Europa

Dużo podróżujesz? Angielski online to świetny pomysł na poznanie języka

Londyn

Czy pamiętacie film z Tomem Hanksem pod tytułem „Terminal” z 2004 roku? Hanks wciela się w nim w postać Viktora Navorskiego, turysty z Europy Wschodniej, który przymusowo staje się „więźniem” na amerykańskim lotnisku.

Hanks świetnie kaleczy angielski, nadając mu wschodnioeuropejski akcent, a sam film jest ciepłym obrazem o życiu i walce z przeciwnościami losu. To także dobry przykład na to, że jeśli wyjeżdżamy do obcego kraju, dobrze jest choć trochę znać jego język urzędowy.

Bez tego trudno nam będzie dać sobie radę, podobnie jak Navorskiemu. Aby poznawać nowe słowa, Navorski korzystał ze słownika lub „rozmówek”, my możemy uczyć się online.

Angielski online dla podróżujących

Szybka nauka angielskiego online to dla osób, które podróżują jedno z najlepszych rozwiązań. Lekcje angielskiego online pozwalają nam uczyć się z dowolnego miejsca na świecie, praktycznie o dowolnej porze. Dodatkowo będąc w podróży (na przykład biznesowej), sami wiemy, jakie czeka nas spotkanie i co chcielibyśmy przedstawić klientowi, a w związku z tym możemy zdecydować, co chcemy powtórzyć. Możemy na przykład wraz ze speakerem omówić jutrzejszą prezentację lub rozmowę z partnerem biznesowym. To świetny sposób na uczenie się słownictwa pod konkretny wyjazd czy też spotkanie. Taki kurs angielskiego online znajdziesz na stronie https://pl.tutlo.com/.

Dlaczego nauka angielskiego online?

Częste podróże nie sprzyjają stacjonarnej nauce języka angielskiego. Dlatego jedyną opcją są lekcje angielskiego online. Mowa tutaj nie tylko o kursach jak wspomniane zajęcia w Tutlo, ale także o samodzielnej nauce języka w sieci. Na pomoc przychodzą anglojęzyczne i polskojęzyczne strony z gramatyką, a także blogi i portale, które publikują ćwiczenia językowe. Takie zadania można robić podczas podróży pociągiem czy też siedząc w hotelowym lobby lub kawiarni. Każdy ma swój sposób na tego typu zajęcia. Jedni wolą założyć słuchawki na uszy, puścić sobie muzykę i odciąć się od bodźców zewnętrznych, inni kochają naukę w ciszy.

Ucz się angielskiego online w sposób przemyślany

O co dokładnie chodzi? Przede wszystkim o zachowanie pewnych schematów, systematyczność, korzystanie z rozwiązań, które pozwolą nam łatwiej zarządzać czasem i kolejnymi zagadnieniami językowymi. Aby uczyć się online, nie musimy ograniczać się tylko do rozmowy z lektorem (która oczywiście jest bardzo ważna), ale możemy też oglądać filmy i seriale, czytać magazyny i blogi, a także grać w gry. Każda styczność z językiem jest dla nas dobra, jednakże trzeba pamiętać, że kontakt ten to nie tylko przyjemność, ale również okazja do nauki, której nie warto zmarnować.

Dobrym pomysłem jest stworzenie własnego planu zajęć w formie elektronicznej, najlepiej na naszym komputerze lub telefonie, albo jeszcze lepiej w chmurze, żebyśmy mogli mieć do niego dostęp z każdego urządzenia. Jest wiele programów, które pozwalają na tworzenie list zdań, na przykład darmowe Trello, które ściągniemy też jako aplikację na telefon. Dzięki takiemu rozwiązaniu możemy stworzyć kalendarz, gdzie ustalimy plan na kolejne tygodnie. Na przykład pierwszego dnia będziemy uczyć się z native speakerem, kolejnego przeczytamy fragment książki po angielsku, trzeciego powtórzymy gramatykę na naszej ulubionej stronie z zadaniami itd. Trzymanie się planu sprawi, że łatwiej wyrobimy sobie nawyki i szybciej zobaczymy pierwsze efekty naszych zajęć.

Dobrze jest korzystać z różnych rozwiązań i pomocy do nauki angielskiego. Dzięki temu, niezależnie, w jaki sposób podróżujemy i jakie urządzania mamy przy sobie, możemy mieć łatwiejszy kontakt z językiem angielskim.