miejscowości Nietoperek świadczy usługi przewozowe odwiedzającym jego gospodarstwo agroturystyczne gościom.
Na trasie przejazdu znajdują się makiety budynków w skali odpowiadającej skali kolejki. Dla dzieci bardzo dobra nietypowa atrakcja.

7. Nowa Sól – Park Krasnali

Chcąc zrobić dziecku niezapomnianą frajdę wprowadź je do krainy Krasnali. Takie miejsce znajduje się w Nowej Soli, bohaterów wielu bajek i filmów oraz wiele innych atrakcji znajdą tutaj dzieci w różnym wieku. Bajkowe miejsce można odwiedzać bezpłatnie.

8. Łagów

Malowniczo położona miejscowość to nie tylko Lubuskie Lato Filmowe to także Park Linowy. Oferta zawiera atrakcje w trzech skalach trudności, zawieszone na linach tory przeszkód zapewnią dzieciom duża porcję ruchu na świeżym powietrzu, a przy okazji również dorośli mogą spróbować swoich sił na ruchomych wiszących torach przeszkód.

9. Rejsy po Odrze

Miłośnicy kontaktu z woda i pływającymi po niej statkami, mogą swoją pasję realizować podczas rejsu Szlakiem Doliny Środkowej Odry.

10. Kostrzyn nad Odrą

Park Narodowy Ujście Warty – miłośnicy bezpośredniego kontaktu z przyrodą znajdą tu wiele atrakcji. Dzieci i ich dorośli opiekunowie podczas pieszych czy rowerowych wycieczek, przemierzając ścieżki przyrodnicze, mogą poznać wiele gatunków ptaków zamieszkujących rozlewiska powstałe u ujścia Warty do Odry.

Czytaj dalej: najlepszych atrakcje dla dzieci na Lubelszczyźnie
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *