Podróże

Jak Zarabiać na Blogach Podróżniczych?

Kapadocja w Turcji

Globtroterzy stanowią coraz większą liczbę osób. Amatorzy podróży licznie odwiedzają kraje Europy i Świata, a ich podboje spotykają się z zainteresowaniem widzów w internecie na wielu platformach.

Jeśli lubisz przemierzać świat i dokumentować swoje wyprawy, praca jako bloger podróżniczy z całą pewnością Ci się spodoba.

Tak, ale łatwiej powiedzieć niż zrobić. Na szczęście jest kilka sposobów, na to aby Twoje teksty zaistniały w sieci, a co za tym idzie, abyś mógł uczynić swoją pasję lukratywną.

Oto, kilka pomysłów na to, jak zarabiać na blogach podróżniczych. Pamiętaj, że do sukcesu wiedzie długa droga.

Jak się wybić z blogiem podróżniczym?

Tutaj liczy się przede wszystkim pomysł. Warto postawić na nieszablonową formę, która będzie innowacyjna, a zarazem wartościowa dla czytelników. Wiedz, że praca blogera to znacznie więcej niż pieniądze spływające bez wysiłku.

Tak naprawdę, aby zarabiać, należy poświęcić wiele czasu i pracy, dopiero po zdobyciu odpowiedniego poziomu popularności Twoja platforma stanie się medium generującym przychód.

Na początek zastanów się, czym wyróżniają się Twoje podróże, co je czyni wyjątkowymi i dlaczego to, co masz do przekazania miałoby być interesujące dla innych.

Pamiętaj, że tworzysz markę osobistą, a nie pamiętnik, tak więc opinie innych będą tu kluczowe.

Wyciągaj wnioski z konstruktywnej krytyki i kreuj swoją bohaterów bloga jako kolorowe postacie. Wszystko inne przyjdzie z czasem.

Na czym zarabia bloger podróżniczy?

Niezwykła zaletą bycia blogerem jest wiele źródeł dochodu.

Na blogu możesz zamieścić artykuły sponsorowane, recenzje sprzętu i miejsc (najczęściej wymiana barterowa), study tour organizowany przez firmy turystyczne, sieć afiliacyjna, reklamy na blogu i Youtube, konkursy firmowe, płatne posty na Facebooku i Instagramie, wystąpienia publiczne, product placement, Patronite i wszelkie akcje związane ze sponsoringiem i relacjami z partnerami handlowymi. Jak widać jest tego dużo.

Można także wydawać książki, prowadzić sklep podróżniczy, prowadzić sesje fotograficzne, doradztwo podróżnicze i sprzedawać teksty lub organizować wyjazdy.

Wiele z rzeczy opisanych tutaj wymaga kompetencji podróżniczych, tak więc polecane są doświadczonych podróżnikom.

Czy już wiesz jak zarabiać na blogach podróżniczych?