Podróże

Lato 2020, czyli jak spędzić udane wakacje w Polsce?

lato 2020

W tym roku absolutnie nie odwołujemy wakacyjnych wyjazdów! I chociaż zagraniczne cele podróży lepiej odpuścić ze względu na zdrowie, to przecież udane wakacje możemy spędzić w Polsce! Na początek należy się zastanowić, co nas najbardziej interesuje? W ile osób wybieramy się w podróż? Polska jest naprawdę piękna i w zależności od tego, czy wybieramy się na wyjazd z przyjaciółmi, we dwoje, czy z rodziną – każdy znajdzie tu coś dla siebie. Daj się zainspirować i zobacz, gdzie warto spędzić lato 2020.

Romantyczne wakacje we dwoje

Na co dzień często trudno znaleźć dla siebie i dla swojej ukochanej osoby więcej czasu na odpoczynek i relaks. Na szczęście lato to moment, kiedy możemy trochę zwolnić i przez tydzień lub dwa nacieszyć się swoim wzajemnym towarzystwem. Wyjazd we dwoje ma wiele zalet. Pozwala odpocząć, naładować akumulatory oraz zadbać o swoją drugą połówkę.

Cel naszej wakacyjnej wyprawy po Polsce powinien być dostosowany do naszych potrzeb. Osoby, które cenią sobie ciszę, spokój oraz relaks na łonie przyrody, mogą skorzystać z szerokiej oferty gospodarstw agroturystycznych oraz małych, lokalnych pensjonatów. Często podróżujemy po świecie, nie zdając sobie sprawy z piękna i bogactwa Kaszub, Warmii i Mazur czy Dolnego Śląska. W takich miejscach możemy się cieszyć nie tylko prywatnością, ale również pysznym, swojskim jedzeniem z regionalnych gospodarstw.

Szaleństwo w wielkim mieście

Dla miłośników zwiedzania, imprez i miejskiego zgiełku idealnym rozwiązaniem będzie spędzenie wakacji w mieście, czyli tzw. city break. Proponujemy Kraków, Lublin lub Wrocław, które są pełne turystycznych szlaków, zabytków, restauracji oraz nocnych klubów. Jeśli planujecie wybrać się podróż samochodem, to nie ograniczajcie się tylko do jednego miasta! Zaplanujcie swoją wakacyjną trasę śladami polskich zabytków, a także poznajcie nowoczesne przestrzenie miejskie, których u nas nie brakuje.

Co zrobić kiedy jednak na naszym koncie brakuje środków na wakacyjne szaleństwa? Przeanalizujcie swój budżet i skorzystajcie z dodatkowej gotówki proponowanej np. pożyczka Providenta. Ale tylko pod warunkiem, że spłata zobowiązania nie będzie problemem. Wakacyjne wspomnienie oraz odpoczynek będą dzięki temu na wyciągnięcie ręki.

Rodzinne wakacje pełne wrażeń

Rodzinne wakacje to okazja do spędzenia czasu z dziećmi, moment na wspólne pasje oraz nowe doświadczenia. W zależności od wielkości naszej rodziny, warto wybrać miejsca, gdzie będziemy czuć się swobodnie i niezależnie. Dobrym rozwiązaniem w tym przypadku może być wynajem mieszkania lub domku letniskowego. Pozwala to zachować swobodę nam oraz naszym dzieciom, bez konieczności uciszania ich oraz ciągłej kontroli. Dostęp do własnej kuchni jest tutaj również dużą zaletą w przypadku małych dzieci.

Kamperem w Polskę

Ciekawą propozycją może być też wynajem kampera. Możemy wtedy wraz z cała rodziną zwiedzić kilka miejsc, bez konieczności niewygodnego przenoszenia walizek z hotelu do hotelu. Pomiędzy głównymi punktami podróży warto też zatrzymać się w parkach rozrywki, których ostatnio przybyło na mapie Polski. Gwarantuje to nam oraz naszym pociechom dzień pełen wrażeń i stanowi doskonałą chwilę wytchnienia od poznawania kolejnych zabytków lub leżenia na plaży.

Tak naprawdę w rodzinnych wakacjach ogranicza nas jedynie wyobraźnia i… oczywiście finanse. Jeśli brakuje nam środków na realizację naszych wakacyjnych planów, nie ma się czym martwić. Warto skorzystać wtedy z dodatkowych pieniędzy, które możemy mieć już w kilka godzin. Pamiętajmy jednak, żeby zawsze zachowywać rozsądek. Pożyczajmy tylko od zaufanych firm i skrupulatnie spłacajmy kolejne raty.