Jak zarabiać na blogach podróżniczych?

Kapadocja w Turcji

Globtroterzy stanowią coraz większą liczbę osób. Amatorzy podróży licznie odwiedzają kraje Europy i Świata, a ich podboje spotykają się z zainteresowaniem widzów w internecie na wielu platformach.

Jeśli lubisz przemierzać świat i dokumentować swoje wyprawy, praca jako bloger podróżniczy z całą pewnością Ci się spodoba.

Tak, ale łatwiej powiedzieć niż zrobić. Na szczęście jest kilka sposobów, na to aby Twoje teksty zaistniały w sieci, a co za tym idzie, abyś mógł uczynić swoją pasję lukratywną.

Oto, kilka pomysłów na to, jak zarabiać na blogach podróżniczych. Pamiętaj, że do sukcesu wiedzie długa droga. Zajrzyj na klikwakacje.pl

Jak się wybić z blogiem podróżniczym?

Tutaj liczy się przede wszystkim pomysł. Warto postawić na nieszablonową formę, która będzie innowacyjna, a zarazem wartościowa dla czytelników. Wiedz, że praca blogera to znacznie więcej niż pieniądze spływające bez wysiłku.

Tak naprawdę, aby zarabiać, należy poświęcić wiele czasu i pracy, dopiero po zdobyciu odpowiedniego poziomu popularności Twoja platforma stanie się medium generującym przychód.

Na początek zastanów się, czym wyróżniają się Twoje podróże, co je czyni wyjątkowymi i dlaczego to, co masz do przekazania miałoby być interesujące dla innych.

Pamiętaj, że tworzysz markę osobistą, a nie pamiętnik, tak więc opinie innych będą tu kluczowe.

Wyciągaj wnioski z konstruktywnej krytyki i kreuj swoją bohaterów bloga jako kolorowe postacie. Wszystko inne przyjdzie z czasem.

Na czym zarabia bloger podróżniczy?

Niezwykła zaletą bycia blogerem jest wiele źródeł dochodu.

Na blogu możesz zamieścić artykuły sponsorowane, recenzje sprzętu i miejsc (najczęściej wymiana barterowa), study tour organizowany przez firmy turystyczne, sieć afiliacyjna, reklamy na blogu i Youtube, konkursy firmowe, płatne posty na Facebooku i Instagramie, wystąpienia publiczne, product placement, Patronite i wszelkie akcje związane ze sponsoringiem i relacjami z partnerami handlowymi. Jak widać jest tego dużo.

Można także wydawać książki, prowadzić sklep podróżniczy, prowadzić sesje fotograficzne, doradztwo podróżnicze i sprzedawać teksty lub organizować wyjazdy.

Wiele z rzeczy opisanych tutaj wymaga kompetencji podróżniczych, tak więc polecane są doświadczonych podróżnikom.

Czy już wiesz jak zarabiać na blogach podróżniczych?

4.7/5 - (liczba ocen: 3)Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.