10 Popularnych Restauracji w Londynie 2023

Tower Bridge

Londyn, pomimo swojej kapryśnej pogody, jest często odwiedzany przez turystów ze wszystkich zakątków świata. Ma on swoją niesamowitą i nie do podrobienia kuchnię, którą uwielbiają miłośnicy jedzenia. Poznaj 10 najlepszych restauracji na terenie Londynu, dzięki naszej liście, którą stworzyliśmy specjalnie dla osób kochających podróże.

1. The Ninth

Klimatyczna restauracja, której pomieszczenie pozostawione jest w lekkim półmroku. Dania wyśmienite, każde z nich podane elegancko i estetycznie na porcelanie. Lokal znajduje się pod adresem 22 Charlotte St.

2. Miód Malina Restaurant

Miejsce to idealne jest dla polskich turystów, ponieważ zjedzą oni w restauracji sycące dania kuchni polskiej! W menu widnieje wiele pozycji, także dania wegetariańskie oraz wegańskie. Lokal znajduje się pod adresem 315 Horn Ln.

3. LIGHT BITE Polish Restaurant

Kolejna, polska restauracja na terenie Londynu, tym razem nie tylko z daniami kuchni polskiej. Odwiedzający zamówić mogą również przykładowo przepyszne burgery, a to tego oczywiście napoje bezalkoholowe oraz alkoholowe, typowe dla Polski i Anglii piwa. Restauracja znajduje się pod adresem 31 Bernard Rd.

4. Autograf Kuchnia i Bar

Na tej liście restauracji z polskim menu w Londynie nie zabraknie! Jak można się domyślić, nie tylko polscy turyści wstępują do tych miejsc. Autograf Kuchnia i Bar cieszy się ogromną popularnością wśród londyńczyków, ale także osó z innych zakątków świata. Lokal znajduje się pod adresem 488 W Green Rd, Duckett’s Green.

5. Folk House Zakopane

Kolejna polska restauracja, z daniami prosto z gór! W menu przepyszne pierogi i klasyczne, polskie naleśniki, jak u babci na wsi. Folk House Zakopane znajduje się pod adresem 77 Westbury Ave.

6. Ginger Restaurant

Ulubiona restauracja na terenie Londynu nie tylko Polaków, ale również miejscowych londyńczyków. Jedzenie według nich jest fenomenalne, pierogi, kluski śląskie, smażona kapusta. Przysłowiowe „niebo w gębie”! Lokal znajduje się pod adresem 174 Cricklewood Ln.

7. Lubczyk – Polish Bistro

Restauracji z polskimi daniami na liście z lokalami gastronomicznymi w Londynie nie ma końca, jednak w Lubczyku odwiedzający mogą skubnąć nie tylko pierogów i roladek. W menu znajdują się także dania z innych zakątków świata, przykładowo amerykańskie burgery i frytki. Lokal znajduje się pod adresem Windsor Rd.

8. L’Autre

Elegancki wystrój, ale bardzo swojskie jedzenie, bo polskie! Można tutaj zjeść pyszny obiad, ale także typowe dla polskiej kuchni desery oraz wypić fenomenalną kawę, czy herbatę. Miejsce to swoje położenie znalazło pod adresem 5B Shepherd St.

9. Galicja Restaurant West Ealing

Piękny wystrój, niemal jak z innej epoki. Restauracja bardzo elegancka, takie same również są dania, które podawane są w estetycznych ułożeniach. W menu potrawy typowe dla kuchni wschodnioeuropejskiej. Lokal znajduje się pod adresem 154 Uxbridge Rd, a na miejscu często organizowane są specjalne wydarzenia.

10. Meat Me There

Kuchnia dla miłośników mięsa. W menu różnego rodzaju steki, befsztyki, rolady, burgery, oczywiście z dodatkowymi frytkami i sosami. Lokal znajduje się pod adresem 256 Archway Rd.

Oceń artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.