Polska

10 najlepszych atrakcji dla dzieci w Legnicy

Atrakcje dla dzieci w Legnicy

Legnica to miasto, które od lat zachwyca turystów swoją niebanalną architekturą, klimatycznymi uliczkami i wspaniałym zapleczem gastronomicznym. Jednak Legnica oferuje także wiele rozrywek dla najmłodszych wczasowiczów, którzy mogą spędzić tutaj niezapomniane chwile. Oto 10 największych atrakcji dla dzieci w Legnicy.

1. Nibylandia

Centrum Edukacyjno-Rekreacyjne Nibylandia jest kompleksem, w którym mieści się zarówno sala zabaw, jak i zewnętrzne atrakcje dla najmłodszych. W ciepłych miesiącach nasze pociechy mogą korzystać m. in. z placu zabaw, basenu z piłkami oraz dmuchanych konstrukcji.

2. Legnicka Palmiarnia

Legnicka Palmiarnia jest wielkim obiektem, który mierzy ponad 3000 metrów sześciennych. Znajdują się tutaj egzotyczne gatunki roślin, które najmłodsi goście mogą zobaczyć pierwszy raz w życiu. Najwyższe okazy sięgają aż 12 metrów, jednak w Palmiarni znajdziemy też niezwykłe gatunki kaktusów i kwiatów. Dodatkową atrakcją jest wystawa egzotycznych ptaków (przede wszystkim papug).

3. Park Rozrywki Play City

Park Rozrywki Play City to największy tego typu obiekt w całym mieście. Na obszarze trzech tysięcy metrów kwadratowych mieści się wiele atrakcji, z których korzystać mogą osoby w każdym wieku. Znajdziemy tutaj gokarty (tradycyjne i elektroniczne), sale zabaw dla najmłodszych, wydzielone miejsce na bitwy laserowe oraz salon gier. Dodatkową atrakcją dla starszych użytkowników jest escape room, który zapewnia dużą dawkę adrenaliny. Na gości czeka również Małpi Gaj czyli park linowy oraz ścianka wspinaczkowa.

4. Muzeum Miedzi

Muzeum Miedzi jest z pewnością jedną z atrakcji, których nie sposób przegapić będąc w Legnicy. Obiekt ten zawiera zbiory związane z wydobywaniem, przetwarzaniem i obróbką miedzi – metalem, z którego słynie ten region. Znajdziemy tutaj zarówno wyroby techniczne, jak i artystyczne, które powstały na terenie całego świata. Muzeum Miedzi dzieli się na kilka działów: sztuki, historii, archeologii, górnictwa i hutnictwa oraz naukowo-oświatowego. Wizytę w Muzeum poleca się przede wszystkim rodzinom ze starszymi dziećmi, które mogą poznać historię wydobywania tego cennego pierwiastka oraz sposoby jego wykorzystania. Muzeum Miedzi otwarte jest od wtorku do piątku w godzinach 10:00-17:00 oraz w soboty w godzinach 11:00-17:00. Aktualne ceny biletów to 10zł (dla osób dorosłych) oraz 6zł (dla dzieci i młodzieży).

5. Jump Heaven

Park Trampolin Jump Heaven w Legnicy to doskonała rozrywka dla osób w każdym wieku. W obiekcie znajduje się 80 trampolin o różnym charakterze: sportowym lub rekreacyjnym. Dodatkowym atutem Parku są trampoliny skośne, które umożliwiają wykonywanie skomplikowanych akrobacji. W obiekcie znajdują się również tory przeszkód, baseny z gąbkami oraz wydzielone miejsce do gry w sporty zespołowe. Ceny biletów indywidualnych kształtują się od 24 do 28zł.

6. Park Bielański

Park Bielański w Legnicy jest miejscem, w którym każdy może zakosztować chwili wytchnienia od zgiełku miasta. To jednak nie tylko zielony teren, idealny na popołudniowy, rodzinny spacer, ale również kilka obiektów rekreacyjnych. Na terenie Parku Bielańskiego znajduje się m. in. skatepark oraz nowatorski Street Workout Park, który pozwala na zaznanie oryginalnej aktywności fizycznej. W Parku rozrywkę znajdą osoby w każdym wieku, dzięki czemu to jeden z punktów obowiązkowych do zwiedzenia podczas pobytu w Legnicy.

7. Lasek Złotoryjski

Jeśli po wizycie w Parku Bielańskim wciąż mamy ochotę na obcowanie z naturą, czeka na nas Lasek Złotoryjski – miejsce nieco bardziej dzikie i tajemnicze niż legnickie parki. W lasku mieści się m. in. stary szpital wojskowy oraz kilka pomników, jednak to, co przyciąga rodziny z dziećmi do tego miejsca to przyroda, leśne ścieżki oraz cisza i spokój. Nie znajdziemy tutaj placów zabaw czy obiektów sportowych – to miejsce, w którym możemy się wyciszyć po dniach pełnych wrażeń.

8. Kąpielisko Kormoran

W ciepłych miesiącach możemy skorzystać także z kąpieliska Kormoran. Ten akwen jest otwartym zbiornikiem wodny, przy którym stworzono strzeżone sztuczne plaże. Dodatkowo na terenie obiektu znajduje się brodzik dla najmłodszych oraz zjeżdżalnia wodna. Całodzienny aktywny wypoczynek zapewnia także dostęp do boisk, wypożyczalnia sprzętów wodnych oraz leśne tereny, które sprzyjają rodzinnym spacerom.

9. Muzeum Złota w Złotoryi

Zaledwie 20 kilometrów od legnickiego Rynku znajduje się Muzeum Złota w Złotoryi. Jest to miejsce, które przyciąga oryginalną kolekcją wartościowych wyrobów złotniczych dorosłych, na miejscu jednak zachwyca szczególnie najmłodszych gości. Muzeum możemy odwiedzić od wtorku do soboty w godzinach 9:00-15:45 oraz w niedzielę w miesiącach letnich (od maja do października) w tych samych godzinach.

10. Zamek Piastowski

Zamek Piastowski w Legnicy jest jednym z zabytków, które przyciąga osoby w każdym wieku. To jedna z najstarszych budowli tego typu w całym kraju – jego początku sięgają XII wieku. Zamek Piastowski sprzyja snuciu legend i opowieści, a jego wiek i monumentalizm mogą odczuć nawet najmłodsi. To z pewnością jedna z atrakcji, którą warto zobaczyć bez względu na wiek.

Legnica jest miastem, które zapewnia rozrywkę osobom w każdym wieku. Dodatkowo jest to świetna baza wypadowa do innych miejscowości Dolnego Śląska, dzięki czemu nawet długi urlop będzie obfitował w niezapomniane atrakcje.