Polska

10 Fascynujących Atrakcji dla Dzieci w Legendii

brama główna
źródło: Tom a / Wikipedia

Legendia to w rzeczywistości znany lunapark znajdujący się na Górnym Śląsku i prosperujący już od 1959 roku. Jest zatem najstarszym parkiem tego typu w Polsce. To miejsce, w którym znajdziemy przeszło czterdzieści atrakcji dla dzieci i dorosłych. Na miejscu znajduje się również sporo punktów gastronomicznych oraz iście bajeczna atmosfera, która zachwyci nawet najbardziej wymagające dziecko. Gdzie udać się w pierwszej kolejności?

1. Legendia Flower

Dobrym początkiem wizyty będzie przejażdżka na słynnym kwiecie, czyli diabelskim młynie zwanym od niedawna Legendia Flower. To wyjątkowa okazja do tego, by poobserwować okolicę niejako z lotu ptaka.

2. Królestwo świateł

Poza sezonem letnim Legendia zamienia się w fantastyczne królestwo świateł. To doskonała i niepowtarzalna okazja dla rodziców z dziećmi, by przenieść się chociaż na chwilę w magiczną krainę Aladyna i innych bohaterów.

3. Bazyliszek

Bazyliszek to z całą pewnością jedna z największych atrakcji dla dzieci. Przejażdżka w sześcioosobowych wagonikach to przygoda pełna niespodzianek wyłaniających się z ciemności.

4. Gaj Urwisów

Gaj Urwisów to kolejne miejsce, do którego koniecznie trzeba udać się ze swoimi pociechami. Żeby wylądować w docelowym miejscu, czyli basenie wypełnionym kolorowymi piłeczkami, trzeba przejść labirynt i pokonać kilka przeszkód.

5. Kurkowo

Skoro decydujemy się na Bazyliszka, to musimy również udać się do Kurkowa. To właśnie tutaj znajdziemy sporo pamiątek i gadżetów związanych z ekscytującym miejscem.

6. Dmuchany Zamek

Dmuchany Zamek to coś, czego nie może zabraknąć w prawdziwym Wesołym Miasteczku. To doskonały sposób na aktywny wypoczynek i źródło ogromnej radości dla najmłodszych uczestników.

7. Dolina Jagi

Dolina Jagi to istny raj dla miłośników wodnych atrakcji. Przejażdżka łodzią zapewni dzieciom sporo wrażeń, ponieważ trasa naszpikowana jest dodatkowymi atrakcjami, a to wszystko w przepięknej scenerii.

8. Gabinet Krzywych Zwierciadeł

Nie można na swojej trasie po Legendii pominąć fantastycznego Gabinetu Krzywych Zwierciadeł. To prawdziwa optyczna uczta i źródło wielu niekontrolowanych wybuchów śmiechu.

9. Carousel of Love

Carousel of Love to wyjątkowo spokojna karuzela, która przypadnie do gustu gościom o nieco słabszych nerwach. To dobry pomysł na rodzinną przejażdżkę.

10. Circus Tea Cups

Circus Tea Cups to niepowtarzalna okazja na to, by znaleźć się w samym środku pięknej zdobionej filiżanki. Miłośnicy herbaty z pewnością powinni się tam udać. Gabaryty filiżanek robię ogromne wrażenie.