Europa

10 najważniejszych atrakcji dla dzieci w Berlinie

katedra w Berlinie

Berlin jest popularnym miejscem weekendowych wycieczek dla turystów z całej Polski. Niemiecka stolica ma wiele do zaoferowania – wspaniałą architekturę, miejsca o historycznym znaczeniu oraz mnóstwo atrakcji dla osób w każdym wieku. Przedstawiamy 10 miejsc, które warto odwiedzić podczas rodzinnego wyjazdu z dziećmi do Berlina.

1. Science Centrum Spectrum

Berlińskie Centrum Nauki Spectrum to miejsce, w którym prezentowane są wystawy m. in. z zakresu techniki i nauki. Znajdziemy w nim 150 eksponatów, które pomogą wyjaśnić zasady praw fizyki czy w obrazowy sposób pokazać działanie różnych urządzeń. Przy pomocy wielu z nich możemy własnoręcznie przeprowadzić poszczególne eksperymenty. Centrum Nauki Spectrum czynne jest od wtorku do piątku w godzinach 9:00-17:30 oraz w soboty i niedziele w godzinach 10:00-18:00. Cena biletu to koszt 8 euro, jednak Centrum oferuje także mieszane bilety rodzinne.

2. ZOO

Ogród Zoologiczny w Berlinie to jedno z największych tego typu miejsc na świecie. Znajdziemy tutaj kilkanaście tysięcy zwierząt z całego świata. Szczególną gratką dla miłośników zwierząt są wybiegi dla goryli i niedźwiedzi polarnych – gatunków, które rzadko znajdują się w ogrodach zoologicznych. Na terenie ZOO znajdziemy także akwaria i terraria, mini zoo dla najmłodszych oraz ścieżki tematyczne i edukacyjne. W sezonie letnim (od 1 kwietnia do końca września) ZOO otwarte jest w godzinach 9:00-18:30. Bilety mieszane, które pozwalają na zwiedzenie ZOO oraz Akwarium to koszt 21 euro (dla osób dorosłych) oraz 10, 5 euro (dla dzieci i młodzieży do lat 15).

3. Legoland

Legoland Discovery Centre to jeden z największych tego typu obiekt położony w Europie. Znajdują się tutaj konstrukcje (m. in. słynnych niemieckich zabytków) wykonane w całości z popularnych klocków. Dodatkowo mamy okazję przejazdu specjalnymi kolejkami oraz uczestnictwo w seansie kina 4D. Goście Legolandu mogą także własnoręcznie zbudować swoje własne konstrukcje przy użyciu różnych zestawów klocków. Koszt biletów to 19, 70 euro, jednak planując wcześniej wizytę możemy zakupić je online, co znacząco obniża cenę.

4. Muzeum Historii Naturalnej

Berlińskie Muzeum Historii Naturalnej to miejsce, które zachwyci całe rodziny. Znajdziemy w nim ekspozycje przedstawiające świat roślin i zwierząt, wykopaliska archeologiczne oraz edukacyjne wystawy poświęcone różnym erom. Najwięcej emocji dostarczają rekonstrukcje szkieletów dinozaurów – w szczególności wspaniały T-Rex. Bilet wstępu to koszt 8 euro za osobę.

5. Aqua Dom i Sea Life

Kolejnym miejscem, w którym możemy podziwiać cuda natury, jest kompleks Aqua Dom & Sea Life. To ogromne, cylindryczne akwarium, w którym znajdziemy różne gatunki wodnych stworzeń – ryb, meduz, koralowców i roślin. Bilet wstępu kosztuje 19 euro (na miejscu) lub 13, 30 euro (kupno biletu online).

6. Muzeum Figur Woskowych Madame Tussands

Berlińskie Muzeum Figur Woskowych Madame Tussands to szczególna atrakcja w mieście. Znajdują się tutaj podobizny najsłynniejszych przedstawicieli świata sztuki, muzyki, kina i polityki. Na gości czekają także inne atrakcje – miejsca do zrobienia zdjęć, baseny z piłeczkami czy oryginalnie podświetlane sale. Ceny biletów wahają się od 15 do 25 euro: warto jednak zakupić je online, dzięki czemu możemy liczyć na najlepszą cenę.

7. Magicum

Magicum w Berlinie jest miejscem, które przeniesie nas w świat magii i czarów. Znajdziemy tutaj ekspozycje poświęcone historii magii, jak i również możemy uczestniczyć w pokazach iluzjonistycznych, które zmienią nasze postrzeganie świata. Bilety kosztują 9, 50 euro (normalne) oraz 7, 50 euro (ulgowe), dodatkowo pokazy magiczne wiążą się z opłatą 5 euro.

8. Labyrinth Kindermuseum

Muzeum dla Dzieci Labyrinth to atrakcja, którą pokochają najmłodsi. Znajdują się tutaj ekspozycje z obszaru nauki i techniki oraz stanowiska warsztatowe, w których nasze pociechy mogą przeprowadzać eksperymenty i aktywnie poznawać otaczający nas świat.

9. Tiergarten

Jeśli chcemy odpocząć od zgiełku wielkiego miasta, warto wybrać się na spacer do jednego z największych berlińskich parków – Tiergarten. Wśród klimatycznych alejek możemy podziwiać pomniki i stawy. W samym parku znajdują się także place zabaw i drewniane konstrukcje, które sprawią mnóstwo radości najmłodszym członkom rodziny. W cieplejszych miesiącach warto odwiedzić także znajdujący się na terenie parku Ogród Różany.

10. Tropical Island

Tropical Island leży zaledwie 60km od Berlina – i z pewnością jest miejscem, które warto odwiedzić po kilku dniach spędzonych w tej europejskiej stolicy. To ogromny park wodny, w którym znajdziemy sztuczną plażę, wodne rzeki i zjeżdżalnie. Dodatkową atrakcją jest umiejscowiony w środku las tropikalny. Na najmłodszych czekają wodne place oraz Klub Tropino. Ceny biletów całodniowych to 44 euro (dla osób dorosłych) oraz 35 euro (dla dzieci i młodzieży).

Urlop z dziećmi w Berlinie z pewnością dostarczy wielu emocji i zapadnie nam w pamięć na długi czas. To miasto, które tętni życiem i oferuje atrakcje dla osób w każdym wieku.