Ciekawostki

Kaczka Krzyżówka – Interesujące Ciekawostki, Informacje i Fakty

krzyżówka

Każdy z nas choć raz w swoim życiu wybrał się na spacer nad jezioro lub rzekę w okresie zimowym w celu karmienia ptaków. Zazwyczaj chlebem karmiliśmy kaczki lub łabędzie, które z radością zjadały przyniesione przez nas jedzenie. Jednak czy ktokolwiek wie coś więcej na temat tych ptaków? Widzimy je bardzo często w naszym otoczeniu, jednak nie wiemy o nich zbyt dużo. Dziś chcemy opowiedzieć wam więcej na ich temat. Przedstawiamy wam 10 ciekawostek o kaczkach, które na pewno wzbudzą w was zainteresowanie.

1. Kaczki w trakcie migracji wznoszą się na wysokość między 60 metrów, a 1200 metrów w górę.

2. Kaczki potrafią wznieść się bardzo wysoko – mogą unieść się na wysokość na której latają samoloty.

3. Kaczki nie czują zimna – wynika to z faktu, iż w ich stopach nie znajdują się żadne naczynia krwionośne, ani nerwy.

4. Ilość światła każdego dnia ma wpływ na ilość zniesionych przez kaczki jaj. Wykorzystują to w szczególności hodowcy, którzy wykorzystują sztuczne źródła świateł, aby zwiększyć ilość otrzymywanych jaj.

5. Krzyżówki to ptaki, które są czujne nawet w trakcie snu. W trakcie snu w grupie kaczek wyznaczone są kaczki strażniczki, które śpią z otwartym jednym okiem, aby kontrolować bezpieczeństwo otoczenia.

6. Kaczki widzą świat w kolorach, ciekawe jest również to, że posiadają one 3 powieki.

7. 3 krotnie zaobserwowano przypadki wielkiego przejścia kaczek – jest to masowa migracje kaczek w związku ze zmianami pogodowymi.

8. Kaczki mają bardzo dobry wzrok. Ich pole widzenia wynosi prawie 340 stopniu. Ich kształt oczu umożliwia im wyraźne widzenie zarówno blisko, jak i daleko jednocześnie.

9. Kaczki posiadają wodoodporne pióra. Dzięki temu warstwa puchu zlokalizowana przy skórze kaczek zawsze pozostaje sucha.

10. Jaja kaczki uznawane są przez smakoszy za dużo lepszy produkt, niż popularne jajka kurze. Jest to szczególnie opinia dobrych szefów kuchni, którzy znają się dobrze na kuchni i mają większe doświadczenie.