Podróże

Test Kamery WiFi i GPS – Lokalizator w Twoim telefonie

Urządzenie GPS

GPS jest skrótem od Global Positioning System, czyli Globalnego Systemu Pozycjonowania. Jest to wspólna nazwa grupy satelit, które znajdują się na orbicie wokół Ziemi. Zostały one tam umieszczone przez rząd USA kilkadziesiąt lat temu i udostępnione publicznie podczas prezydentury Reagana.

Za pomocą odbiornika GPS (małe urządzenie, które może wysyłać i odbierać sygnały z dowolnego satelity w zasięgu) można uzyskać dokładną lokalizację. Położenie to podaje się jako zbiór współrzędnych.

Ostatnio testowałem GPS do mojego samochodu. Wziąłem Nadajnik samochodowy BA.01 w swoje ręce i zacząłem sprawdzać. GPS pozwala zarówno na śledzenie lokalizacji pojazdu jak i powiadamianie mnie w przypadku gdy samochód zacznie się przemieszczać, czyli po prostu został ukradziony.

Jako laik byłem sceptycznie nastawiony do instalacji urządzenia jednak okazało się to całkiem proste. Wystarczyło umieścić nadajnik do gniazda zasilania i sparować GPS z aplikacją na telefonie. Całość zajęła 5 minut. Od tego momentu miałem dodatkowe zabezpieczanie w samochodzie.

Dzięki nadajnikowi GPS łatwiej określałem trasy którymi jeżdżę najczęściej dzięki wbudowanej opcji śledzenia.

Teraz już wiem kiedy mój syn wraca do domu i czy nie przekracza prędkości na obwodnicy trójmiasta. Zawsze kiedy przekroczy prędkość ja dostaję powiadomienie o zbyt dużej prędkości.

Natomiast kiedy cokolwiek by się stało znałbym lokalizację wypadku i mogłabym udać się w dane miejsce.

Mogę również przekazać mu dokładną lokalizację, a także zdalnie mówić mu gdzie ma jechać. Przykładowo kiedy jedzie do dziadków na wieś to musi jechać po drogach gruntowych gdzie łatwo jest zabłądzić. Nadajnik GPS jest dobry zarówno do kontrolowania jak i pomocy bliskim.

Nadajnik GPS również może przydać się w firmie. Po zainstalowaniu w pojeździe, urządzenie GPS raportuje z powrotem do aplikacji. Pracodawcy mogą lokalizować swoje pojazdy w czasie rzeczywistym na interaktywnej mapie, a nawet przeglądać historię tego, gdzie ich pojazdy jeździły przez określony czas. Pojazdy są często jednym z najdroższych aktywów firmy, a prawidłowo zainstalowany i administrowany system GPS może znacznie ułatwić ich śledzenie.

Podczas gdy znajomość lokalizacji pojazdów służbowych jest oczywistą zaletą, jest to tylko jedna z wielu oszczędności kosztów, z których korzystają firmy korzystające z systemu GPS

W całym kraju coraz większą popularnością cieszą się kamery do monitoringu w domu. Kamery bezpieczeństwa są doskonałym sposobem ochrony swoich domów, firm i bliskich. Jak prawie w każdym obszarze przemysłu technologicznego, kamery z funkcjami nadzoru znacznie potaniały, czyniąc nadzór domowy realną opcją.

GPS kamera

Monitoring nie tylko odstrasza włamywaczy, ale może również pomóc obserwować dzieci, widzieć, kto jest u ich drzwi. Aby wybrać najlepszy system bezpieczeństwa dla danego gospodarstwa domowego, należy poświęcić chwilę na określenie potrzeb w zakresie nadzoru, aby wybrać najlepsze funkcje i cechy systemu.

Kamera sprawuje się świetnie i też łatwo się ją parowało z aplikacją w telefonie.

Oba urządzenia pochodzą ze strony producenta aplikacji lokalizującej bezpiecznarodzina.pl. Jeśli planujesz podróż tego lata, zastanów się nad zakupem systemu GPS dla swojego pojazdu i kamery WiFi.

kamera nagrywanie